Majka v 20. tt – Vianočné nákupy

TEHUĽKA LIVE! MAJKA Pomaličky, ale isto sa blíži čas vianočný. Možno väčšina z Vás na Vianoce ešte ani nepomyslí, no ja som si uvedomila, že musím začať riešiť vianočné nákupy tento rok oveľa skôr. V decembri budem mať totiž už asi také brucho, že sa nebudem môcť napchať ani do auta, nehovoriac o dlhých chôdzach a gravitácii pôsobiacej na moje brucho.

img_20171015_200317-1100x618.jpg Zdroj: archiv blogerky

Tak som sa vybrala do nákupného centra a začala som nakupovať všetko, čo som mala vopred naplánované. Jasné, že som nakúpila aj to, čo vôbec v pláne nebolo, ale však zíde sa. Všade už na mňa blikali vianočné ozdoby a ligotavé hlúposti, no nekúp to. Ani som si neuvedomila, a už som zase bola pár hodín na nohách premávajúc sa po obchodoch. Tak mi to začalo moje telo a kopkajúce bábätká pripomínať.

Ako som stála v rade pri pokladni, taká už dosť viditeľne tehotná, myslíte, že ma niekto pustil pred seba? Ha, no nepustil. Mám pocit, že všetka slušnosť a úcta k tehotným a starým sa z ľudí už dávno vytratila. Mala som sto chutí na tých ignorantov zakričať: „Uhnite, som tehotná a začína to bolieť!“

Po nákupoch som musela zavolať mužovi, že som to s taškami troška neodhadla a bude mi musieť prísť pomôcť. Ach, tie reči okolo toho, že veď som chcela len veci zo zoznamu, prečo mám zrazu o niekoľko tašiek navyše, som sa snažila zastaviť tým, že som mala v taške aj pár vecí pre neho, vrátane piva na večer pred telku. To troška zabralo. Typický chlap, nakupovať sa mu nechce, ale keď je to už doma, tak sa mu to vždy zíde.

Vianočná nálada

Bol to síce dlhý a namáhavý deň, no prvýkrát v živote som si užívala vianočnú atmosféru. Po minulé roky som neznášala Vianoce a ten zhon, všetky tie ligotavé hlúposti, ľudí, čo stále niečo zháňajú, ten stres a podobne. No tento rok je to iné. Možno aj preto, že je ešte skoro a nie je všade tak veľa ľudí a možno aj preto že ešte nepočujem všade tie hnusné koledy a pesničky.

No myslím, že hlavným dôvodom pre moju pozitívnu náladu z Vianoc je, že už nie som sama, ale predstavujem si, ako sa budú o rok na Vianoce tešiť naše bábätká. Ešte budú asi príliš malinké na to, aby si dokázali uvedomiť, čo sa deje, ale keď budú v dupačkách sedieť pod stromčekom a rozbaľovať darčeky,  budú to určite najkrajšie Vianoce na svete.

Čítajte tiež:

Fotenie

Tento týždeň som absolvovala fotenie u profesionálnej fotografky Zuzky. Musím povedať, že jej prístup bol naozaj profesionálny a zároveň taký ľudský. Presne vedela, čo si mám obliecť, ako sa mám tváriť, v akej polohe a pritom bola veľmi chápavá, keď som zdržovala, pretože mi dlhšie trvalo prezliekanie, vstávanie, líhanie a vlastne každý pohyb.

Cítila som sa ako veľryba, keď som sa v ateliéry na zemi prevaľovala. Prišlo mi vtipné, aká som veľká a nemotorná a pritom sa snažím vyzerať aspoň troška príťažlivo. No bola to pre mňa dobrá komédia a pre môjho muža očividne tiež, keď sa na mňa pozeral, ako sa váľam a funím a pritom sa snažím tváriť akože nič, ja som krásna mamička. Poprosila som fotografku Zuzku, či by nám spravila aj nejakú tú spoločnú fotku, tak to bola dvojnásobná zábava.

Môj muž neznáša fotenie a teraz sa mal tváriť podľa inštrukcií. No proste strojené úsmevy a polohy, hrozné. No Zuzka odľahčila situáciu vtipnými poznámkami, ako napríklad ,,šak sa netvár ako úchyl“ a potom to šlo samo a na fotkách máme prirodzené úsmevy od ucha k uchu v záchvate smiechu. Ďakujem Zuzke za úžasný prístup a milujem svojho muža za to, že sa odo mňa nechá nahovoriť na každú hlúposť.

Majka


Majka je v 20. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

7.11.2017 4:20| autor: Redakcia Babywebu.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist