Majka v 30. tt – Taška je už pobalená

TEHUĽKA LIVE! MAJKA Tak konečne mi prišli všetky veci, ktoré som poobjednávala a už sú aj opraté a vyžehlené a pekne nachystané v novej skrini pre bábätká. Všade to tu krásne bábätkovsky vonia. Taška je tiež pobalená podľa zoznamu pôrodnice do ktorej sa chystám a čaká pekne v kúte.

majka-tehotenske-reklama-063-1100x618.jpg Zdroj: sofiafoto.sk

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Teda vlastne tašky sú dve, pretože do jednej podľa mňa nie je možné všetko natlačiť a vôbec nie keď balíte veci pre seba a dve bábätká. Pre istotu som pribalila aj  nejaké tyčinky pre tatina, keď budeme na pôrod čakať pár hodín a nemocničný bufet bude zatvorený, aby mi tam neodpadol.

A určite pribalím ešte nejakú pozornosť pre sestričky, pretože predsa len sa budú starať o moje detičky. Hádam si to nevysvetlia zle a nebudú to brať ako úplatky, je to poďakovanie z mojej strany. A  pribudne ešte jedna taška, do ktorej ešte nahádžem narýchlo kozmetiku ktorú používam, takže pôjdeme poriadne nabalení.

Stále väčšie nepohodlie

Každý deň čakám kedy sa to zväčšovanie brucha už zastaví, no ono to nejako stále nie a nie prestať. Už nie len že neviem v noci spať, už sa mi nedá ani sedieť. Keď sedím brucho ma tlačí hore na bránicu a žalúdok a dole na mechúr. Tak chodím. Stále a dokola. Nohy ma už neskutočne bolia, nie je to sranda s takou nadváhou. Chrbát, bedrá a kolená mi pukajú pri každom pohybe. Na spanie mi už prestal pomáhať môj obrovský vankúš na kojenie a opuchla mi sliznica v nose. Ale tak mi opuchla, že už týždeň dýcham ústami a bolí ma z toho hrdlo. Kopance do rebier sú stále bolestivejšie a keď si detičky medzi sebou hľadajú polohu je to riadny kolotoč. Nakoniec sa síce vždy dohodnú, no niekedy im to trvá aj hodinu. A hlavne vtedy keď od únavy padám k zemi.

Čítajte tiež:

Ďalšie žúrky

Ešte som poriadne nestihla upratať dom po silvestrovskej oslave, už zase vyzerá ako po výbuchu. Môj muž mal tento týždeň narodeniny a keďže sme obrovská rodina s veľkým počtom kamarátov, oslavovalo sa štyri dni. Jeden deň s jeho rodinou, ďalší deň s mojou rodinou, ďalší deň s jeho kamarátmi a ďalší deň s mojimi kamarátmi. Nedalo sa to inak, pretože všetkých naraz by sme do domu nenatlačili. Takže som štyri dni piekla koláče, chystala občerstvenie, upratovala, obsluhovala a potom ma to dobehlo a na piaty deň som padla na celý deň do postele s riadnou zimnicou.

Chvíľu som myslela, že na narodky odo mňa muž dostane tie dva malé balíčky čo čakáme až o mesiac, no našťastie som už fit, veľa vitamínov a spánku mi pomohlo sa zregenerovať a hor sa do ďalšieho upratovania. Teším sa keď takto o rok už budú gratulovať môjmu mužovi k narodeninám aj naše dvojičky. Podľa mňa nie je nič krajšie ako keď Vás boškajú na obe líčka tie malé pusinky.


Majka je v 30. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

16.1.2018 3:13

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist