KLUB tehuliek (115): Kroky vpred

Stav Beátkinho bábätka sa začína po malých krôčikoch zlepšovať. Už je vonku z inkubátora, v nemocnici však ešte musí zostať. Rudy už začína pociťovať veľkú únavu. S rodinou sa chystá na návštevu do Írska a premýšľa, ako to so Šimonom všetko zvládnu.

Mamička Beátka: Veríme, že to pôjde k lepšiemu

Vítam Vás, mamičky. Už sme tu zase. Ešte stále sme v nemocnici a budeme tu ešte dlho. No to neprekáža, len aby to šlo k lepšiemu. Pokrok nastal, už je to trošku lepšie. Nemá toľko injekcií v telíčku a toľko vyšetrení. Dýchal samostatne, ale pre tie ťažké stavy mu museli dať aj kyslík, aby tak veľmi nezaťažoval telíčko.

Teraz je už z inkubátora vonku a dali nás do ďalšej miestnosti, čo je veľký pokrok. Dennodenne samé vyšetrenia, ultrazvuky… Doktorky sú veľmi dobré a ochotné povedať nám všetko aj vysvetliť pre nás tie cudzie slová, výrazy, s ktorými dennodenne prichádzajú do styku.

S Lukom som každý deň v kontakte. Vlastne každé tri hodiny som pri ňom minimálne jednu hodinu a teraz už viac, pretože už s ním aj cvičím Vojtovu metódu. Pred pár dňami ho vybrali z inkubátora, čo je pokrok. Ešte stále má samé hadičky. Otrava krvi je už na ústupe a zisťujú, kde tá infekcia je a z čoho vychádza. Zápal pľúc je taktiež na ústupe.

Prečítajte si tiež:

Alergia a dedičnosť
Keď dieťa musí do nemocnice
Zmenila sa vaša žena po pôrode? alebo Sprievodca pre novopečených oteckov

Teraz pomaly učím malého aj sať. Hneď po narodení mi ho dali k prsníku a krásne pil. No ako ho previezli na toto oddelenie, musel byť na infúziách a aj mliečko mu dávajú cez sondu.

Biedačik môj maličký, nevie, čo to je mliečko a čo má robiť s cumlíkom na fľaške a ani s mliečkom. Tak teraz je ďalší boj, aby sa naučil sať. Veríme, že to pôjde k lepšiemu a bude sa nám dariť.

Aj mamka je už trošku unavená. Odkedy som tu, poriadne som ani nespala. Neustále, keď môžem, som pri malom tak dlho, ako sa len dá.

Keď Vám budem písať budúci týždeň, verím, že budem písať už niečo krajšie a pozitívnejšie.

Beátka


Mamička Rudy: Prsník je liek na všetko

Tento týždeň sa musím priznať, že trpím strašnou únavou. Môj energetický deficit sa prehĺbil až natoľko, že mám potrebu sa dopovať cukrom aby som mala aspoň trošku energie. Pevne verím, že sa to rýchlo upraví, lebo som z toho mála energie nevrlá ja aj Šimon, ktorý sa dožaduje pozornosti.

V noci býva Šimon hore už iba trikrát, čo je super. Teda lepšie povedané, dvakrát v noci a potom sa od takej šiestej rána už mrví.

Sem-tam to spraví prsník, ktorý mu ponúknem a on si potom ešte chvíľku navyše pospí. Inak prsník som začala používať ako všeliek na všetko. Je Šimon mrzutý? Šup ho na prsník. Je ospalý? To isté. Funguje to ako zázračný všeliek.

Prečítajte si tiež:

Máme mačku a malé dieťa
Je dobré hovoriť na dieťa dvomi jazykmi?
Trampoty pri dojčení

Minulý týždeň som kúpila pre celú našu rodinku letenky do Írska, tak sa už teraz zamýšľam na tom, ako to so Šimonom zvládneme.

Dúfam, že všetko prebehne v poriadku, len netuším, ako to dieťa uspím v takom malom priestore. Keďže Šimon je ochotný zaspať iba v polohe ležmo na posteli, zatiaľ čo ho dojčím, netuším, ako mu tento komfort zabezpečím počas letu. No bude to celkom akčná cesta, z ktorej určite napíšem svoje postrehy.

Inak nám tento týždeň nepriniesol nič nové. A keďže sa mi naozaj oči zatvárajú nad klávesnicou, idem ja radšej rýchlo spať.

Pekný deň všetkým prajem.

Rudy

12.2.2014 11:21 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist