Majka v 33. tt – Už by som najradšej rodila

TEHUĽKA LIVE! MAJKA Minulý týždeň som bola v poradni, ale sestrička nám povedala, že doktor je chorý, ostal doma a máme prísť budúci týždeň. Minulý týždeň som bola v poradni, ale sestrička nám povedala, že doktor je chorý, ostal doma a máme prísť budúci týždeň. Chvíľka, keď sa mám postaviť na váhu.

befunky-collageq.jpg Zdroj: sofiafoto.sk

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Váha ukazovala skoro o tri kilá viac ako pred mesiacom. Sestrička zagúľala očami, ja som len sklopila zrak. Sestrička potom síce zachraňovala trápnu situáciu slovami: „Veď čakáte dvojičky, tak je to v poriadku“, ale ja som sa už cítila hrozne. Som ako tank. Všetci mi hovoria, že všetky tie kilá mám v bruchu, že vôbec som nepribrala nikde inde na tele, že zozadu by nikdy nepovedali že som tehotná, že som ako pavúk len brucho mám veľké a podobné lichôtky, ale veď to nie je možné aby moje brucho vážilo skoro 17 kíl.

Budú to asi poriadny mackovia. Teším sa na ten moment, keď detičky porodím a zrazu sa zbavím tej obrovskej váhy. Asi potom vzlietnem, aká budem zrazu ľahká a budem sa vznášať päť centimetrov nad zemou.

Pomocníčka gravitácia

Chodím po dome nervózna, bolí ma celý spodok. Strašne mi deti tlačia na mechúr a všetko čo sa nachádza pod nimi, sú ťažké a veľké a nezmestia sa mi medzi vnútornosti. Bojím sa o ne, či tam majú dosť miesta, či si neubližujú keď tak silno kopú. Niekedy sa v noci zobudím a chytím paniku že som ich už dlho necítila, tak začnem chodiť po dome a triasť s bruchom či sa hýbu. Asi mi už hrabe. Čakám že sa niečo stane, že sa mi začnú nejaké silné pravidelné kontrakcie alebo prasknutie vody, ale stále nič.

Už som si tri krát prebalila tašky do pôrodnice, pobalené vecičky som dala do skrine a dala som tam iné, ešte v ten istý deň som ich zase menila za ďalšie a na druhý deň zase. Každý deň sa snažím čo to upratať, keď ma to náhodou chytí, nech nezostane doma bordel. Viem že je ešte skoro, určite by si niekto pomyslel že či som šiši keď by som chcela rodiť v 34.týždni, ale ja mám pocit, že sa už viac do môjho brucha nezmestia.

Čítajte tiež:

Svrbenie na nevydržanie

Posledné dni ma strašne svrbelo celé telo. Brucho, nohy, chrbát, ruky a hlavne v noci. Celé brucho som si doškriabala, skoro som sa už zbláznila a tak som začala mať podozrenie na tehotenskú cholestázu. Pri dvojičkách je riziko prepuknutia cholestázy vyššie kvôli vyšším hodnotám tehotenských hormónov a keď som si k tomu ešte prečítala, že to môže deťom dosť ublížiť, viac mi nebolo treba.

Hneď som utekala k sestričke, nech mi spraví vyšetrenie krvi. Našťastie pečeňové testy nepotvrdili cholestázu. Zrejme je to len alergická reakcia na niečo, možno na nejaké ovocie, alebo sprchový gél. Alebo je to proste tým, že už mám brucho také veľké, že sa mi koža už nemá ako natiahnuť. Začali sa mi okolo pupku robiť červené mapky, ale tie som si asi spôsobila ja sama tým škriabaním. Síce som sa snažila neškriabať sa, ale v spánku sa to ovládať nedá a ráno sa aj tak zobudím so škrabancami.

Doteraz som si chválila celé tehotenstvo, vždy som si pomyslela ako to všetko super zvládam a ako ľahko a bezproblémovo to celé prebieha. A ešte na to že čakám dve detičky naraz. Celé som si to užívala, stále som sa smiala, bola som v jednej eufórii. Ale teraz mi to veru už taká sranda nepripadá.

Každý deň a noc sa mi objaví niekde nová bolesť, tlak na niektorý orgán, tŕpnutie niektorej končatiny, potom som z toho nervózna a hlavne veľmi vyčerpaná. No nič iné mi nezostáva, len ešte pár dní počkať nech sú detičky pripravené.

Majka


Majka je v 33. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

6.2.2018 3:11

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist