Baby LIVE! Šarlotka (11): Budem vraj ako upírik

Jóóó napot! Guten Táág! Hlásim sa ja, Šarlotka. Sme s našimi na Balatone a učím sa nové reči. Mama hovorí, že čo sa za mladi naučím, na starobu akoby som našla. Tak sa učím a usmievam.

Dovolenka od slova dovoliť?

Je tu kopec detí, voda je svieža a slniečko pekne pripeká. Sme na dovolenke u našich kamošov z nejakej Pešti. Dovolenka je asi od slova dovoliť si, lebo mama mne a tatovi dovolí každé ráno zbehnúť na nákup do vedľajšieho mesta. Ja si hoviem v kočíku a tata beží.

Aj by som ho niekedy zobrala do kočíka, len neviem, či by sme sa pomestili. On sa pri tom behaní smeje a keď som hore, robí na mňa ksichty, tak asi sa mu to páči. Potom keď nakúpime plný kočíkový košík kenírov, kiflíkov a pogáčov, tak bežíme naspäť a ja potom zobudím mamu hladným krikom.
A podávajú sa raňajky.

Cvičím sed-ľah

U tety Katky v Londýne sa začala olympiáda, tak spolu so športovcami každý deň cvičím. Trénujem, aby som mohla prísť za tetou na návštevu. Ona tam teraz má toľko svalnatých ľudí okolo seba, tak sa im chcem vyrovnať, aby som sa jej páčila.

Cvičím sed-ľah, ide mi to super. Dnes ráno sme to s mamou cvičili po raňajkách a trošku som jej grcla do výstrihu, ale sa mama smiala, tak asi jej to nevadilo.

Už by som rada aj sama sedela, len mi tato furt hovorí, že ešte je skoro a nemôžem sama sedieť. Lenže mňa to už po ležiačky nebaví, je to nuda. Keď sedím, vidím všetko úplne inak, celý svet je vtedy zaujímavejší a všetci okolo mňa vtedy na mňa hovoria, smejú sa a to je super. Vždy, keď sa mám o čo zaprieť, skúšam si sadať. Ešte mám síce ritku ťažšiu a často sa prevalím na bok, ale ono to príde.
Mama hovorí, že keď budem každý deň cvičiť, ani sa nenazdám a budem v olympijskom tíme. Teta Katka, cvičím a čo nevidieť som u teba!

Tu na dovolenke som spoznala aj kamoša Dávida, obchytkávame sa, skúšam cmúľať jeho ruky, chodíme spolu na pláž. On sa už môže plaviť, lebo je veľký.

Prečítajte si tiež:

• Cestovanie s dieťaťom
• Čo pribaliť na cestu

Do vody! Čľup-plesk

No a minulý týždeň sme s našimi začali chodiť na plávanie. U nás v meste je taký mini bazénik pre takých mini ľudí ako som ja. Mama mi kúpila špeci plavky, tata ma do nich natlačil a šup do vody s kámošmi.

Učí nás taká srandovná teta, stále si pri tom spievame všelijaké riekanky a fakt sa mi plávanie páči. Aj do Balatonu by som išla, len neni vraj pre mňa dosť teplý a neoprén mi ešte poštou neprišiel, tak sa len kukám a závidím ostatným deťom. Ale do mora vraj už budem môcť ísť, lebo to už budem mať neoprén a v ňom mi bude úplne jedno, aká je voda, hlavne aby bola dosť mokrá. Ako tato hovorí, voda je vždy mokrá. A to sa mi pri kúpaní strašne páči.

Kým pôjdeme do mora, musím veľa trénovať v bazéne, budeme s mamou chodiť často a potom všetkých ohúrim, čo všetko už zvládam. Ryby traste sa!

Cikanie vraj zaberá

Super mi už ide cikanie do plaviek. Ocikala som tatovi košeľu, ale mu to nevadilo, tak nabudúce to skúsim zas, nech má radosť a smeje sa ako naposledy. S mamou sa tak na tom smiali, že som sa aj ja musela smiať. Asi sa to tak robí normálne. Skúsim to teda zas a uvidím, čo povedia.

Musím sa opýtať aj deciek, čo chodíme spolu plávať, či sa to má tak robiť. Lebo tato teraz chodí ocikávať okolo nášho domu a kurína, lebo vraj to účinkuje proti tým, ktorí by nám chceli zas zjesť sliepky. Vraj budú cítiť, že tam už je gazda a pôjdu si hľadať iné papanisko.

Čítajte aj:

• Plávanie malých detí nie je žiadna veda
• S bábätkom v posteli

Mňam-mňam. Rastiem poriadne

Ako mi mama začala dávať to hustejšie mliečko na obed, som veľmi spokojná. Pekne si po ňom ešte poťahám cici a zaspím na tri hodinky. A keď sa zobudím, cítim sa super, smejem sa len tak, aj mám furt chuť sa hrať a mama je taka voľajaká
spokojnejšia.

Rastiem ako z vody (teda z mliečka). Už ma je plný kočík a rada by som už z neho videla viac ako len nebo. Skúšam presviedčať našich, aby mi dali už športový kočík, kde sa sedí, ale tato protestuje, že som ešte malá a nie je to zdravé pre môj chrbát. No ale kedy ho vyvozím, keď chcem už za chvíľu chodiť? Potom už bude zima a to budem chodiť v sánkach, tak sa obávam, že ten šporťák ani veľmi nevyužijeme.

Každé ráno sa naši na mne smejú, lebo ako sa krútim v postieľke, obvykle skončím nosom medzi palicami a vyzerám ako väzeň.

Škrabkanie, krik, masť a plienka

Páči sa mi krútiť sa a mama mi dáva hračky tak ďaleko, tak sa musím k nim dostať, aby som ich mohla cmúľať. Lebo už sa mi tlačia zuby a super je, keď si môžem dať všeličo do pusy a škrabkať si ďasná.

Niekedy mi mama dá takú mastičku na ďasná, po ktorej si ich vôbec necítim a prestanú ma hnevať. To ale len vtedy, keď veľmi kričím. Inak si ich najradšej škrabkám s plienkou. To je fakt super, odporúčam všetkým, keď sa vám tlačia zuby.
Mama sa mi smeje, že budem ako upírik, lebo vraj mi už cítiť nejaké očňáky. Teraz už len zistiť, čo je to upírik a čo očňáky.

Visláááát!

Kičibába Šarlotka


Foto: Braňo Herchl

Viac o téme: chuťhračkykočík

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist