27. týždeň – Vianočná pohodička

TEHUĽKA LIVE! MAJKA Toto boli po rokoch moje prvé Vianoce, kedy som bola doma a nie v práci. Keďže doteraz som bola bezdetná, tak som sa vždy zľutovala nad kolegyňami, ktoré mali malé deti a potiahla som Vianoce a vlastne skoro všetky sviatky v roku ja. Tento rok je to ale iné, konečne som si mohla užiť domácu rodinnú pohodičku na gauči s vyloženými nohami.

majka-tehotenske-reklama-071_pp-1100x618.jpg Zdroj: sofiafoto.sk

Koláčiky napiekol  môj muž a vianočnú večeru sme mali najprv u mojej maminy a potom u mužovho ocina, takže ani s varením som nemala starosti. Mojou úlohou je len chodiť po návštevách a koštovať kto čo napiekol a kto má lepší zemiakový šalát. O ňom sa mi totižto už asi dva mesiace snívalo.

Výbavička pre dvojičky

Tieto Vianoce bolo pod stromčekom o darčeky pre dvojičky viac. Tým som sa potešila oveľa viac ako mojim. Keď som zbadala na baliacom papieri štítok pre nich, bolo to také milé. Dostali pár krásnych vecí a ja som im už začala chystať oblečenie na zimu. Nie som si istá aká veľkosť bude pre nich dobrá, keďže sa môžu narodiť predčasne a môžu mať ledva dve kilá a takisto sa môže stať, že budú také poriadne tri a pol kilové a to budem musieť tie mini vecičky nechať pekne v skrini. Zatiaľ si chystám aspoň iné veci ako oblečenie, nakupujem aj výbavu do nemocnice, keby niečo.

Vybavovala som aj pediatričku, keďže to je jedna z podmienok prepustenia z pôrodnice. Keď som s pani doktorkou volala, bola veľmi milá a povedala, že sa mám u nej zastaviť v januári pre nejaké rady a že dvojičky sa aj tak väčšinou rodia na siedmy mesiac. Táto informácia ma troška zaskočila, pretože siedmy mesiac, to je už vlastne teraz. Takže o to viac sa teraz musím šetriť a ležať. Aj tak ma posledné týždne zase zdoláva únava a spím aj cez deň, nehovoriac o tom že nevládzem s dychom, čo ma zase núti oddychovať. A deti kopú tak silno, až to bolí.

V noci som sa zobudila na to, že mi jedno dieťa odkopáva ruku z brucha preč. Bola som prekvapená aké sú už autonómne a sami si diktujú čo a ako bude. Keď ležím v polohe, ktorá im nevyhovuje, dajú mi to patrične pocítiť. Bruško mám už ťažké a tak som si u ortopéda vybavila podporný pás. Našťastie na predpis ma vyšiel len sedemnásť centov, kdežto bez lekára by ma vyšiel aj šesťdesiat eur. Je to veľká pomoc, spevňuje mi kríže a bruško zo spodu, takže sa toľko nenamáham. Doma ho ešte nenosím, ale keď viem že budem dlhšie chodiť, tak si ho pre istotu nasadím. Ani koža sa mi toľko nenamáha, dúfam že ju tým ušetrím od strií.

Zatiaľ sa mi to úspešne darí, ale mastím sa olejičkom Eucerin aj  dva krát denne. No niekedy mám pocit že mi  praskne brucho, alebo že porodím už tento týždeň, deti sú už naozaj veľké a ja som malá, útla. Teraz má každé vyše tridsať centimetrov, bojím sa že im tam už nie je pohodlne, potrebujú oveľa viac miesta než im dokážem poskytnúť. No v každom prípade musíme ešte aspoň mesiac potiahnuť a čo najskôr všetko prichystať.

Majka


Majka je v 27. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

28.12.2017 2:16

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist