Baby LIVE! Šarlotka (3): Zázračné maminkine ruky

Dnes má Šarlotka pauzičku a píšem vám ja, Mika, jej mamina. Musím sa priznať, že hoci som tomu počas tehotenstva neverila, materstvo ma zmenilo.

Môj život je už iný. Šarlotka vďaka:)

V živote matky sú okamihy, kedy ide na doraz. V energii, emóciách, rozhodovaní, v akceptovaní, strachu, bezmocnosti, šťastia, lásky…

Aj my sme si už prešli chvíľkami absolútneho vyčerpania. Z únavy, z nervozity i z nepochopenia sme si obidve poplakali. Ale nemenila by som za nič na svete. Pre svoje dieťa som ochotná obetovať časť seba a byť preň tou najlepšou mamou vo vesmíre. Obetovať sa mi príde tak prirodzené ako po deviatich mesiacoch tehotenstva porodiť živého tvora.

Konečne prišiel tento pocit, doteraz som len vedela, že niečo také budem raz pociťovať. Viem už, že budem schopná bežať rýchlosťou uragánu, mať postreh ako sokol, že dokážem veci, ktoré som sa nikdy neučila. Materstvom sa život mení, tak ako mi hovorili ľudia počas tehotenstva. Mení sa k lepšiemu, stáva sa intenzívnejší a plnohodnotnejší.

Viete, čo je na úlohe matky v mojich očiach najúžasnejšie? To, že som pre Šarltoku bohom. Ako sa na mňa vie pozrieť, usmiať, dotknúť sa, ako ma potrebuje a aká je šťastná, keď som pri nej. Ako ma rada oblizuje a „ňuchá“ :)…

Priznávam, že je to možno trošku sebecké, som však najšťastnejšia, keď niekomu inému na rukách plače a hneď, ako si ju zoberiem ja, upokojí sa a začne sa smiať. Norko tomu hovorí zázračné maminkine ruky.Neopísateľný pocit nenahraditeľnosti :).

Farma a smútok

Minulý týždeň sme si založili malú farmu. Sliepočky, húsky, perličky. Prvú noc však neprežili dve maličké perličky a dve boli ráno vo veľmi zlom stave. Pokúšali sme sa ich celý deň zachraňovať, zohrievali sme ich, dávali im vodu do zobáčikov, kŕmili ich. No ani tie dve neprežili. Chýbala im mama.

Boli príliš maličké a bezbranné, potrebovali teplo svojej mamy, jej bezpečné krídla, jej lásku. Večer, keď zomreli, som si poplakala. Viem, že smrť je súčasťou života a prirodzeným kolobehom, vždy ma však veľmi zraní. A hoci sme perličky mali len jeden deň, bolo mi veľmi smutno.

Prečítajte si tiež:

• Plávanie s bábätkami
• Aká som matka?

Pocit absolútnej matky. Je tu

Ako matka som si ich zosobnila s detičkami. Je zvláštne, že odkedy máme Šarlotku, vnímam veľa situácií úplne inak. Pripadám si precitlivená, reagujem na každú nespravodlivosť týkajúcu sa hocijakých detí.

Napríklad idem po ulici a vidím plakať dievča s rozbitým kolenom po neúspešnom pokuse bicyklovať sa a slzy mám na krajíčku. Rola matky mi úplne prehádzala priority a obdarovala ma tonami nových pocitov.

Všetko je pre mňa také nové a pritom také prirodzené. Odrazu viem inštinktívne vycítiť, čo moje dieťa krikom oznamuje, čo jej chýba. Viem kedy chce spať, viem kedy chce jesť, viem kedy jej je teplo či zima. Inštinkt matky dokáže zabíjať.
Keby chcel niekto ublížiť môjmu dieťaťu, zabila by som. Bez váhania a premýšľania. Inštinktívne. Na tento pocit „absolútnej matky“ som čakala a chvalabohu prišiel. Užívam si ho plnými dúškami :).

Neoprénové dupačky? Zn. Hľadám

Princezná už má vlastný pas. Môže ísť na dovolenku s kámoškami:). Pred necelými dvoma týždňami sme sa boli odfotiť, vyplniť žiadosť a už môžeme cestovať. Keďže máme ten nový zákon, radšej som sa poistila a dala jej spraviť pas skôr.

V lete chceme ísť do nášho obľúbeného Chorvátska, tak nech sme pripravené. Už sa veľmi teším, minulý rok sme neboli, pretože som bola v najrizikovejšom prvom trimestri počas leta a doktor nám veľmi neodporúčal cestovať.

Chýbalo mi to, a preto sa tento rok teším fakt veľmi. Musím malej zohnať niekde také to neoprénové oblečko, aby mohla aj do mora. Lebo som si načítala, že deti do jedného roka sa musia kúpať vo vode s minimálne 36 stupňami.
A keď sme boli pred dvomi rokmi na dovolenke, videli sme tam malinké bábätko presne v takých neoprénových akoby dupačkách. Takže určite to existuje, už ich len zohnať.

Ak máte niekto dobrý tip, kde by sa niečo takéto dalo kúpiť, budem vám zaviazaná. Nech nemusím tráviť veľa času na nete, ale môžem ho venovať malej Bombičke..

Všetkým matkám i budúcim matkám prajeme so Šarlotkou týždeň plný detskej úprimnej lásky a úsmevov 🙂

Vaša Mika a Šarltoka samozrejme tiež:)

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist