KLUB tehuliek (81): Hľadanie tehuľky aj susedovo okno

Prvé kočíkovanie, návštevy i rozprávky, to všetko už Katarína s Kristínkou zvládli. V klube však stále chýba tehotná „parťáčka“. Hláste sa.

Katarína: Šesť hodín odbije, kakauko nepočká

Ahojte maminky aj čakateľky, ďalší týždeň ubehol ako voda a my sa hlásime s pravidelným „updateom“. Máme za sebou prvé prechádzky, návštevu našej babi a výmenu obývačkového okna. To sa však, ako to už pri našom šťastí býva, nezaobišlo, bez problémov.

Prvé kočíkovačky

Hoci počasie nie je ukážkovo jarné, tak sa nám podarilo absolvovať niekoľko prechádzok, čomu sa veľmi teším. Kristínke sa v kočíku páči, a tak sme sa párkrát vybrali s Kubkom na ihrisko a taktiež aj na drobný nákup do obchodu.

Keď bol Kubko bábätko, tak som musela kočík vynášať na prvé poschodie, teraz je fajn, že prídeme domov a pokiaľ Kristínka ešte spí, zaparkujem ju na terasu alebo pred dom a môžem si doma rýchlo niečo porobiť.

Naša Bessy hneď pochopila, že ďalšieho člena domácnosti treba strážiť a tak si vždy ľahne ku kočíku a ani sa od neho nepohne.

Mali sme okno suseda

Mali sme aj návštevu, prišla babka, čo bolo fajn, keďže sa mi na tento deň ohlásili majstri, ktorí nám mali meniť okno a ja som mala trošku obavy ako to s Kristínkou a Jakubkom zvládnem. A tak sa babi zavrela s deťmi v spálni a ja som sa mohla venovať majstrom.

Keďže ale máme pri takýchto prácach vždy „šťastie“, prejavilo sa aj teraz. Sklo vymenili pomerne rýchlo, no o chvíľu už aj zvonili znovu, keďže omylom u nás osadili to, ktoré malo ísť susedom.

A tak celý proces nasledoval znovu 🙂

Prečítajte si aj:

Sú zákazy a príkazy nevyhnutné?
Vyberáme kočík pre drobca. Na čo si dať pozor?

Treba vstať a plniť si úlohy:)

Kubko sa z babky veľmi tešil a babka sa zase veľmi tešila z Kristínky. Poobede si s Kubkom spravili výlet a vybrali sa autobusom na zmrzlinu a pozrieť hodiny na kostole – Kubo ich miluje a vie o nich rozprávať dlhé hodiny – ako nefungovali, ako ich musia opraviť, ako sú vysoko…….. niekedy už mám pocit, že mi roztrhne hlavu 🙂

Pomaličky sa snažíme vytvárať nejaký ten večerný režim. Kristínka sa kúpe ako prvá, mimochodom kúpanie má (asi ako väčšina detí) veľmi rada. Vyvaľuje tie svoje veľké očiská a ani nemukne.

Potom je na rade Kubko. A potom im obom poviem rozprávočku. Kristínke trvá trošku dlhšie kým sa uloží, ale približne o deviatej už máme pokoj. V noci sa budí dvakrát, „dotankuje“ a spinká ďalej. Zatiaľ aj noci zvládame celkom fajn a ja si oddýchnem.

Ráno by som si síce rada pospala aj trošku dlhšie, ale keďže „lampy už zhasli“…. Nedá sa inak a okolo šiestej už treba vstať a plniť úlohy – pustiť rozprávku, urobiť kakauko – môj syn je v tomto nekompromisný 🙂


Sladký spánok

Čo si obliecť?

No a nemám čo na seba… Toto nie je povzdych rozmarnej ženy, ktorá stojí pred preplneným šatníkom, ale tak sa cítim ja, vždy keď sa chystáme von. Zatiaľ čo tehotenské veci sú mi už akési veľké, tak do tých mojich pôvodných sa, samozrejme, ešte nezmestím.

Počas tehotenstva som pribrala 18 kíl a síce ma už 10 z nich „opustilo“, tak nejaký ten faldík mi zatiaľ na pamiatku zostal.

Do „prechodného“ oblečenia sa mi veľmi investovať nechce a tak mi nezostáva nič iné, ako veriť, že kojenie bude opäť zázračným spaľovacím prostriedkom a do formy sa dostanem, tak ako aj pri Kubkovi pomerne rýchlo.

Keď sa trošku ustálime a ja sa úplne zotavím, chcela by som sa vrátiť k behaniu a korčuľovaniu – pohyb mi už naozaj chýba.

Aj napriek počasiu, ktoré je za oknami vám prajem pekný týždeň.

Katarína a najmä Kristínka

7.6.2013 7:38 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist