Stretli ste sa už so sextingom? V dnešnej dobe nič výnimočné, robia to všetci, len o tom nevedia

Minimálne raz za život sa s ním stretol každý z nás, najmä mladšia generácia. Vynález internetu, mobilných telefónov urýchlil rozvoj spomínaného sextingu.

shutterstock_1275285676-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Smartfóny nám denne uľahčujú život tým, že môžeme byť v spojení s našimi partnermi, aj keď sme ďaleko od seba. Umožňujú nám vymieňať si nielen normálne neutrálne správy, ale aj tie šteklivejšie. Sexting v hojnej miere využívajú partneri, ktorí sú od seba vzdialení, ale aj tí, ktorí sú celkom blízko seba. Najnovšie štúdie ukazujú, že ženy sextingujú viac ako muži.

Čo znamená záhadný sexting?

Sexting znamená rozosielanie správ s erotickým podtónom, šteklivých videí, fotografií, tiež četovanie s ľuďmi o sexe a intímnostiach. Sexting je zložený zo slov sex a text, čiže rozosielanie, písanie správ so sexuálnou tematikou, ale neobmedzujeme sa len na písanie. Sexting zahŕňa všetko, čo má akúkoľvek súvislosť so sexom a vzájomným pôsobením medzi dvoma či viacerých ľuďmi.

Na jednej strane je sextingovanie veľmi atraktívne najmä medzi čerstvými partnermi, povoľujeme uzdu našim snom, ale na druhej strane netreba zabúdať ani na patričné riziká s tým spojené. Hrozia tu viaceré riziká, napríklad kyberšikana, alebo omylom vaše správy niekto uvidí. Nezáleží, či máte čerstvý vzťah, alebo ste v dlhodobom vzťahu, no robia to všetci.

Riziká sextingu

Sexting sa javí asi každému naoko nevinne, keď svojho partnera milujete, urobíte preňho všetko, ale len čo sa napríklad rozídete, treba pamätať na to, že váš partner má uložené vaše kompromitujúce videá, fotky nahého tela a iné. Je len na jeho charaktere, či ich bude šíriť ďalej, alebo si ich nechá pre seba, prípadne vymaže. Treba v tomto byť veľmi opatrní. Sexting je vždy zahrávanie sa s ohňom.

Pod slovo sexting zahŕňame všetko, čo má akúkoľvek súvislosť so sexom a technológiami. Napríklad pod sexting odborníci už v súčasnosti zahŕňajú aj virtuálnu neveru a tiež napríklad sex cez skype. V tomto sú veľmi nápomocné webové kamery, kde sa môžete reálne aj vidieť s druhou osobou. V súčasnosti sa veľmi často praktizuje práve sex cez internet.

Takéto uvoľnenejšie správanie a sociálne siete môžu byť veľmi nebezpečné pre mladistvých, mládež či deti. Sociálne siete totiž využívajú aj sexuálne úchylní ľudia, ktorí ich môžu lákať na tajné stretnutia, žiadať ich o kompromitujúce fotografie, a tu sa už začína hra so zákonom. No aj toto všetko je sexting a oveľa viac, než si dokážete predstaviť.

Čítajte tiež:

Viete o pravidlách sextingu?

Mali by ste ho praktizovať  iba s partnerom, ktorého dôverne poznáte, a nie s náhodným človekom, ktorého ani nepoznáte, resp. ho poznáte cez internet.

Pri sextingu je nutné spoľahnúť  sa aj päťkrát na to, či je adresát správny, aby sa nestalo, že vaše intímne fotografie či videá uvidí napríklad vaša mama alebo brat, či iní adresáti. Uistite sa, že to posielate IBA svojmu partnerovi.

Skôr než pošlete partnerovi svoju nahú selfie, vzájomne sa na tom dohodnite, a tiež sa dohodnite na tom, že si ich budete vymazávať ihneď po prijatí. Fotky môžu byť najprv nežné a romantické, neskôr to môže prejsť do horúcich videí a sex videí. Sexting môže byť perfektnou predohrou, pomocou nej si budujete sexuálne napätie.

S touto príjemnou aktivitou nezačínajte zhurta, svojmu novému partnerovi hneď nepošlite celú nahú fotografiu, ale skôr začnite jemne s odhalenými poprsím a hrudníkom a postupne pokračujte zvyšnými časťami.

Celé konverzácie si vymazávajte, aby sa k nim v nestráženej chvíli niekto nedostal, bol by to poriadny trapas.

Pri náhodnom sextingu s neznámou osobou nikdy neposielajte svoju tvár (posielajte iba telo) a nevravte svoje pravé meno, dajte si pozor na to, aby ste boli nerozoznateľná.

Mobil si najlepšie blokujte heslom alebo odtlačkom prsta, patrí to medzi najbezpečnejšie metódy.

Najčastejšími obeťami sextingu sú najmä dievčatá, ktoré posielajú svoje intímne fotografie svojim partnerom rôznymi spôsobmi. Pamätať treba na to, že internet si pamätá všetko a jedna nevhodná fotografia dokáže spôsobiť veľké škody.

Je dôležité, aby rodičia vystríhali deti pred nežiaducim správaním a aby ste sa s nimi vždy o tom porozprávali, aby mali vo vás dôveru. Fotografie a videá odoslané súkromne môžu byť ľahko zdieľané a zneužité medzi ostatnými. Sexting však ide ruka v ruke, žiaľ, s virtuálnou neverou.

Sexting môže poslúžiť aj ako prostriedok k tomu, aby ste zrealizovali svoje skryté túžby. Zasielanie erotických  fotografií, videí a správ by malo byť zábavné a uvoľnené, žiadna nuda. Sex by nás mal lákať, mali by sme si ho užívať. Spočiatku sa budete cítiť možno nepríjemne, lebo sa vám to zdá neprirodzené.  Všetko chce iba čas a tréning.

Ak však máte s vaším partnerom pocit, že vás táto komunikácia obťažuje alebo stresuje, tak sa necíťte trápne a radšej mu všetko vysvetlite a dohodnite sa na iných pravidlách. Ak sa vám do toho nechce a pokladáte to za stratu času, tak to jednoducho nerobte, nikto vás nemôže prinútiť. Druhá osoba musí rešpektovať vaše hranice a priania.

Je sexting legálny?

Odosielanie, vlastnenie alebo fotografovanie nahých alebo sexuálnych snímok niekoho mladšieho ako 18 rokov vo všeobecnosti je protizákonné. Nikdy neposielajte, neukladajte nahý obrázok maloletej osoby, len svojej vlastnej osoby.

Rada na záver

Ak veríte na 100 % svojmu partnerovi, skúste ho niekedy prekvapiť šteklivou správou, istotne to ocení. Keď sa totiž človek teší na výmenu niektorých korenistých textov so svojím partnerom, zvyčajne to odzrkadľuje aj určitú spokojnosť vo vzťahu. S príchodom novej doby smartfónov sexting dnes robia takmer všetci, len nevedia o tom, že sa to odborníkmi nazýva práve sexting. Sex a sexualita sú bežná súčasť každého človeka, netreba preto z toho robiť tabu.

22.7.2021 4:08| autor: Natalia Bosáková

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist