KLUB tehuliek (117): Izolácia

Beátka a malý Luka robia spoločne ďalšie pokroky. Nemocničný personál sa na niektoré veci pozerá skepticky, Beátka je však neoblomná. Učí malého piť a vôbec jej neprekáža, keď nad tým strávi napríklad dve hodiny. Hlavne už žiadne hadičky! Rudy chýba kontakt s okolitým svetom. Našťastie má svoje susedky, s ktorými sa môže porozprávať. Záľubu našla aj v internetových bazároch, kde sa dá zadovážiť celá detská výbava.

Mamička Beátka: Dohodli sme sa, že už pôjdeme domov

Ahojte, všetci rodičia. Deň za dňom ubieha a my robíme malé pokroky. Pre mňa sú to veľké pokroky, pretože to, čím prechádza také malé stvorenie, by dospelého človeka položilo. No Luka je silný bojovník.

Učíme sa papať, je to čím ďalej, tým lepšie. Už vypije aj jednu dávku, t. j. 60 ml naraz. Ale pomaličky. Trvá nám to aj dve hodinky, čo je super. Mne je jedno, ako dlho papá, hlavné je, že papá.

Bol s tým na oddelení veľký problém. Nechceli mi dovoliť, aby pil tak, ako vládze. Dali mu čas na vypitie, aký chceli, a potom vraj už nevládze a dáme sondu – tak toto nie!

Vydobyla som si, že ho vždy nakŕmim ja a za taký čas, ako bude jemu vyhovovať. A malý pije krásne.

Personál mal s tým, až na výnimky, neskutočný problém. Teraz je to už lepšie a je tak, ako ja chcem a ako malému pasuje.

Prečítajte si tiež:

Vyberáme kočík pre drobca. Na čo si dať pozor?
Ako zapojiť správne svaly bábätiek
Čo potrebujú bábätká, aby boli šťastné?

Mali sme ultrazvuk hlavičky, je tam nejaké to (vážne) podozrenie. Oproti minulému týždňu je to podstatne lepšie. Ďalšia kontrola je o týždeň. Ja verím, že už by to podozrenie mohlo konečne zmiznúť a nemať žiadne následky.

Je ťažké stále čakať a dúfať, že bude lepšie. A ešte k tomu vám nikto nepovie, aké by to mohlo mať následky.

Luka je nádherné dieťatko, krásne sa usmieva a má zvádzajúce očká. Nie veľmi rád sa kúpe, ale hneď, ako je na brušku, je nesmierne spokojný. Mamku už stihol 2-krát ocikať. Dvíha krásne hlavičku a pozerá mi do očí. To je na nezaplatenie.

My sa už chystáme domov. Na tom sa dohodla mamka s Lukom. Tak nám držte palce, aby bol budúci príspevok už písaný z domu a aj s priloženou krásnou fotkou!

Beátka


Mamička Rudy: Som bazárová kráľovná

Tento týždeň sa mi niesol v znamení pohody a kamarátskych návštev. Čo bolo veľmi príjemné a trošku som prišla aj na iné myšlienky, lebo sa musím priznať, že sem-tam mám toho dosť. Asi nie som ideálna osoba na dlhodobú materskú a jednoducho sa priznávam, že kontakt s okolitým svetom mi chýba.

So Šimonom sme boli na kontrole bedier a všetko je v poriadku, tak tam už chodiť nemusíme. Lekárka bola tak neuveriteľne príjemná žena, že je mi aj trošku ľúto, že tam už nepôjdeme. Pravdaže, som rada, že sa synovi všetko vyvíja, ako má, ale tá lekárka…

Budúci týždeň sa chystám na prednášku laktačných poradkýň týkajúcu sa príkrmov, tak potom podám určite správu, ako prikrmovať a neprestávať dojčiť.

Na našej babsko-susedskej „zlezine“ sme rozoberali liek Vigantol, ktorý sa dáva malým deťom. Asi každá z nás ho dostala na začiatku od detskej lekárky.

V každom prípade je veľa ľudí za a veľa proti, nech sa každý rozhodne sám za seba, ale po prečítaní a zvážení všetkého, čo som doteraz počula a čítala, prechádzam na prírodný vitamín D a Vigantol už viacej Šimonovi nedávam.

Tak sa nakoniec i ja pridávam k tým rebelujúcim matkám, ktoré nepočúvajú tetu doktorku. Jednoducho mi prišlo divné do Šimona pchať niečo, čo je také kontroverzné.

Prečítajte si tiež:

Narodilo sa vám bábätko? Športu ani cvičenia sa vzdávať nemusíte!
Dieťa a detská izba
Oblečenie, topánočky a pobyt vonku

Začala som neskutočne „fičať“ na modrom koníkovi. Jednoducho sa zo mňa stáva bazárová kráľovná a neviem si tento systém vynachváliť. V mojom prípade by všetky normálne kamenné obchody už dávno skrachovali, lebo ja som veľká zástankyňa recyklácie.

Šimonovi som tam doteraz za babku kúpila skoro všetko, čo potrebuje, takže obojstranná spokojnosť.
Toľko moje správy z tohto týždňa.

Nech žiarivo nám slnko svieti, aby sme mohli kočíkovať čo to dá. Vonku sa začína krásna jar, teda síce ešte nie podľa kalendára, ale už to tam tak vonia.

Prajem všetkým krásny týždeň.

Rudy

26.2.2014 11:57 | autor: Klub Těhuliek
Viac o téme: kočíkslnkoultrazvuk

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist