KLUB tehuliek (111): O prirodzenosti a neprirodzenosti

Beátka už pozná dátum pôrodu, ktorý prebehne cisárskym rezom. Výbavička už je pripravená a pripravuje sa i nastávajúca mamička. Rudy nedokázala zabrániť prílevu liekov, ktorý čakal nielen ju, ale i Šimona. Aspoň sa jej darí predsavzatie nekupovať všetko nové, a tak nedá dopustiť na oblečenie a hračky z druhej ruky.

Tehuľka Beátka: Malý príde na svet cisárskym rezom

Už sme pred koncom. Čo znášam celkom dobre alebo až veľmi dobre. Dnes som piekla koláče a robila pirohy. Takže celkom ok, nie? Ja si myslím, že áno. Som síce viac unavená, niekedy až príliš, ale akosi to znášam veľmi, veľmi dobre.

Spím len v noci, aj to len do druhej ráno, čo asi nie je dobré, ale keď si ľahnem, tak sa hneď postavím. Nie som zvyknutá na to, že oddychujem. To je môj neduh. Aj keď by mi to prospelo, no žiaľ. Ani moja choroba mi v tom nezabráni.

Tento týždeň som bola na kontrole. Dopadlo to celkom ok, krv aj moč sú v poriadku. No zvážili, že na 90 percent, kvôli mojej chorobe, to bude musieť byť cisársky rez. Po kontrole prišli na to, že panva sa mi vôbec neroztiahla.

Malý by ani neprešiel a je to kritické, ako pre malého, tak aj pre mňa. Primár jednoznačne povedal, že ideme cisárskym rezom. Takže sa pôrod posúva o niečo skôr. 22. 1. 2014 mám príjem a 23. 1.2014 príde na svet.

Ja len pevne verím, že všetko bude v úplnom poriadku. Aj keď sa neskutočne bojím.

Prečítajte si tiež:

Prečo pribúdajú cisárske rezy?
Ako na to, aby bol partner pri pôrode pomocou, a nie príťažou
Cisársky rez nie je prekážkou pri dojčení

Všetko máme pripravené, od postieľky cez oblečenie, plienky. Ešte však neprišiel kočiar, naše fáro, ale vraj príde budúci týždeň, ako aj fusak. No ale ani sa nestresujem, veď to všetko príde. A ak nepríde, keď budem v nemocnici, príde, keď sa vrátim domov.

Teraz len musím zabezpečiť nejakú tú babičku, ktorá bude k dispozícii, keďže budem po operácii. Obidve babky sú však pracovne vyťažené. Ja vravím, že to zvládnem, no akosi mi nechcú veriť. Už som im pre istotu dala aj kľúče od bytu.

Beátka

Beátka je práve ve 37. týždni tehotenstva. Prečítajte si viac o vývoji plodu a tehotenských zmenách v tomto týždni.


Mamička Rudy: Dieťa je moja najlepšia redukčná diéta

Pred pôrodom som si tak dáko naivne vravela, ako budem k celému pôrodu i neskoršiemu vývoju môjho dieťaťa pristupovať na prírodnej báze. Nechcela som žiadne lieky počas pôrodu (okrem epidurálu) a dostala som celý chemický kokteil.

Nechcela som dieťaťu dávať žiadne lieky a kúpať ho do jeho šiesteho mesiaca iba v čistej vode a chudák Šimon každé ráno dostáva kvapôčku vitamínu K a dve kvapky lieku na kosti.

Takže som skončila ako matka, ktorá v dobrom duchu do svojho syna pchá všetko, čo pani doktorka povie, lebo si myslí, že bez toho jej dieťa neprežije, bude mať riedke kosti, zlý krvný obraz. Povedzme si otvorene, na tomto poli som prehrala.

Keďže nám Šimon začal počas vianočných sviatkov kašľať a stále sa to zhoršovalo, zobrali sme ho v Bratislave na detskú pohotovosť.

Musím sa priznať, že som bola oproti Írsku milo prekvapená. Ľudí bolo celkom málo a do hodiny sme aj šli domov. Lekárka nám povedala, že sa mu začínajú robiť sliny, a preto sa zahlieňuje a kašle.

Tak sme dostali ďalší sirupček a Šimon, na jeho veľké zdesenie a prskanie, začal dostávať ešte aj večerné kvapky. Chúďa dieťa.

Pretože sa mi nepodarilo naplniť svoj sen o prírodnom prístupe k svojmu synovi, som sa celkom zaradovala, keď sa mi podarilo aspoň nehrotiť počas vianočných sviatkov jeho darčeky.

Už dávnejšie som sa rozhodla riešiť Šimonove veci cez bazár, lebo mi je systém secondhandovej kúpy veľmi sympatický.

Je to finančne nenáročná forma, ako recyklovať to, čo niekto už nepotrebuje a iný áno. A keďže u takého bábätka je použiteľnosť vecí veľmi oklieštená, tak sú hračky, oblečenie atď. vo veľmi vysokej kvalite. A tak Šimon dostal hrazdičku a kolotoč nad postieľku z bazáru a všetci sme spokojní.

Prečítajte si tiež:

Narodilo sa vám bábätko? Športu ani cvičenia sa vzdávať nemusíte!
Nechcete mať obézne dieťa? Vieme, ako na to
Zákerné kalórie alebo čo čím nahradiť

Keďže v dnešnom článku riešim skôr tie zdravotné veci v súvislosti s dieťaťom, je načim spomenúť aj seba. Pri dojčení je super, že kilá idú dole samy.

Teda v mojom prípade. Takže tri mesiace po pôrode mám nižšiu hmotnosť, ako keď som otehotnela, z čoho sa neuveriteľne teším.

Tak si hovorím, že dieťa je moja najlepšia redukčná diéta. I keď o diéte nemôže byť ani reči. Som ako kobylka a čo nezje mňa, to zjem ja.

Môj kalorický príjem je značne zvýšený, keďže dojčím, a Quentin si prvýkrát v živote asi začína reálne uvedomovať pravdivosť vety: Radšej šatiť ako živiť.

Jediný problém, ktorý sa vytvoril, súvisí s chrbtom. Bolesť chrbta je niekedy dosť neznesiteľná. Zatiaľ som ešte u fyzioterapeuta nebola, ale asi sa tomu nevyhnem.

Snažím sa to doma rozcvičiť sama a vďaka internetu som našla dobré videá presne pre ženy po pôrode a matky. Rozcvičujem teda chrbtové svaly, čo trošku pomohlo, tak uvidím, ako sa to bude vyvíjať.

Jazva po cisárskom je už krásne zahojená, takže sa môžem už voľne pohybovať a začať aj cvičiť na brucho, čo veľmi potrebujem.

Prajem všetkým krásny a slnečný deň.

Rudy

15.1.2014 9:50 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist