BABY LIVE! Matej (22): Pár dní doslova prespal

Tentoraz sa musím poďakovať za daždivé dni. Na Mateja má totiž dážď, ako som zistila, spavý účinok. Cez deň a aj v noci dlhšie spal, čo mi veľmi pomohlo. Konečne som sa mohla pustiť do činností, ktoré už dlho odkladám. Podarilo sa mi umyť okná a poupratovať naše neobývané priestory. Maťko a aj dážď ešte raz vďaka. Dúfam, že sa podobná situácia zopakuje, lebo potrebujem sa už chystať na moju bakalárku.

Máme za sebou zopár pokojných daždivých dní. Náš Maťko si povedal, že ich prespí. Padajúci dážď na neho pôsobil presne tak ako aj na nás, poriadnou únavou. Matej daždivé dni prespal s výnimkou kŕmenia a potom dokázal normálne spať aj celú noc. Padlo mi to ozaj celkom vhod, lebo som mala dosť času na veci, ktoré som už dlho pre nedostatok času odkladala.

Nastalo veľké upratovanie

Konečne som poumývala všetky okná, parapety a poupratovala miesta, ktoré neobývame. Na konci dňa som z toho mala neuveriteľne dobrý pocit, lebo som si pred tým často hovorila, že to musím urobiť. Ešte lepšie bolo, že Maťkovi pri tom nechýbala moja prítomnosť, pretože sa mu strašne dobre spalo. Môžem si tieto úlohy teda odškrtnúť zo svojho imaginárneho zoznamu a pustiť sa pomaly do ďalšej, ktorú som si zadala. Mala by som si, napríklad, začať pripravovať materiál k mojej bakalárskej práci a prečítať si zopár kníh.

Maťka chcem mať stále pri sebe

Po týchto „upratovacích“ dňoch mi ale nakoniec veľmi chýbala Maťkova neustála prítomnosť. Potom som si ju však vychutnala a trávili sme zas spolu všetok časte zo dve hodinky pospala. ok.

Prelom – začali sme prikrmovať

Tento týždeň bol prelomovým, čo sa týka kŕmenia. Nakoniec som neodolala bohatej ponuke výživ a objednala som Maťkovi také, ktoré sa môžu začať podávať od ukončeného štvrtého mesiaca. V prvý deň by sa malo začať s jednou lyžičkou, ale Matejovi sa nová chuť úžasne zapáčila a otváral ústa a chcel ďalšiu. Sledovať ho bolo úžasné, v prehĺtaní je nováčik, ale prekvapil ma tým, ako rýchlo sa učil. Najprv polovicu prehltol a druhá mu vyprskla z úst, ale postupne prehĺtal stále viac a novú chuť poriadne skúmal v ústach, a to s obrovským záujmom. Pri tejto príležitosti sme mohli postupne vyskúšať aj všetky podbradníky, čo sme mali. Maťko totiž okrem novej stravy skúšal, ako vždy, zahryznúť sa aj do všetkého, na čo dosiahol. Všetky tak pekne zababral. Nakoniec odjedol tretinu malej fľašky a tváril sa pri tom dosť dôležito. Máme teda za sebou úspešne zvládnutú mrkvičkovú a hruškovú výživu.

Moje mlieko neodmieta

Chvíľu som aj mala obavy, či si na nové chute nezvykne až príliš a nakoniec nepohrdne mojím mliekom. No obavy boli zbytočné. Maťko totiž mliekom nakoniec zapil každú dávku ovocia a zeleniny. Teším sa, že máme zas novú skúsenosť a Maťka môžem takto občas osviežiť a navyše to nemá žiaden vplyv na náš rituál kojenia. V poslednom čase sme si zvykli pred kúpeľom ísť sa ešte na hodinku prejsť s Maťkom v babyvaku. Čerstvý vzduch a mierna námaha ho výborne pripraví na spánok v noci .Pridali sme tak ďalší prvok k dennému režimu. No a ešte zopár lyžíc výživy na desiatu a olovrant. Máme za sebou päť krásnych spoločných mesiacov a hoci mám pocit, že k nám už Matej patrí odjakživa, nechce sa mi ani veriť, že čas tak rýchlo letí.

Maja + Matej

Viac o téme: chuťmliekospánok

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist