KLUB Tehuliek 37: Rastieme a rastieme

Poklady našich tehuliek rastú ozaj rýchlo. Do skrine už musia odkladať veci, do ktorých sa ich drobec nezmestí. Soňa pomaly šťastlivo končí šestonedelie a Peťa rovnako šťastlivo absolvovala s Tamarkou prehliadku kĺbikov.

Tehuľka Soňa: Máme malého pažravca

Jurko sa mení každým dňom. Sú to zmeny dobré, no i tie trošku menej. Teší nás, ako drobec rastie a silnie, no už menej jeho horší spánok.

Rastieme

Malý nám rastie ako z vody, lepšie povedané z mliečka. Boli sme prvýkrát v poradni u pediatričky, kde Jurka kompletne pozreli, pomerali a zvážili.

Bola som šokovaná, keď nám povedali, že už váži 4550g a meria 55cm. Keď nás púšťali z pôrodnice, mal 3200 gramov. Jednoducho je to pažravec :). Na ďalšiu kontrolu ideme koncom augusta.

To, že malý priberá a rastie, vidno aj na veciach. Musela som už vytriediť oblečenie, ktoré mu bolo malé a vyprať a dokúpiť veľkosť 62. Natrafila som na výpredaje, tak som pár nových kúskov prikúpila. Na prvý pohľad sa mi to zdalo ešte veľké, ale keď som ho do toho obliekla, zistila som, že mu to pasuje ako uliate.

Prečítajte si tiež:

Je sex počas šestonedelia naozaj nevhodný?
Naše telo po pôrode
Príspevok pri narodení dieťaťa

Plače od únavy

V poslednej dobe Jurko zle spinká. Doobeda zvykne spať väčšinou tak hodinku a hneď sa budí plačom, čo predtým nezvykol. Poobede to trošku doženie, no našťastie v noci spí stále pekne. Hoci už by mohol mať aj dlhšie intervaly medzi dojčením.

Sú aj dni, kedy je Jurko hore aj 4 hodiny, vtedy už býva taký unavený, že ani nevie zaspať, tak len plače. Býva to dosť náročné a už ma aj bolia ruky z toľkého nosenia a upokojovania, ale čo iné sa dá robiť.

Väčšinou je takýto mrzutý, keď práve Romino niekde je a ja sa musím trápiť sama. Minule som ho musela aj sama okúpať. To len bola zábava, ale zvládla som to. Túto činnosť má totiž u nás na starosti tato. Určite je lepšie, keď máte niekoho pri sebe.

Pomaly končím šestonedelie

Zvykla som Jurkovi každé 2 – 3 dni vysávať šušníky, aby sa mu dobre dýchalo, inak funí a vydáva rôzne zvieracie zvuky :). Našťastie pri tom neplače a pekne drží hlavičku.

Pomaličky sa nám končí šestonedelie a začínajú sa nám nahlasovať návštevy, čomu sa veľmi teším. Už som sa aj stihla objednať ku gynekologičke, tak dúfam, že bude všetko v poriadku. Rana po nástrihu sa mi zahojila, len je to ešte trošku citlivé.

Konečne som vypísala všetky papiere ohľadom príspevku pri narodení, mám to už aj potvrdené od lekárov, už to stačí len zaniesť a čakať na peniažky, ktoré určite potešia.

Vaša mamina Soňa


V noci spí Jurko stále pekne.


Tehuľka Petra: Tamarka je dobručké dieťatko.

Tamarka sa predviedla doktorovi ako dobručké dieťatko. Nuž, no nie je to vždy tak. Občas sa poriadne jeduje či plače. Našťastie som našla to, čo na jej plač zaberá – rozhovor.

Ako poslušné bábätko

Už máme za sebou vyšetrenie kĺbikov. Dopadlo výborne, malú netreba viazať naširoko a na ďalší ultrazvuk pôjdeme, keď bude mať Tamarka 8 mesiacov. Dokonca ju pán doktor pochválil, že je výborné dieťa, lebo celé vyšetrenie prespala a teda ani raz nezaplakala.

Aj ja som rada, že to celé prespinkala, lebo viem, že keby bola hore, tak sa ukáže v plnej kráse – čo znamená plač a možno ukázala aj to, ako sa vie jedovať, keď sa jej niečo nepáči.


Tamarka so svojou sesternicou Luckou

Liek na plač

Zistila som, ako na plač Tamarky. Spustila ho vždy po kojení a ja som nechápala, prečo sa rozplače po polhodine cecania. Bola prebalená, najedená a zrazu začne plakať.

Moje malé zlatinko sa potrebuje po kojení rozprávať. Jednoducho ju stačí položiť a prihovoriť sa jej. Okamžite zbystrí a zaujíma sa o všetko, čo jej hovorím a ukazujem.

Pokiaľ však jej plač pokračuje, je to zväčša preto, lebo ju bolí bruško. Vtedy ju poriadne pomasírujem, kým sa nepoprdká. Síce to chvíľu trvá, ale výsledok stojí za to. Odvďačí sa úžasným úsmevom a spokojne zaspinká.

Keď zaspáva, tak ešte špúli ústočkami ako keby ešte ťahala mliečko. Hovorím tomu, že malá má suchý nácvik. Je pri tom taká smiešnučká.

Čítajte tiež:

Dojčením sa prsníky neskazia
Babička
Očkovanie – za a proti

Pomôcka? Kazajka

Papať pýta stále s pravidelnosťou každé 3 hodiny, cez deň ale aj v noci. Už som si na tento režim privykla. Len v noci je to dosť náročné, keď už aj ja padám únavou, chce sa mi spať a musím upokojovať plačkajúce bábätko, ktoré nie a nie zaspať. Vtedy pomáha zavinovačka. Teda ja ju volám kazajka.

Pekne Tamarku do nej zaviniem, pritisnem si ju ešte v posteli k sebe, poprípade ju ešte dokojím a po zaspatí ju preložím do postieľky.

Veľmi dobrý vplyv na malú má aj moja mamina, teda babinka. Vždy keď potrebujem niečo v dome porobiť – upratať, oprať, ožehliť, alebo ísť do sprchy, nastúpi na rad babka a malá pri nej o chvíľku v kočíku zaspí.


Babka má na zaspávanie čaorvný vplyv

Skúsim obklady

Tamarka už podrástla. Je to vidieť na vecičkách, v ktorých sa pred dvomi týždňami ešte strácala. Tento týždeň nás čaká prvé očkovanie v pôrodnici a prvá návšteva u detskej lekárky. Som zvedavá, keď ju odvážia, koľko pribrala. Veď papakať jej chutí.

Mňa posledné dni trochu trápia moje prsia. Sú tvrdé, opuchnuté a boľavé. Aj keď si malú pravidelne prikladám na kojenie, stále cítim, ako ich mám naliate, až na prasknutie. Skúsim asi studené obklady. Snáď zaberú.

Vaša maminka Petra

18.8.2011 7:07 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist