KLUB tehuliek (119): Príroda to zaujímavo zariadila

Beátka sa musela opäť vydať s Lukom do nemocnice. Lekári zistili, že nemôže prijímať ani ženské mlieko. Opäť tak nastáva boj o zdravie. Rudy podľa miery a hmotnosti usudzuje, že nemá doma bábätko, ale malého sloníka. Šimonovi sa tiež blíži jeho prvý veľký výlet, a to do Írska. Rodina preto nacvičuje cestovanie s bábätkom, ako sa dá.

Mamička Beátka: Musíme v tom boji zvíťaziť

Pokračujem písať tam, kde sme skončili. Luka sa mi po pár dňoch strávených doma vôbec nepozdával. Boli sme u detskej lekárky a vraj máme čakať do ďalšieho dňa.

No, ďakujem pekne, keď Luka sa trápi už druhý deň. Podvečer som mala všetkého dosť a za pár minút sme už boli na ceste do nemocnice. Nemusíte hádať, odkiaľ teraz píšem.

Od stredy sme zase v nemocnici. Mal neskutočné bolesti, upadal… Hneď ho napojili na infúzie a ráno už bolo lepšie. Nato zisťovali, či nemá rotavírus, prípadne niečo iné. Teraz sa zistilo, že nemôže prijať ani ženské (nie materské) mlieko.

Tak od dnes sme na úplne niečom inom, čo je len na predpis. Uvidíme, aká bude reakcia. Zase sme schudli a máme 2 550 g. Veríme, že to bude už len lepšie, a ideme domov. Je to ťažký, dlhý boj, ale musíme ten boj vyhrať.

Prečítajte si tiež:

Šestonedelie? Buďte čo najviac s bábätkom
Vyvíja sa naše dieťa dobre?
Rast detí

Neskutočne sa tešíme, keď už budeme doma a nebudeme sa sem musieť vrátiť. Aspoň nie tak skoro. Veď Luka už má 6 týždňov. Už krásne vidí, je čulý, ale mamka sa nemôže od neho pohnúť ani na krok. A to vravím úplnú pravdu.

Je to však o 90 % lepšie, ako bolo na začiatku. Ešte ten kúsok zvládnuť! Ja robím maximum, čo môžem, no neskutočný boj je na Lukovi.

Svoju občasnú nervozitu a… a… a… som musela dať do vreca, zviazať a hodiť do vody. Inak by to nešlo. Je to neuveriteľná trpezlivosť… Neverila by som, že by som sa to vedela naučiť – a? A naučila som sa, vlastne som ani nemusela, pretože to odišlo samo.

Tak nám držte palčeky.

Beátka


Mamička Rudy: Syn nám rastie do krásy

Tak je to už potvrdené. Porodila som obra. Dnes som bola so Šimonom na prehliadke u lekárky a, prosím pekne, môj syn má v necelých piatich mesiacoch 70 cm a váži 7 250 g.

V preklade pre tých, ktorí sa číslami až tak veľmi nezaoberajú, to znamená, že päťmesačné bábo má veľkosť ročného dieťaťa a váži ako malý sloník.

Nuž, materinské mlieko mu evidentne chutí a ja sa len čudujem, ako je možné, že len z dákej vodičky, čo vyteká z môjho prsníka, to dieťa tak rýchlo priberá a rastie. Hm… Príroda to zaujímavo zariadila.

No a s Quentinom nám neostáva nič iné, iba začať odkladať peniaze bokom, aby sme mali Šimona v puberte z čoho živiť… 🙂 Rastie nám ten náš syn do krásy. 

Šimon v rámci objavovania sveta objavil svoj palec na nohe. Chvíľku mu trvalo nájsť ten správny grif, ale keď už na to prišiel, niet väčšej zábavy. A čo sme spravili ako správni rodičia? Ihneď nám obom napadlo vyskúšať, či si dokážeme ešte aj my strčiť prst do pusy.

Fotky z tejto „rodinnej“ aktivity neprikladám, ale zakladám hlboko do rodinného albumu. Každopádne len podotýkam, že som to zvládla a síce mi to chvíľku trvalo, ale dám ho tam! Som na seba veľmi pyšná.

Prečítajte si tiež:

Lekárnička na cesty s bábätkom
Kliešte. Ako na ne!
Dokrmujete? Vyznáte sa v mliečkach a vo fľaškách?

Keďže o pár týždňov vyrážame smer Írsko, rozhodli sme sa začať trénovať Šimonovu trpezlivosť v nosičoch, sedačkách, proste v cestovnom vybavení. Vyrazili sme preto do Banskej Bystrice, aby sme si spravili výlet a trošku potrénovali.

Cestu tam zvládol vynikajúco, ale späť už s nami nemal nervy. Chudáčisko, aj napriek prestávkam na dojčenie a pohranie plakal a plakal. Už mal toho dosť. Tak už teraz sa „tešíme“ do lietadla. Prosím vás, ak nás teda náhodou uvidíte, radšej si sadnite o sedadlo ďalej, ak si chcete pospať počas letu.

Prajem vám všetkým krásne slnečné dni!

Rudy a Šimon

12.3.2014 3:18 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist