KLUB tehuliek (83): Teplo, teplejšie, najteplejšie.. horííím

Z extrému do extrému, tak sa s nami pohráva počasie. Po povodniach prišli horúčavy, a to poriadne. Snažíme sa to však s Kristínkou prekonať a v mysli sme oslávili prvé malé narodeniny – mesiac.

Katarína: Mám vlastný 36,5 stupňový ohrievač, no nemenila by som

Ahojte maminky a čakateľky, zdravím vás z horúceho domova, kam sme sa práve vrátili z ešte horúcejšieho ihriska. Priznám sa mám toho dosť, Kristínka je taktiež citeľne nervóznejšia z tohto tepla a ja rozmýšľam, kam sa podeli prechodné obdobia ako jar a jeseň.

Ešte minulý týždeň sme zvažovali, že si doma trošku zakúrime a tento týždeň rozmýšľame, že by bolo treba kúpiť klimatizáciu.

Stávam sa obojruká

V deň keď píšem tento článok, má naša Kristínka prvé malé narodeniny. Jeden mesiac – to je vek :). No a ako to býva pri každom výročí sa bilancuje, takže ideme na to 🙂

S materstvom som v sebe objavila niekoľko pozoruhodností. Začalo sa to už pri Kubkovi a teraz pri Kristínke badám ďalší rozvoj. Moja ľavá ruka sa pomaly vyrovnáva tej pravej, niekedy som až prekvapená, ako ju viem zapájať do každodenných procesov. Dokonca ňou viem aj písať, a to celkom pekne 🙂

Taktiež som objavila, že moje telo má neskutočnú schopnosť využiť prestávku medzi nočnými kojeniami úplne na sto percent.

Je zaujímavé, že stačí, že Kristínka len trošku zamrnčí a ja som hore, ale čo sa týka nejakej termoregulácie, tak moje telo úplne vypína, pravidelne sa budím zababušená do paplóna, v polohe v akej som zaspala – som spotená, ruka na ktorej ležím je stŕpnutá, ale čo tam potom – 3 hodiny súvislého spánku sú moje. Myslím si, že vo veľkej miere mi v tom pomáha monitor dychu, na ktorý sa v noci spoľahnem.

A ešte som v sebe objavila parádnu schopnosť dokonalej logistiky, po ceste zo spálne do kuchyne viem spraviť asi tak milión úkonov, len aby som si ušetrila cestu :). Tak sa mi občas ale stáva, že kým do tej kuchyne konečne dorazím, zabudnem vlastne, aký bol môj pôvodný zámer.

Prečítajte si tiež:

S bábätkom v posteli
Šestonedelie


Pekné spinká, no horúčavy cíti 

To zrnko ryže mi odpustite

Byť maminou ma baví. Ako som už písala, moje deti sú pre mňa všetkým, i keď nie každý deň je taký optimistický. Často sa pozriem na stav našej domácnosti a rozmýšľam, kam sa podela moja pedantnosť. Myslím, že odchádzala tak nejako postupne, ale úplne odišla s prvým pôrodom, kedy som si trošku usporiadala priority.

Priznávam, nie som dokonalá. Snažím sa chodiť s deťmi von doobeda a aj poobede. Kubko potrebuje pohyb a Kristínka má zase rada prechádzky v kočíku. Medzitým sa snažím nakúpiť, niečo uvariť, trošku si aj oddýchnuť a zrazu je večer a s ním večerné rituály.

Kým ich obidvoch uložím, tak je deväť hodín a ja som rada, že trošku posedím, porozprávam sa s mojím priateľom a idem spať. No a nejako do tejto krásnej časovej štruktúry nestíham vtesnať všetky tie pozemské veci, ako je vysávanie, umývanie a upratovanie.

Ešteže máme v dnešnej dobe všetky tie výdobytky modernej techniky – práčka a umývačka, ktoré u nás idú nonstop. Dúfam, že mi naše návštevy odpustia, ak si doma na ponožke nájdu nalepené zrnko ryže, alebo zistia, že biela farba na ich ponožkách, už nie je to, čo bývala.

Čítajte tiež:

Ako s bruškom prežiť leto?
Deti a opaľovanie alebo aby leto nebolelo

Komunikujem aj týmito článkami

Teším sa, že existuje baby-web a ja môžem byť jeho súčasťou:)

Občas nestíham vypisovať siahodlhé maily a telefonovať s kamarátkami. Viem však, že čítajú moje články, a tak vždy vedia, ako sa máme.

Momentálne ma zase (ako vlastne väčšinu dňa) zohrieva cca 36,5 stupňový ohrievač, ktorý sa volá Kristínka. Varím sa tu vo vlastnej šťave a občas mám toho plné zuby, ale čo by človek nespravil pre svoje bábätko.

Tak sa maminky aj tehuľky držte, neprehrejte sa a o týždeň sem zase nakuknite – určite budeme mať niečo nové 🙂


Môj ohrievač:)

18.6.2013 7:35 | autor: Klub Těhuliek
Viac o téme: detipohyb

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist