KLUB tehuliek (11): Katka vystúpila z utajenia

Brušká rastú a rastú. Peťa má dokonca pre brucho trochu otočený režim, v noci si hľadá polohu ako zaspať, cez deň je potom unavená a musí si ľahnúť. Katka si urobila radosť nákupmi, prvé kúsky do dievčenskej výbavičky malej Nelky.

Tehuľka Katka v 20. týždni!

Ani neviem ako a máme prvú vec do detskej izby, musím sa tiež priznať, že som neodolala a našej Nelke som kúpila aj ružovú súpravičku. Spravila som si trošku radosť. Tú mi však spravilo aj prvé fotenie nášho klubu. Bola zábava! Fotkami už teda vystupujem z anonymity :), veď bruško už ani skryť neviem…

Z tehuliek modelky

Uplynulý týždeň sme začali zaujímavým fotením tehuliek – Miky, Peti a mňa v štúdiu u Braňa Herchla. Priznám sa, že som predtým bola trošku nervózna, veď prvýkrát..:), no aj tak som sa nemohla dočkať.

Deň predtým som si doma skúšala kadejaké oblečenie a pózy, aby som vyzerala na fotkách „normálne“. Samozrejme, že tieto moje fotky boli len amatérske a tak som sa bála, či to fotenie zvládnem. Avšak, bola to úplná paráda.

Fotograf bol absolútny profesionál a baby boli úžasné. Stretli sme sa po prvýkrát, ale cítila som sa veľmi dobre a príjemne. A výsledný efekt bol tiež perfektný, veď posúďte :).

Fotky sa vydarili a my sme si to zároveň aj užili. Preto sa už neviem dočkať ďalšieho fotenia. Teším sa na to, ako si vďaka tomu budem môcť porovnávať bruško, a tiež na to ako mi postupom času rástlo a menilo tvar. Vďaka fotkám budem mať jedinečnú pamiatku na svoje prvé tehotenstvo. Hurá, hurá!


Katka už nie je v „utajení“.

Pohyby sú tu

Víkend sme strávili nákupmi a oddychom. Medzitým som si začala viac užívať pohyby malej Nely, nakoľko sú to len nejaké dva týždne, čo ich vnímam. A náš otecko si pomaličky zvyká na myšlienku, že to bude baba, ktorá bude tvoriť ďalšieho člena našej rodiny.

Na pohyby malej sa ma začali pýtať aj ľudia z môjho okolia. Nevedela som presne, či to, čo cítim, sú tie pohyby, o ktorých toľko hovoria.

Až postupom času, začali byť intenzívnejšie a pravidelnejšie. Takže áno, už ich cítim a je to strašne zvláštny pocit, ktorý sa ani nedá opísať. Cítim ako sa premiestňuje, či kope, no zatiaľ sú to ešte jemné a príjemné pohyby.

Zaujímavé je, že vždy, keď zacítim pohyby a dám si ruku na brucho, alebo si ho začnem hladkať, tak utíchnu. Nela bude zrejme pekný maznáčik:).

Čítajte aj:

Čo vníma bábätko v brušku?
O nedostatku sexu v tehotenstve

Prvá investícia do detskej izby

Som rada, že sme mali trošku akčnejší víkend ako tie predošlé. Posledné dva sme trávili len doma, takže mi to už dosť liezlo na nervy. Dobré je si po týždni v práci oddýchnuť a trošku zrelaxovať, no na druhej strane ocením aj nejakú aktivitu, či plán, ako stráviť aspoň pár hodín mimo domu.

A tak sme víkend trávili po nákupoch, do čoho spadal aj „prieskum detských vecičiek“. Zavítali sme do špecializovaného obchodu pre bábätká, kde mali kompletnú výbavu pre mamičky a ich ratolesti. Nevedela som, kde sa mám skôr pozerať a čo skôr chytiť do ruky. Mali tam úplne všetko.

Od potrieb pre tehotné a dojčiace mamičky a ich bábätká, detské izby, potrieb na kúpanie, prebaľovanie, kŕmenie a okrem toho aj obrovský výber kočíkov, postieľok, oblečenia a hračiek.

Jednoducho, tam keď vojdete, nakúpite úplne všetko a určite aj veci navyše. My sme odchádzali s jasnou predstavou o kočíku a postieľke. A samozrejme, že nám to nedalo a už sme odchádzali aj s prvou investíciou do detskej izby. Kúpili sme hojdacie a oddychovacie kreslo.

Bolo také úžasné, že sme bez neho nedokázali odísť. Neviem sa dočkať, ako sa v ňom bude naša Nela spokojne pohojdávať.

Priznám sa, neodolala som

Vošla som aj do oddelenia detského oblečenia. Pôvodne som nemala v pláne nič kúpiť, no neodolala som. Kúpila som prvú ružovú súpravu pre Nelu.

Doteraz som kupovala len veci v neutrálnych farbách, ako je zelená, oranžová a žltá, keďže sme ešte pohlavie nevedeli a nechcela som zbytočne kupovať niečo, čo možno vôbec nevyužijem.

Okrem toho som to brala tak, že v prípade druhého dieťatka, sa mi tie veci zídu určite, ak by sa aj pohlavie líšilo. No lenže teraz, ako som tam tak stála a pozerala na tie nádherné ružové šatočky, legínky, tričká… dostali ma!

Musela som to kúpiť. Nie je toho veľa, keďže to bolo skôr pre radosť ako potrebu, ale dúfam, že nás pán doktor už neprekvapí a Nela ostane Nelou do konca tehotenstva.


Katka je v 20. týždni, takto asi vyzerá bábätko v brušku.


Tehuľka Peťa v 31. týždni

Miesto si nehľadá už len Domina v brušku, ale aj ja v noci. Neviem, ako si ľahnúť. Potom som nevyspatá, takže únava ma cez deň položí do postele. No a takto sa to opakuje…

Očkovacia dilema

Podobne ako u Tehuľky Miky aj u nás doma sa riešilo očkovanie. Rozhodli sme sa, že Dominiku proti tuberkulóze očkovať nedáme. Ešte si vypočujem názor pediatričky a uvidíme. Vybrala som si totiž inú pediatričku ako pri synčekovi, lebo sme sa presťahovali, no a cestovať s chorým dieťaťom je nezmysel.

Pri výbere doktorky som si nechala poradiť od kamarátok, ktoré bývajú v okolí, tak dúfam, že budeme spokojní.
Ostatné očkovania podstúpime s drobcom tak, ako sú v pláne.

Spáááánooook

No a ako sa cítim ja? Pálenie záhy, kvôli ktorému som nemohla spávať, zmizlo. No netešila som sa dlho, lebo spať stále neviem. Akosi si neviem nájsť miesto. Moje bruško mi zavadzia, a to nielen v noci, ale pri každej činnosti.

Spánkový deficit už silno pociťujem. Chýba mi môj spánok na bruchu, ale to by sa na mňa asi Dominika hnevala, keby že ju pripučím :). Niekedy som cez deň taká unavená, že si musím pospať. Občas mi pripadá, že som tehotná večnosť…Už aby tu Dominika bola.

Tancovačka v brušku

Zistila som, že Dominika ma počuje, keď sa s ňou rozpravám. Vždy sa začne hýbať, to asi aby som vedela, že ma vníma. Väčšinou jej len rozpravám, ako sa na ňu teším a že som šťastná, že ju mám. Najviac sa jej páči, keď synovcovi rozpravám básničky, alebo si spievame, vtedy sa zapojí a začne „tancovať” .

Budeme musieť zladiť prácu a materstvo

Ešte dva týždne a idem na materskú. Konečne! Budem môcť chodiť von, ako sa mi bude chcieť a nie len podľa vychádzok PNky. Po materskej sa budem musieť vrátiť do prace, ale len na polovičný úväzok, budeme sa s tatinom pri Dominike striedať.

Som rada, že sa na môjho mužíka môžem spoľahnúť, aj pri Robkovi som chodila na brigády a drahý sa o neho zatiaľ pekne staral. Keďže rodičovský príspevok je taký malý, nemáme ani inú možnosť. Musíme platiť hypotéku a ostatne účty. Ale mne to vôbec nevadí, aspoň nebudem stále len doma. A Dominike budem môcť kúpiť to, čo bude potrebovať.

Ešte musím domyslieť, ako to bude s kojením. Chystám sa totiž kojiť, a to minimálne do jedného roka a ak by sa dalo tak aj dlhšie. Musíme si vymyslieť nejaký režim, dám jej papať ráno a potom hneď keď prídem z práce.

Prečítajte si tiež:

V kontakte od počatia
Pozor! Dobrovoľným poistením si už na materskej neprilepšíme

Fotenie? Zábava

Robka som dojčila do pol roka, pretože moje mliečko už po operácii nemohol a musel mať špeciálne beztukové. Sestrin synček sa sám odstavil ako 13-mesačný, tak uvidíme, ako to bude pri Dominike.

Cez týždeň som sa stretla s novou tehuľkou Katkou na fotení u Braňa Herchla. Som veľmi rada, že je nás viac, fotenie bolo o to zábavnejšie.

Vaša Peťa

Peťa už je v 31. týždni, takto rastie aj jej bábätko


Tehuľka Tina v 38. týždni

Moju týždennú neprítomnosť ospravedlňte prosím, no sťahovali sme. Bola to riadna drina a únava ma ešte dobieha. No možno to je aj tým, že pôrod je stále bližšie a bližšie a moja malá väčšia a väčšia.

Sťahovanie úspešne ukončené

Znova sa tu stretávame po malej pauzičke zapríčinenou mojím sťahovaním. Bola to fuška. Aj keď som nič nerobila, cítila som sa ako po dobrej posilke. Niečo som totiž predsa len robila.Trošku som pomáhala pri stavaní nábytku pre Karolínku a hlavne som všetkých naokolo dirigovala 🙂

Pomóóc, puchnem!

Ale vráťme sa k môjmu tehotenstvu. Keďže mi práve prebieha 38. týždeň, chodím na kontrolu každý týždeň. Výsledky krvi boli super a streptokok negatívny. Malá pribrala od posledného predvianočného ultrazvuku 1400g. Ak to pôjde takto ďalej, bude z nej riadny maco.

V poslednom čase som začala aj dosť opúchať. Hodinky som si musela posunúť o dve dierky, obrúčku ani nemôžem nosiť a náramky ani nehovorím. Ale, podľa doktora to je zatiaľ OK. Dúfam, že sa to zastaví.

Priznávam, tašku nemám pobalenú

Okrem toho som posledné dni veľmi unavená a malátna. Dosť ma to vytáča, lebo som zvyknutá vždy niečo robiť a nejde to. Jednoducho už nevládzem. Rozmýšľam dokonca aj nad tým, že sa dohodnem s doktorom na presnom termíne pôrodu. Ale na druhej strane chcem aj počkať, kým sa vypýta sama na svet.

Mám pár dní pred pôrodom a ešte stále neviem, či si dám pichnúť epiduralku alebo nie. Dokonca ani nemám pripravenú tašku do pôrodnice. Niektoré mamičky ju majú zbalenú už od 30. týždňa. Podľa mňa to je zbytočné. Veď do tej pôrodnice nepotrebujem toľko vecí, že to potrebujem baliť toľko dní.

Dúfam teda, že ma malá neprekvapí.

Tehuľky prajem vám veľa šťastia a vidíme sa, Tina


Tina je už v 38. týždni, takto asi vyzerá bábätko v jej brušku.

Foto: Braňo Herchl

25.1.2012 10:06 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist