KLUB tehuliek (2): Bruško je stále väčšie a väčšie

Všetky sme na tom podobne. Všetky „sme v tom“, aj keď každá v inom týždni. Rozhodli sme sa „v tom“ navzájom podporiť a podržať sa. Chceme tiež diskutovať spolu s vami, ďalšími tehuľkami na našom diskusnom fóre. Každý štvrtok sa s nami stretnete aj na hlavnej stránke tak ako dnes.

Tehuľka Tina v 28. týždni

Presne tak, ako písala Tehuľka Mika, kopanie drobca v brušku má svoj význam. A to aj napriek tomu, že ma občas budí zo spánku.

Čakala som na kopanec

Asi už od 22. týždňa tehotenstva ma moja malá poriadne kope. Niekedy mám pocit, že to robí naschvál. V poslednom čase sa na to dokonca budím zo spánku. Utešujte ma však pocit, že je malá tu a v poriadku.

Stalo sa mi dvakrát, že som spadla – raz na bok a druhýkrát na zadok. V ten deň akoby sa maličká urazila a nekopala. Tak veľmi som vtedy chcela, aby aspoň raz kopla, ale na druhý deň mi to všetko vynahradila.

Už mám problém obuť sa

V 24. týždni mi brali opäť krv. Robili mi test na tehotenskú cukrovku. Výsledok bol našťastie negatívny. Pri toľkom množstve sladkostí, čo zjem, som si myslela, že to budú alarmujúce hodnoty. No našťastie, neboli.

Mám pocit, že každým dňom mám väčšie a väčšie bruško. Už mám problém obuť si topánky, alebo sa zohnúť, keď mi niečo padne na zem. Cítim sa strašne nemotorne. Ale to patrí k tomu.

Prečítajte si tiež:

Predpôrodné kurzy a cvičenie v tehotenstve
Prenatálna komunikácia alebo keď máte v bruchu motýle

Bojííím

Onedlho ma čaká poradňa. Mám toľko otázok na doktora ohľadom pôrodu. Veď už sa to blíži, som v 28. týždni!
Čím je termín pôrodu bližšie, tým sa viac bojím. Je to síce príjemný strach, no aj tak….

Prečítajte si, ako pripraviť pôrodný plán!

Ja už som si aj napísala, ako si predstavujem pôrod. Teda, ak všetko pôjde hladko. Som zvedavá, čo mi na to povie gynekológ. Dám vám potom samozrejme vedieť.

Čaká ma ešte jeden skríningový ultrazvuk a odber krvi. Už si ani nepamätám, načo presne všetko mi budú robiť testy, ale len čo to zistím, dám vedieť.  A tiež sa vám zdôverím s tým, čo mi na môj krkolomný pôrodný plán povedal gynekológ.

Držte sa

Tehuľka Tina


Tina je už v 28. týždni, takto vyzerá jej bábätko v brušku


Na Babywebe tiež nájdete:

Rozdelenie tehotenstva na trimestre
Máte už pôrodný plán?
Pôrod a jeho fázy

23.11.2011 9:29 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist