KLUB tehuliek (78): Plodová voda odtiekla. No len v sne.

Katku s Nelkou skúšala choroba, no okrem toho aj škola a nový kočík.. Katarína stále čaká, kedy to príde. Tehotenské sny ju neopúšťajú, no voda zatiaľ odteká len v sne.

Tehuľka Katarína v 39. týždni: Náš pes hrá futbal alebo hokej?

Dodatočne prajem všetkým maminkám, a to aj tým nastávajúcim – pretože podľa mňa si to už určite zaslúžia aj ony, krásny Deň matiek. Nech vám vaše ratolesti, či už tie narodené, alebo tie bruškové robia veľkú radosť a nech vás ľúbia tak, ako to dokážu iba detičky.

Super tehotenské sny pokračujú

Ďalší týždeň za nami a pôrod zatiaľ v nedohľadne. Tak, ako som bola doteraz presvedčená, že sa naša bambuľka určite narodí pred termínom, tak som tento týždeň začala rozmýšľať, či to ona náhodou nepotiahne až do júna.

Samozrejme, necháme sa prekvapiť, veď ona sama uzná, kedy bude pre ňu najvhodnejší čas. Každopádne už sa na ňu všetci doma veľmi tešíme. Niekoľkokrát do týždňa mi v noci odtečie plodová voda – samozrejme len v mojich super tehotenských snoch.

Rezeň k lekárovi tentoraz nebolo treba:)

Poradňa tento týždeň dopadla dobre, v podstate je stav nezmenený, všetko v poriadku – slová, ktoré počujem veľmi rada.

Poučená z minulého týždňa som si už pred vstupom do čakárne v bufete zakúpila minerálku a pečivo – zásoby, ktoré by nasýtili manuálne pracujúceho stokilového chlapa minimálne do obeda :).

Na moje prekvapenie som však bola do hodiny vybavená, a tak som si spravila piknik vonku na lavičke, kým som čakala na mojich chlapov, ktorí boli zatiaľ spolu v práci, z čoho mal Kubko nesmierny zážitok.


Kubko na stupni víťazov

A inak nám ten týždeň ubehol nejako strašne rýchlo. Víkend sme zase „oslávili“ športom, tentoraz to bol beh v Jablonici. Tatinko si odbehol desinku, Kubko šesťdesiat metrov a maminka športovala pri stánku s cigánskou pečienkou :).

Počasie nám síce neprialo, ale spravili sme si pekný výlet. Najskôr sme sa boli trošku poprechádzať. Keďže sa v Jablonici narodil Kubkov dedko, tak sme boli pohľadať, v ktorom dome to asi bolo. A potom prišla hlavná súťaž – Kubo dobehol vo svojej kategórii ako druhý, a tak po prvý raz stál na stupni víťazov a mne sa normálne tisli slzy do očí.

Bolo milé, že aj keď šlo o tak malé deti, tak sa im dostala všetka vážnosť víťazov, odovzdali im medaily, ceny a potriasli rukou 🙂

Čítajte aj:

Ten najlepší lekár pre moje bábätko
Trvanie tehotenstva a výpočet pôrodu

Športuje aj náš psík, má aj trénera

Športom, či už chce alebo nie, musí žiť aj naša vyžliačka Bessy. Najnovšie si ju zobral do parády naslovovzatý odborník, najlepší v Chorvátskom Grobe a širokom okolí – kto iný ako Kubko:)

Trénuje ju futbal (i keď on to pod vplyvom práve prebiehajúcich majstrovstiev sveta nazýva hokej). Schmatne jej prednú labku a kopne s ňou do lopty, potom jej, samozrejme, zatlieska, pretože je to výkon vhodný ovácií 🙂

Baví ju to asi tak veľmi ako hra na schovávačku – ale to trojročnému ambicióznemu trénerovi, vysvetlíte len veľmi ťažko. Budúci týždeň ma čaká návšteva lekára až dvakrát – v stredu ultrazvuk a kontrola prietokov a vo štvrtok poradňa.

Takže príde vypomôcť aj babka, aby Tomáš nemusel toľko vynechávať v práci. Kubka to určite poteší. Držte mi palce, nech je všetko v poriadku a o týždeň vám zase podám hlásenie.


Katarína má pôrod už „za dverami“, je v 39. týždni.


Katka: Skúšky v škole, s vysavačom aj kočíkom

Ach, tie choroby. Neobišli ani nás a dostali celú našu rodinu. Ako prvá si to odniesla Nelka, potom ja a nakoniec aj priateľ. Okrem toho nám náladu nespravil ani nový kočík a počasie.

Vysavač – večný to nepriateľ

Nelu to drží takmer týždeň, tak zvažujem návštevu lekára. Ja som sa z toho dostala vďaka cesnakovému vývaru a priateľ vsadil na paracetamolové lieky z lekárne a stále očakáva ich účinok.

No čo vám poviem, všetci sme len ľudia a choroby nechodia po horách, ale po ľuďoch. Našťastie nie je to nič vážne, a už to beriem ako klasiku.

Nelku chytili soplíky, a tým, že jej stekajú do hrdla, tak aj kašle. Inak, na nej nebadať žiadne známky únavy, vyčerpanosti, oslabenia organizmu a nemá ani teploty. Nasadila som jej Sinupret a za štyri dni jej už začali stekať aj husté hlieny ako znak toho, že sa to začalo konečne čistiť aj v dutinách.

Trvá to už však nejako dlho a tak som volala aj lekárke, či teda postačí takáto liečba, alebo pridať aj niečo navyše. Zatiaľ stačí, no ak to bude pretrvávať ešte pár dní, máme sa ukázať. Snažím sa teda odsávať, čo je tiež poriadny boj. Ešte stále som neprišla na spôsob, ako sa skamošiť s vysavačom.

Mám ho stále po ruke a ani ho už neodkladám, Zakaždým, keď ho Nelka vidí, tak ho veľkým oblúkom obchádza, prípadne príde k nemu, ukazuje naň a rozčuľuje sa. Dokonca už aj ukázala, kam patrí a teda, že ho máme odložiť. Vysavač teda kamošom nebude asi vôbec.

Prečítajte si tiež:

Je dobré hovoriť na dieťa dvomi jazykmi?
Mám dieťa a asi šaliem

Možnosti: Čierny či úplne iný

Nastali aj problémy s novým kočíkom. Nechodil a nechodil, tak som volala do predajne. Tam mi potvrdili, že čoskoro príde do skladu, potom do predajne a potom sa mi ozvú. Volali, ale nemali dobré správy. Farbu, ktorú sme si vybrali nemajú naskladnenú a nevedia, kedy príde a či vôbec taká aj bude.

Ostali sme sklamaní, lebo pôvodne sme boli s predajňou veľmi spokojní a toto bolo prvýkrát, čo nám nevyhoveli. Popritom to nechápem, že pokiaľ si objednáte konkrétnu farbu, prečo im doručia úplne inú? V tomto prípade, majú čiernu a modrú. Modrá nepripadá do úvahy a hoci mne čierna nevadí, priateľovi sa nepáči. Bojí sa, že na slnku vyšedivie.

Takže ani u nás doma sa nevieme dohodnúť, že čo ďalej. Buď zoberieme čierny, alebo nejaký iný. No pre mňa je čierny lepšia alternatíva, ako vyberať teraz iný, keď viem, že z tých všetkých, čo tam boli, bol pre nás práve tento ideálny. O všetkom sa rozhodne v piatok v predajni.

Skúsim ich ešte poprosiť, či by dovtedy mohli presunúť čierny kočík zo skladu do predajne, nech ho vidíme naživo.


Prechladnutie na Nelku moc nepôsobí.. je to stále živel:)

Skúškovéééé

No momentálne teda okrem choroby a kočíka, riešim aj školu. Prvú skúšku mám úspešne za sebou. A hoci to bola skúška, ktorú som chcela robiť ako poslednú, nakoniec som si ju dala na prvý termín.

Bola hneď v pondelok a tak som poprosila priateľových rodičov, ktorí tu boli na víkend, aby si návštevu predĺžili o jeden deň a postrážili Nelu. Súhlasili, čo bolo úplne úžasné, lebo som nemusela riešiť, čo s Nelou, kto sa o ňu postará a kde ju nechať.

A keď budete čítať tento článok, tak snáď aj druhá skúška už bude „pasé“. Nič som sa neučila, prečítané to mám do polovice, ale spolieham sa, že to bude skôr praktické ako teoretické.

Snáď „to dám“. Tentoraz, mi vypomôže moja mamina. Riešim s ňou prefinancovanie našej hypotéky, a tak prišla na dva dni kvôli podpisom zmlúv a katastru. Super to vyšlo, lebo práve mám aj skúšku a tak s malou ostane a postráži ju.

Ak ju zvládnem, ostávajú mi ešte tri skúšky, ktoré už budem musieť riešiť inak – opatrovanie starými rodičmi a babkou som už vyčerpala.

Nelka na letisku –beh sem-beh tam

Ako som spomenula, boli u nás priateľovi rodičia. Otec priletel už minulý týždeň v stredu, čo bol sviatok. Na letisko sme tak išli všetci traja aj s Nelou. Spravili sme si malý výlet do Rakúska, zastavili sa v toľko ospevovaných a vraj lacných obchodoch v Hainburgu, nič nekúpili a aj tak skončili na letisku.

Nelka tam pobehovala, vykecávala, no keďže bola maličká, musela som dávať pozor nech ju invázia ponáhľajúcich pasažierov a kolieskovej batožiny neprejde. Len málokto sa pozeral popod nohy a skôr hľadeli na informačnú tabuľu a vôkol seba.

Ľúto mi bolo len víkendového počasia, ktoré nedoprialo priateľovej rodine tráviť čas s Nelou aj vonku.

Bolo otrasne, pršalo a fúkal vietor. A to sme mali v pláne ísť do prírody a na farmu. Nič z toho sa neuskutočnilo, tak snáď si spoločné aktivity vynahradia tento víkend, ktorý plánuje stráviť v Tatrách.


Katka a Nelka

Foto: Braňo Herchl

 

17.5.2013 7:57 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist