KLUB tehuliek (118): Všetko o našich deťoch

Beátka s Lukom sa konečne dostávajú z nemocnice domov. Ešte však nevyhrali. Luka nezvláda piť mliečko, a tak treba podstúpiť ďalšiu návštevu lekára. Rudy s láskou spomína na časy, keď mala čas sama pre seba. Teraz je všetko inak, dokonca i nákupy oblečenia sa nejako zvrhli.

Mamička Beátka: Zvykáme si na domov

Ahojte, všetci rodičia. Celý týždeň bol veľmi napínavý a ťažký. Čakali sme na ďalšie vyšetrenia hlavičky. Nakoniec dopadli dobre a máme byť spokojní, ale môžu nastať nejaké zdravotné problémy. Musíme však veriť.

Učíme sa ďalej papať, ide nám to trošku lepšie ako minulý týždeň, no nie je to ideálne. Raz vypije svoju dávku za 10 minút a ďalšie papanie je zase ako pôvodné a vypije svoju dávku za 1,5 až 2 hodiny. No čo už. Trpezlivosť nadovšetko.

Materské mliečko mám tak na 4-5 dávok denne a malý potrebuje 7 dávok. Nie je to žiadna sláva, ale lepšie niečo ako nič.

Prečítajte si tiež:

Test: Dokážete si odpočinúť?
Trampoty pri dojčení
Horoskopy pre bábätká

Pomaly sme vysadzovali diazepam, až tak, že v piatok ostal bez dávky. Zatiaľ reagoval celkom dobre, uvidíme, čo to bude bez tabletiek.

V utorok nám naznačili, že ak to takto pôjde ďalej, o týždeň môžeme ísť domov. Nakoniec prišiel piatok a robili ďalšie vyšetrenia, ktoré dopadli dobre. A tak nás nakoniec pustili v piatok poobede domov, kam sme prišli okolo dvadsiatej.

Teraz si zvykáme na všetko, čo je a čo sa deje okolo nás. Vyzeralo to veľmi dobre, ale nastáva iná situácia. Luka nevládze piť mliečko, zvládne tak 4-5 dávok, čo nie je vôbec dobré.

Nepustí ma od seba ani na sekundu, niežeby bol rozmaznaný, ale vyše mesiaca počúval len moje slová a mal len moje dotyky. Nemáme ani trošku oddychu, pretože jednu dávku zase vypije za 1 až 2 hodinky a okrem toho ešte musím odsávať a a a…

Zajtra idem s Lukom k lekárovi, pretože sa mi to vôbec nepozdáva a neviem si rady. Mám byť trpezlivá, čo som až neskutočne, ale ak aj napriek tomu nepapá, je to…

Beátka


Mamička Rudy: Kúpila som si tepláky

Ďalší týždeň za nami a ja ani neviem ako. Je až neuveriteľné, ako rýchlo čas letí s dieťaťom. Kde sú tie krásne časy, keď som mala čas si len tak pozrieť televízor, ísť ku kaderníčke či keď som len tak posedávala s kamarátmi nad pohárikom vína?

Ach… Teraz vstávam ráno o šiestej, niekedy sa nestíham ani osprchovať, do záchoda vbehnem v minúte M a nadávam, že nie som chlap, aby som šetrila čas.

Pri pohľade na kaderníctvo začnem jemne slziť a vlasy dávam už zo zásady iba do chvosta. Večer padám od únavy na nos a som na seba veľmi pyšná, že nejdem spať zároveň so Šimonom, ale vydržím ešte o dve hodinky viac ako on.

To je moja chvíľa. Navariť, osprchovať, pokonverzovať s manželom, čo-to poupratovať a padnúť na nos.

V podstate však stíham popri Šimonovi dosť veľa, až je mi to podozrivé. S Quentinom sme boli cez víkend napríklad konečne na nákupoch oblečenia v Rakúsku a viete, čo som tam nakúpila ja?

Pravdaže, oblečenie pre dieťa a potom tepláky. Normálne som odchádzala s dobrým pocitom, že aká paráda, mám nové tepláky a tričko.

Až cestou domov mi došlo, v akej kríze som sa ocitla, že si v obchode plnom krásneho oblečenia kúpim tepláky a je mi hej. Pravda je, že som iný odev na seba dala tuším iba do toho Rakúska, inak frčím na teplákoch.

Nuž, čo iné má matka na materskej nosiť? Doma tepláky a na kočíkovanie tiež. Môj vkus dostal na pár mesiacov „voľno“ a azda v lete aj sukňu vytiahnem.

Prečítajte si tiež:

Začíname hovoriť
Obliekanie a vyzliekanie
Ako nestratiť sebavedomie na materskej dovolenke

Okrem Rakúska mám za sebou aj prednášku laktačných poradkýň o príkrmoch. Prednáška sa konala v mojej momentálnej mekke zábavy, v rodičovskom centre. Nuž, získala som jedinú novú informáciu, a to, že bielok je silný alergén, ale inak nič nové, čo by som z internetu už dávno nevedela.

No aspoň som sa nechala pookopávať pobehujúcimi deťúrencami, na Šimona skoro jeden chlapček spadol aj s autíčkom a vôbec to bola taká pohoda a super atmoška.

Z prebytku voľného času som sa podujala nafotiť portréty svojim susedkám a ich deťom, čo sa stretávame každý útorok. Je super, keď má človek dáky koníček, ktorý je schopný uchovať si aj v extrémne malom časopriestore.

Prajem všetkým krásne slnečné dni.

Rudy

5.3.2014 10:03 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist