Chcete pre vaše dieťa tábor? Poponáhľajte sa!

Leto sa pomaly blíži a s ním aj letné prázdniny. Deti sa tešia, no ich rodičia už menej. Vyplniť deťom čas prázdnin nebýva jednoduché. Keď je dovolenky málo, prichádzajú na rad nielen starí rodičia, ale aj detské tábory. A práve s ich výberom by ste sa mali poponáhľať.

Denný, či pobytový?

Okrem klasických pobytových táborov, ktoré sú zväčša na 5 – 10 nocí, nájdete v mnohých mestách tábory denné. Deti tam privediete pred odchodom do práce a po práci si ich vyzdvihnete. Práve formu denného tábora volia tí rodičia, ktorí majú obavy nechať deti spať mimo domu. Mnohé z nich ponúkajú aj možnosť zúčastniť sa len niektorých dní v týždni.

Denné tábory sa svojou cenou veľmi líšia v závislosti od miesta konania, ale aj ich zamerania. Zaujímavejší a aktivitami nabitý program sa odrazí na jeho cene.

Vo väčších mestách cena začína od 110 eur na týždeň. Dajte si ale pozor, čo je v poplatku za tábor zahrnuté! Mohlo by vás totiž prekvapiť dodatočné vyberanie peňazí za vstupné, jedlo, či použitý výtvarný materiál.

V akom veku dať deti do tábora?

Pobytové, ale aj denné tábory sú určené pre školopovinné deti. Sami ale zvážte, či váš 7-ročný drobec zvládne 5 nocí mimo domu. Ak máte obavy, skúste ho na tábor pripraviť. Pomôcť môže, ak ho necháte spať u kamaráta, či ho do tábora zapíšete spolu so súrodencom.

Ak máte doma tínedžera, vyberajte tábor pre jeho vek, najlepšie bez malých detí. Veľké vekové rozmedzie môže totiž znamenať aj to, že väčšie deti pripravený program nudí.

Všade dobre, doma najlepšie

Veľkej obľube sa v posledných rokoch tešia aj tábory v zahraničí. Bývajú síce drahšie, ale môžu byť dobrou voľbou hlavne pre staršie deti.

Nezabudnite však, že vaše dieťa bude potrebovať nielen vlastný cestovný pas, ale aj poistenie. Veľa táborov láka na hodiny cudzích jazykov. Dajte si ale pozor, aby to dieťa nepovažovalo za druhú školu, prázdniny sú totiž časom oddychu!

Aký tábor je ten najlepší?

Túto otázku si musíte zodpovedať sami. Tábory sú často tematické, so športovým, umeleckým, jazykovým, či iným zameraním. Aby dieťa nebolo sklamané, vyberte tábor podľa jeho záujmu a svoje deti taktiež zapojte do výberu!

Na čo si dať pozor:

  • Strava – Deti bývajú veľmi vyberavé v tom, čo zjedia a čo nie. Ak máte možnosť, spýtajte sa na jedálničiek.
  • Ubytovanie – Dôkladne si prezrite kvalitu ubytovacieho zariadenia. Mnohé, hlavne chatkové ubytovanie býva zastarané a deťom môže pokaziť celý dojem z tábora. Spoločné sociálne zariadenia, môžu byť taktiež nepríjemným prekvapením.
  • Program – Dobrí animátori sú základom spokojnosti detí. Ak máte možnosť, informujte sa o ich skúsenostiach.

Zopár rád na záver

  • Pred nástupom do pobytového tábora, bude vaše dieťa potrebovať potvrdenie od lekára o zdravotnej spôsobilosti.
  • Ceny pobytových táborov začínajú pri 150 eurách. Je ale nutné prirátať cenu dopravy, či vreckového. Preto sa pri 7-dňovom pobyte pod 200 Eur nedostanete.
  • Pri výbere táboru vám môže pomôcť portál www.tabory.sk, ktorý ponúka tábory väčšiny renomovaných detských cestovných kancelárií. Vyhľadávač tábora vám pomôže nájsť ten správny pre vaše dieťa.
  • Pri vypĺňaní prihlášky do tábora si dôkladne preštudujte storno podmienky, prípadne možnosť náhradných termínov z dôvodu choroby dieťaťa.

Tak hurá do tábora! A najmä pekné počasie!

Na Babywebe tiež nájdete:

Prvá pomoc pri dieťati
Prečo ísť na dovolenku?
Dieťa pri vode

2.6.2012 1:41| autor: Tomáš Ondrášek
Viac o téme: detidieťarodičia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist