BABY LIVE! Matej (49): Začíname spriadať plány

Je to až neskutočné, že Matej bude mať onedlho rok. Možno aj preto alebo preto, že vonku krásne svietilo slniečko, ktoré ma ťahalo von, som začala snívať a premýšľať, čo všetko už spolu môžeme podniknúť. Veľmi sa teším na jar, tento týždeň som ju už akoby cítila vo vzduchu…

Pomaly sa náš Matej chystá na zavŕšenie svojho prvého roku a aj zima sa pozvoľna končí. Pravdupovediac z vysedávania doma už začínam byť chorá, a tak ma tešia predstavy, čo všetko budeme môcť robiť, keď nám počasie dovolí ísť von na dlhšie.

Hoci ani teraz nesedíme doma, no môžeme von len tak na hodinku, no aj to iba poriadne zababušení do štyroch vrstiev, aby sme nezamrzli.

Koniec zimy sa už blíži. Huráá

Už sa teším na teplejšie dni, tohto týždňové slnko ma doslova nalákalo, hoci viem, že na ozajstnú jar si ešte počkám. No aj tak už premýšľam o tom, že sa nám už vrátia zabudnuté možnosti. Čím viac sa zima skracuje, tým viac ma to napĺňa radosťou.

V prvom rade si opravím bicykel, ktorý už aj zabudol, že bol mojím obľúbeným dopravným prostriedkom a pripevním naň sedačku, v ktorej sa bude môcť viesť Maťko.
Trasy na bicyklovanie sú v okolí naozaj krásne, takže sa budeme nimi môcť kochať pokojne aj celé dopoludnie.

Bicykel to je moje!

V mysli už vidím úžasné výhody – Maťko bude mať z toho všetkého pekný zážitok, stretneme oveľa viac ľudí, ako keby sme išli pešo a môj chrbát si vydýchne. Okrem toho sa konečne budem môcť venovať športu, ktorý mám rada.
Keď som bývala v Bratislave, chodila som do práci na bicykli vždy, keď mi to počasie dovolilo a až keď bolo najhoršie, sadla som do auta.

Mala som vtedy šťastie, že som do práce mohla jazdiť po hrádzi, takže hneď z rána som sa nabila správnou atmosférou a navyše som sa vyhla ranným dopravným zápcham. Do práce som pritom dorazila ešte skôr než autom.
Počas tehotenstva som sa bicyklovania musela vzdať a potom s malým sa to zas nedalo.

Teraz však už prichádza ten správny čas na obnovu tejto mojej záľuby a ja sa na to strašne teším.

Láka nás Španielsko

Ako bolo tento týždeň pekne, premýšľala som nad tým, že zima by mi vôbec, ale vôbec nechýbala. Pokojne by mohla žiť v krajine, kde by bolo počas celého roka slnko. Manžel už aj uvažoval nad tým, že by sme sa presťahovali do Španielska a najradšej by šiel hneď.

Mne sa síce ten nápad tiež celkom páči, ale teraz je mojou prioritou doštudovať. Na mojej škole je totiž možnosť dopracovať sa aj k titulu, ktorý by bol platný aj v zahraničí, teda konkrétne aj tam – v Španielsku.

Zvládli sme to…

Takže čím viac sa blíži jar, tým máme odvážnejšie plány do budúcnosti a oveľa pozitívnejšie pocity. Korunou všetkých našich ambícií je náš Maťko, ale uvedomila som si, že nesmieme zabúdať ani na seba. Na naše sny a na našu lásku
Lebo aj keď bol tento rok plný malého Mateja a všetka naša pozornosť sa upriamovala na neho, cítim, že prichádza čas istého uvoľnenia s vedomím, že sme toto náročné obdobie zvládli.

Maťko – náš zdroj radosti

Dúfam, že sa nám podarí tento proces ešte raz zopakovať a keď by to prišlo a naša druhá ratolesť by sa postavila na nôžky, ako to už zvládol aj Maťko, tak dvíhame kotvy a odchádzame do teplých krajín…
Náš zázrak zatiaľ objavuje svoj svet a možnosti v ňom. Tvoríme ho najmä my, jeho hračky, všetko, čo sa dá dvihnúť, strčiť do úst a pozornosť, ktorá sa mu venuje. Dokáže sa z toho všetkého tešiť a dúfam, že nech príde do našich životov čokoľvek, budeme mu môcť jeho spokojnosť a radosť zo života iba prehlbovať.

Maja + Matejovia

Na Babywebe tiež nájdete:

Materstvo? To mi nikto nepovedal, že: Matka, ktorá to vzdá, je nanič
Ako funguje náš imunitný systém?
Ako zvládnuť alergický šok

Viac o téme: slnkosny

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist