KLUB tehuliek (112): Očakávanie

Beátka píše pred pôrodom posledné riadky – o únave, bolesti, ale i o radosti z malého, ktorý sa už nemôže dočkať príchodu na svet, rovnako ako nastávajúci rodičia. Rudy si vyskúšala, ako to chodí na baby masážach. Odniesla si odtiaľ zistenie, že Šimonova veľkosť nie je veľmi štandardná, a hneď si s hrôzou predstavila všetky obmedzenia, s ktorými sa musia stretávať veľkí ľudia. Baby masáž však Rudy odporúča.

Tehuľka Beátka: Už som to zvládla?

Ahojte, budúce mamičky. Tento týždeň bol taký hektický. Hoci by som mala oddychovať, akosi sa mi to nedarilo. Posledný týždeň-dva sa cítim neskutočne unavená.

No ľahnúť, oddýchnuť si neviem, a to ani v noci. Aj teraz píšem tento príspevok o tretej nadránom. Mám aj dosť časté bolesti a naťahuje ma každú chvíľku, dokonca aj z čistej vody.

Tri dni tak po dve hodiny som musela stráviť v Sociálnej poisťovni, pretože mali problém s mojím výpočtom materskej, spoločne sme to však zmákli. Uvidím, aké príde rozhodnutie.

Navštívili sme matriku, kde sme vybavili potrebné papiere, aby sme to po pôrode mali jednoduchšie. Bola som už aj na predoperačnom vyšetrení. Na internom to dopadlo dobre, aj keď bolesti sú a choroba neustupuje.

No zvládam to alebo som to už zvládla? Teraz len riešia, či nebude pri pôrode aj internista, ak by sa náhodou niečo stalo. Zvažujú, že mi dajú len lokálne umŕtvenie, no obávajú sa, aby som nebola minimálne desať dní len na toalete a na infúziách.

Tak uvidím, čo bude. Mne je to vlastne jedno, len sa neskutočne bojím, aby bol malý zdravučký. To jediné si prajem.

Prečítajte si tiež:

Podpora ranej väzby po pôrode cisárskym rezom
Kúzla na ľahší pôrod a popôrodné hojenie
Pôrodná bolesť: nefarmakologické metódy tlmenia bolesti pri pôrode

Malý je veľmi zlatý. Už mi tak tlačí na bruško, viem, že už chce byť medzi nami. Skoro sa už ani nehýbe, len cítim tvrdé bruško z jeho chrbátika a sem-tam pohyb nožičiek a ručičiek.

Aj Maroš je skvelý. Snaží sa pomáhať, ako sa dá. Ešte mi pekne hladká bruško a komunikuje s malým. Už si vybavil aj voľno v práci. Kočiar nám síce ešte neprišiel, ale ubezpečili ma, že budúci týždeň príde. Tak uvidíme.

Budúci týždeň vám písať nebudem, pretože budem v nemocnici. Hneď ako sa vrátime, napíšem. Tak len držte palčeky, aby všetko dobre dopadlo a aby bol náš poklad zdravý a už medzi nami.

Beátka

Beátka je práve ve 38. týždni tehotenstva. Prečítajte si viac o vývoji plodu a tehotenských zmenách v tomto týždni.


Mamička Rudy

S novým rokom sa rozšírili i rady mojich čitateľov. Hrdo už o nich môžem hovoriť v pluráli! Po siedmich mesiacoch prispievania na Babyweb mám už tri čitateľky. Okrem mojej sestry čitateľské kruhy rozšírili i Zuzka a Ďuri z Írska, ktoré vrelo vítam v klube! Asi už začínam byť populárna.

Každopádne novinky tohto týždňa sú moja a Šimonova účasť na tréningu baby masáží. Musím sa priznať, že som bola šokovaná a prepadla ma i panika. Moje dieťa nie je štandard! A okrem iného robí zo mňa outsidera.

Po príchode na tréning sme všetci svoje bábätká rozbalili na koberci a poukladali do kruhu. Aké veľké bolo moje zdesenie, keď som ako jediná sedela z kruhu von, lebo tomu môjmu dlháňovi sa nohy ťahali ďáleko, ďáleko von z kruhu.

Pri pôrode mal štandardnú veľkosť, každopádne o štandarde sa naďalej rozprávať naozaj nedá. Oproti bábätkám v jeho veku je asi o dve hlavy väčší.

Dokonca v dĺžke prekonal aj šesťmesačné bábätko. Tak som v dni dovŕšenia jeho tretieho mesiaca vytriedila veci, ktoré sú mu malé, a na štítku nositeľných videla už iba čísla pre deti od 6 do 9 mesiacov.

Zmocnila sa ma panika. Už si predstavujem, ako mu budem dávať šiť oblečenie na mieru, lebo najväčšiu konfekčnú veľkosť prekročí už v dvanástich.

O posteli na mieru ani nehovorím. No a tých úrazov, keď si hlavu pootĺka v MHD, v škole či doma o zárubne dverí! Pri myšlienke na živenie v puberte ma ľahko oblial pot a hystericky som podrobila Quentina výsluchu, kto v ich rodine bol obor.

Prečítajte si tiež:

Ako spoznáme dobrý klub pre plávanie s bábätkami
Syndróm chronickej únavy
Pes priateľ dojčaťa?

Baby masáž pre bábätká však odporúčam. Je to úplne super vec na zrelaxovanie dieťaťa a hlavne sa tieto masáže dajú potom robiť odhliadnuc od veku dieťaťa.

Pomáhajú pri kolike a stimulujú nervovú sústavu, takže sú prospešné vo viacerých smeroch. A hlavne, krásne vytvárajú puto medzi mamou a dieťaťom. Je to obojstranne veľmi príjemná činnosť a užijete si aj veľa zábavy pri pozeraní na slastne si hovejúce nemluvňa.

Masáž som si dopriala aj ja, ale chrbta, keďže ma už veľmi bolel. Cvičením som bola schopná bolesť potlačiť iba trošku, a tak som sa vybrala na masáž i ja. Výsledok je ten, že sa momentálne nemôžem už skoro ani hýbať.

Vybrať Šimona z kočíka či postieľky je ukrutná bolesť a asi budem na chvíľku odkázaná na dojčenie iba poležiačky, lebo v sede mám pocit, že mi celý chrbát zhorí.

Teta masérka mi vravela, že po prvej masáži príde na pár dni zhoršenie bolesti, ale že to je normálne. Tak trpím a čakám, kedy sa to zlepší.

Pri otázke, čo mám robiť, aby som sa zbavila pocitu bolesti, mi odporučila cvičenie a povedala mi, že keďže dojčím, tak sa bolesti úplne nezbavím. Vraj to ohnutie pri dojčení je hlavný dôvod bolesti.

Tak super. Malý má tri mesiace a keďže chcem dojčiť aspoň do jedného roka, mám sa na čo tešiť.

Prajem všetkým krásny deň.

Rudy

22.1.2014 1:02 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist