Baby LIVE! Šarlotka (13): Mama mi chutí

Tuším, že mám opäť ďalšie mená. Na plavárni mi hovoria Michellin, mama zas vraví, že rastiem ako špagetka. Tak či tak, novinky vám píšem ja – Šarlotka. Tá, čo dokáže dýchať cez plienku a aj zaspať na plávacej tyčke.

Nácvik na teplo

Zimu vystriedalo opäť leto. Schovávame sa na našej terase, kde máme príjemných 27 stupňov, ja sa vyvaľujem v kočíku len tak v opaľovačkách alebo len v plienke a vraj sa pripravujeme na dovošku.

Mama sem-tam vybehne na slniečko a po piatich minútach príde ku mne do chládku, fučí a hundre, že ako je len teplo. Ale vraj na dovoške bude ešte teplejšie. To si už ani neviem predstaviť, už teraz je poriadne potivo.

Čítajte aj:

• Prečo ísť na dovolenku?
• Pozor na detské úrazy v lete!

Zjem mamu?

Na niečo zase je to teplo dobré, lebo dostávam cicík častejšie ako obvykle. Mama mi už raz dávala aj niečo také oranžové do pusy. Chutilo to divne, tak som všetko vypľula a každú ďalšiu lyžičku som povypľúvala.

Najprv sa smiala, potom bola trošku zamračená, tak teraz neviem, či som mala vypľúvať a bola to len taká hra, alebo to myslela vážne. Ale odvtedy nič, stále len cicík mám, tak asi to bola len zábavka.

Keď zacítim v nose cicík, otvorím ústa a hľadám ho ako malé šteniatko. Niekedy, keď mám chuť, tak sa len tak prisajem na mamu, hocikde. Na ruku, na líce, do výstrihu…lebo mne mama veľmi chutí. Najradšej by som ju celú zjedla a bolo by.

Tato záchranca

Cez víkend bol tato zachraňovať susedovho psíka, kamošku našej Dolly. Predstavte si, išla Tina (to je tá Dolčina kámoška) so svojou mamou na prechádzku tu po okolí. A ujovia z kostola robili nejaké stretko na takej lúke a rozprávali sa s anjelikmi. No a boli tam nejakí chlapci, čo si priniesli so sebou veľkého psa. Ten pes sa im odtrhol a Tinu dohrýzol.

Tina je taký malý biely čertík, veľký ako naša Dolča a ten hryzúň bol velikánsky a silný, osemkrát väčší. Veľmi jej ublížil, tak sused volal tatovi, aby doniesol lekárničku. Vraj nemala krv nikde, ale ju veľmi boleli zadné labky, lebo ten veľký pes ju tak hrýzol, že ju stále odhadzoval od seba do vzduchu ako bábiku. Keby niekto takto ublížil Dolči, tato by ho zabil. Mi to povedal.

Minule sme tiež išli s našimi a s kámošmi na prechádzku a na našu Dolču sa rozbehol taký obrovitánsky pes. Tato si najprv myslel, že budú kámoši, lenže neboli. Našťastie sa ho podarilo tatovi chytiť pod krk, mama zachránila Dolču a ujo, ktorý mal toho veeeeľkého psa, si ho potom zavolal a zatvoril ho do búdy. Mama sa včera poriadne nahnevala na nezodpovedných rodičov protivných psov. Vraj by k veľkým psom mali mať zbrojný pas.

Prečítajte si aj:

• Akým prostriedkom cestovať s bábätkom?
• Umelá výživa pre dojča

Dýchanie cez plienku

Pas mám aj ja, už v ňom mám dve pečiatky, to keď sme boli na Ukrajine, mi dal ujo v domčeku na hranici. Aj ma kontroloval, som spala, tak mi mama musela odhrnúť plienku, lebo ja rada spím s plienkou cez oči.

Keď mi ju naši dajú na tvár, mama hovorí, že ako keby mi štikla gombík on-off. Niektoré tety sa čudujú, či viem pod tým dýchať a že či sa nezadusím…tetyyyyy, nebojte, dýchanie cez plienku je v pohode.

Inak som už dobehla sesterku Elču, lebo obidve už nosíme oblečenie veľkosti 68. Tak to vyzerá, že som už dodedila po nej, teraz si skôr môžeme vymieňať oblečko keď sme spolu. Posledný mesiac som podľa mamy narástla ako špageta, ale stále vyzerám ako panáčik Michellin, tak mi hovoria tety na plavoške.

Dá sa spať vo vode?

Gúľam na nich oči, smejem sa a oni sa tiež na mňa smejú. Minule som normálne na konci plávania zaspala na takej plávacej tyčke. Mama ma na ňu položila a ako sme plávali, tak mi zrazu šup hlava do vody od únavy. Ste ma mali počuť, ako som kričala tak som sa zľakla, že som späť v maminom brušku a musím dýchať pupkom…

Mama ma však rýchlo zachránila a potom už bolo dobre. No ale keď som unavená, tak si chcem okamžite zdriemnuť, lenže vo vode sa to nedá dobre. Hneď však, ako vyjdeme z vody, pýtam si cicík a po chvíľočke zaspím od únavy.

Mama ma potom vopchá do kočíka a môže si so mnou tri hodiny robiť čo chce, spím ako netopier. Vraj sa niekedy ani neotočím na druhú stranu celý čas. A mama si pri plávaní dobre pomasíruje mliečne žľazy, tak sme sa vrátili späť len k mňam mliečku, vysadili sme husté mliečko.

Lebo teraz si mama v noci vie nastriekať do zásoby a keď náhodou žľazy nevyrobia dosť cez deň, máme v chladničke. Ale z cicíka je aj tak vždy najchutnejšie.

Papa, vaša Michellin-Šarlotka!

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist