25. 5. 2017  |  Meniny: Urban

Sex a vzťahy

Sexuálny život je súčasťou zdravého a fungujúceho partnerského vzťahu. Sex je korením tohto vzťahu, ktorého význam nie je len plodenie detí, ale aj vzájomné potešenie partnerov. Existujú rôzne formy sexu, nielen klasický pohlavný styk, ale aj orálny alebo análny. Takisto si môžu partneri svoj sex obvzláštniť nepreberným množstvom sexuálnych polôh. Vyvrcholením sexuálneho aktu je orgazmus. Ženský orgazmus je komplikovanejší a nie každá žena ho dosiahne pri pohlavnom styku. Viac...

Krvácam kvôli antikoncepcii

OTÁZKA TÝŽDŇA Štyri mesiace dojčím, beriem antikoncepciu Azaliu a skoro stále krvácam. Moja gynekologička mi povedala, že to tak budem mať stále, kým budem dojčiť. Že vraj mám „splašené hormóny“. Predpísala mi Utrogestan a Ascorutin, ale nepomohlo... Celý článok »

Prečo si ma nechce vziať?

Jednou z obvyklých fáz partnerského vzťahu je svadba. U niektorých párov sa prechod do manželského stavu udeje úplne prirodzene, u iných je však prechod k tomuto kroku komplikovanejší. Aké sú možné dôvody a pozadie skutočnosti, že váš partner... Celý článok »

Ako zistím, či je to dieťa moje?

Matka je vždy istá, otec nie, vraví staré príslovie. Aj keď by sa v dnešných časoch darovania vajíčok a prenájmu materníc dalo polemizovať aj o prvej časti, porekadlo o neistom otcovi platí už tisícročia. Dnešná genetika však počas posledných... Celý článok »

Keď to v sexe neklape

A žili šťastne až do… Na začiatku vzťahu sú ľudia jeden pre druhého všetkým. Časom sa však vášnivá láska premieňa, v ideálnom prípade v čosi hlbšie a trvalejšie. Celý článok »

Sex podľa harmonogramu?

Hoci si ľudia už oddávna dávali pohlavný styk do súvislosti s tehotenstvom, mechanizmus oplodnenia zostával po dlhé storočia zahalený rúškom tajomstva. Je zaujímavé, že kolísanie ženskej plodnosti v priebehu menštruačného cyklu bolo objavené a... Celý článok »

Dlhý vzťah kontra šťastné manželstvo?

Napriek tomu, že sa stále viac ľudí obáva oficiálnych záväzkov, svadobné obrady sa, našťastie, stále konajú. Ľudia však do zväzku manželského vstupujú pod vplyvom rôznych okolností. Niektorí uvážene po predchádzajúcom dlhoročnom spolužití, iní... Celý článok »

Sex kontra deti

Tehotenstvo, pôrod a šestonedelie predstavujú v živote ženy významný medzník. V priebehu šestonedelia sa všetky orgány a životné pochody väčšinou dostávajú späť do svojich pôvodných koľají, mnohé zmeny však môžu pretrvávať dlhodobo. Týka sa to... Celý článok »

Antikoncepcia, cez ktorú spermie neprejdú!

V poslednom období sa otvorene diskutuje o možných rizikách spojených s užívaním hormonálnej antikoncepcie. Mnoho žien, ktoré túto formu ochrany proti počatiu nechcú alebo nemôžu používať, hľadajú iné, pre telo šetrné a pritom užívateľsky pohodlné... Celý článok »

Nápoje lásky

Nápoje lásky? Kedysi bežne užívané odvary, dnes znovuobjavované recepty, ktoré zaručene pomôžu. Nápoje lásky varievali čarodejnice v polnočnom čase pri splne z rôznych rastlín, ale aj zo supích hláv, vlčích chvostov, popola zo svätých obrázkov,... Celý článok »

Bolesť pri sexe

Stále častejšie sa v našej poradni objavujú otázky žien týkajúce sa bolestivosti pri pohlavnom styku. Tento problém môžeme rozdeliť do niekoľkých kategórií. Dôležité je oddeliť bolesť, ktorá súvisí s nejakým zápalom v oblasti malej panvy a ktorá... Celý článok »

Orgazmus pri pôrode

Vnímanie pôrodu máme v našej kultúre úzko spojené s bolesťou, nie so sexuálnym potešením či dokonca s extázou. No i konvenčné sexuálne zážitky sa často odohrávajú na hranici potešenia a bolesti. Bolesť a rozkoš nemusia nevyhnutne stáť na opačnom... Celý článok »

Sex a horúčavy

Tropické počasie spôsobuje nielen nutné zmeny životosprávy vrátane dodržiavania pitného režimu, ale občas prináša rôzne otázky týkajúce sa sexuálnej aktivity. A niet sa čomu čudovať. Veď ľudská sexualita je prirodzenou súčasťou života a v rôznych... Celý článok »

Všetko, čo ste nechceli vedieť o sexe

Byť zdravým človekom okrem iného znamená dokázať sa prispôsobovať zmenám. Keď sa rozhodnete priviesť na svet dieťa (nieto ešte dve či tri) a vychovať ich, máte o zmeny postarané do konca života. Jednou z jeho stránok, ktorá sa pritom určite zmení,... Celý článok »

Čo s nami urobí svadba?

K svadbe zostáva ľahostajný asi málokto. Niekto ju odsudzuje ako prežitok, tradíciu, ktorá dnes už nemá žiadny význam. To je z ekonomického i právneho hľadiska v zásade pravda. Iní, najmä niektoré ženy či dievčatá, však smerujú k svadbe celé svoje... Celý článok »

Sexuálny nesúlad

Riadi sa ľudská sexualita jednotvárnym, ustáleným a navyknutým vzorcom správania? Predstavuje pravidelne sa opakujúcu, nemennú a samozrejmú činnosť? Alebo je vari rozmanitou a pestrou aktivitou, neustále sa meniacim tvorivým aktom určovaným... Celý článok »

Nevera

Ako nevera sa dá označiť akýkoľvek sexuálny kontakt, ktorý sa uskutočňuje mimo partnerskej (manželskej) dvojice. Sexuálny kontakt je veľmi široký pojem, nejde len o pohlavný styk. Aj flirt môže byť veľmi zraňujúci a ponižujúci. Vo chvíli, keď sa... Celý článok »

Užite si romantiku i doma. Dá sa to!

Návšteva reštaurácie, intímna večera pri sviečkach, romantický víkend mimo domova... Toto všetko sa po narodení dieťaťa stáva pre množstvo párov nesplniteľným snom. Kde je však napísané, že si skutočnú romantiku vo dvojici nemôžete užiť aj v... Celý článok »

Kto miluje, dáva. Kto žiarli, vyžaduje

Žiarlivosť nemá svoj pôvod iba v podozrení zo sexuálnej nevery. Vzniká aj na iných základoch. A tak môže žiarliť i dieťa (od šiestich mesiacov veku), ak rodičia prejavujú viac pozornosti súrodencom. U dospelých osôb môže žiarlivosť vzniknúť tým,... Celý článok »

Sex v tehotenstve

Normálne prebiehajúce tehotenstvo nie je možné považovať za chorobu. Vyžaduje len pravidelnú životosprávu, pestrú stravu a vylúčenie extrémnej telesnej a duševnej záťaže. Celý článok »

Desatoro otecka

Máte syna či dcéru? Ste hrdým oteckom alebo sa len učíte a zvykáte si na novú úlohu? Tak či onak máme pre vás cenné rady. Celý článok »

Sex po pôrode

Pôrod dieťaťa znamená pre ženu veľkú zmenu vo všetkých oblastiach života, sexuálnu oblasť nevynímajúc. Pôrod nielen priamo zasahuje do sexuality tým, že do určitej miery a na určitý čas poškodzuje pohlavné orgány, prináša aj veľkú zmenu v... Celý článok »

Nepodceňujte antikoncepciu po pôrode

Aj vy máte kamarátky či známe, ktoré po pôrode otehotneli bez toho, aby vôbec dostali menštruáciu? Plynulý prechod zo šestonedelia do ďalšieho tehotenstva nie je v našich končinách žiadna výnimka potvrdzujúca pravidlo – a pretože nedochádza k... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené