Baby LIVE! Šarlotka (18): V súzvuku s prírodou

Musím sa priznať, že ma dnes kopla múza. Šarlotka si preto dala s písaním malú pauzičku a prepustila miesto mamine – teda mne Mike.

Každý bojuje so svojím osudom

Verím na karmy. Verím na to, že čo máme napísané v osude, to dokážeme zmeniť, ale v zásade máme náš život predurčený, záleží len na nás, ako sa k nemu postavíme.

Verím na neznámych v nebi, ktorí nad nami držia ochrannú ruku, ktorí vyslyšia naše modlitby a pomáhajú nám pasovať sa s ťažkými skúškami života.

Verím na prevteľovanie duší, verím na duchov, na dobro a zlo. Každý z nás má v živote okamihy, kedy sa pýta “prečo práve ja”…každý bojuje so svojím osudom a snaží sa z toho boja vyjsť ako víťaz. Niektorí z nás sú silnejší, iní slabší. Prirodzená selekcia, ako moja mama hovorí, jeden je neduživý, druhý sa má k životu:).

V súzvuku s prírodou

Sme rodina milovníkov zvierat. Odmala žijem v domácnosti so psom a neplánujem to do konca života zmeniť.

Okrem toho sme si zaobstarali našu minifarmu a budúci rok by sme ju chceli trošku zväčšiť. Najväčšiu radosť mám, keď kačky a sliepky vypustím do záhrady a pozerám sa na ne, aké sú šťastné z toľkej trávy a nových hrabkacích miestočiek. Tá radosť im srší z očí, z celého tela.

Je to, ako keď vidím na Šarlot, že objavila novú funkciu hlasiviek, skúša si ju a pri tom má v očiach takú tu povestnú šibalskú iskričku. Pracujem s jej prirodzenou imunitou tak, že ju neobmedzujem v skúšaní a oblizovaní všetkého, čo jej príde do ruky.

Dovolím Dolly, aby ju ráno bozkávala po tvári, chodíme spolu po vajíčka, čistíme kurín, žijeme v prírode a v súzvuku s prírodou.

Prečítajte si tiež:

• Alergia a dedičnosť
• Trpíte alergiou? Otestujte sa!

Alergie. Vyrobili sme si ich?

Naša generácia vyrastala v mylných odporúčaniach extrémnej hygieny, všetko sa dezinfikovalo, čistilo, preváralo. Či to bolo na niečo dobré, to pociťujeme až teraz, mnoho z mojich rovesníkov bojuje s alergiami, oslabenou imunitou, večnými chorobami a kadejakými inými fyzickými neduhmi.

Otázka je, či by niečo podobné trápilo celú generáciu aj vtedy, keby sa to s tou hygienou nepreháňalo. Nikto mi nedá jednoznačnú odpoveď, ja si však myslím, že určite by minimálne polovica ľudí nemusela riešiť žiadne senné nádchy.

Môj Norko je silný alergik, ja nie som vôbec alergická. Som zvedavá, akú alergickú genetickú výbavu sme preniesli na našu hviezdu. Či si z nás zobrala len to najlepšie. Či jej prostredie, kde vyrastá pomôže potlačiť prípadný alergický problém. Lebo máme odskúšané, že vplyvom prostredia, zmeny životného štýlu, stravy a vplyvom aktívneho pohybu sa Norkove alergie dostali na zanedbateľnú úroveň.

Teraz nemá problém pripraviť plnú povalu sena pre hydinu a večer si len v posteli podloží hlavu vyššie, aby sa mu ľahšie dýchalo.

Vďaka vám „tí hore“

Nepoddať sa a bojovať znamená prežiť. Prežiť kvalitne, plnohodnotne a intenzívne. Často si vôbec neuvedomujem, čo všetko máme. Akú dobrú “karmu” žijeme.

Keď som si prečítala boj malého Tobiho a celej Táničkinej rodiny, odrazu som sa pristihla, ako ďakujem “tým hore”, že mi dopriali relatívne bezproblémové tehotenstvo, krásny pôrod a zdravé, nádherné dieťa.

Pod tlakom extrémne rýchlej doby zabúdame na dennodenné radosti, zabúdame si vyznávať lásku, cítiť sa pohodlne, stále čakáme niečo viac. Ženieme sa za pomyselnými hranicami úspechu a neuvedomujeme si, že úspech je čisto subjektívny.
Pre niekoho je úspech, keď sa ráno prebudí a hodinu ho nič nebolí. Pre iného je úspechom uvariť štvorchodový chutný obed. Niekto sa teší z toho, že pomôže svojmu susedovi nachystať drevo na zimu. Okamih šťastia príde a odíde.

Tak ako dieťa len raz povie prvýkrát “mama”. Tak ako len raz spraví prvý krok. Ten okamih nezastavím, ten čas nevrátim. Preto si vychutnávam každú sekundu nášho života a teším sa z toho, že sme zdraví, že sa máme, že sme.

Čítajte aj:

• Baby masáž
• Bozkávanie bábätiek posilňuje ich imunitu

Šťastnými sa robíme sami

Keď sa stretnem s kamarátkou, ktorá dvakrát v živote prekonala rakovinu a vidím ju šťastnú a spokojnú, a na otázku, ako sa má mi povie, že skvele…viem, že život je o niečom hmatateľnom.
O okamihoch, ktoré nám napĺňajú atmosféru nášho bytia. O intenzívnych pocitoch a radosti. O šťastí a zdraví. O jednoduchosti existencie. O nás a o našich láskach.

Prežite dnešný deň tak, že budete vnímať vôňu života a každému, koho milujete, to aj poviete. Naplno, intenzívne a nahlas. A buďte šťastní a nečakajte, že vás niekto alebo niečo šťastnými spraví. Spravte sa nimi sami. Jeseň nám dáva milión možností na nádherné voňavé dni s našimi láskami.

Krásny jesenný víkend.

Šarlotka&rodina


Foto: Braňo Herchl

Viac o téme: dieťapôrod

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist