Orgazmus? Prekonajte svoje hranice!

Možno aj vy patríte medzi ženy, ktoré majú s dosiahnutím orgazmu problémy. Možno ste sa k bodu slasti zatiaľ vôbec nedostali. Brániť vám v tom môže nielen vaše telo, ale aj vaša myseľ. Dobrá správa je, že k ceste na vrchol sa môžete prepracovať. Čím viac snahy preukážete, o to úžasnejšia bude odmena!

Keď sa na celú záležitosť pozriete s odstupom, máte dve možnosti, ako sa k orgastickému zážitku postaviť. Prvou možnosťou je spoľahnúť sa na partnera. Nechať to naňho a dúfať, že vás k orgazmu dovedie.

Skúsenosti mnohých žien hovoria, že k prvému orgazmu sa dá najľahšie dopracovať prostredníctvom masturbácie. Vlastne je dosť ťažké natrafiť na ženu, ktorá by dosiahla prvý vrchol inak ako pri sebauspokojovaní.

Druhá možnosť, ktorá sa ponúka, je naučiť sa dosiahnuť orgazmus. My ženy to máme zložitejšie ako muži, nejde o nič automatické, čo by sa dalo spustiť stlačením tlačidla. Prax robí majstra. Čím viac sa budete venovať svojmu telu a sebauspokojovaniu, o to ľahšie potom dosiahnete orgazmus. Tak sa poďme učiť!

Čo je to orgazmus?

Vzhľadom na zobrazovanie orgazmu v médiách či pornografických filmoch vnímame orgazmus ako: „Ó, božemôj!“ Ako teatrálnu a dramatickú záležitosť. Tu však býva vrchol zobrazovaný ako niečo väčšie, než v skutočnosti je. Ak ste niekedy cítili nárast napätia a sťahy v maternici, už ste HO mali. Môžete však zájsť ešte ďalej.

Dobrá správa je, že intenzitu orgazmu môžete zvýšiť vďaka Kegelovým cvikom, ktoré sa zameriavajú na precvičovanie a spevnenie svalov v oblasti pošvy, močovej trubice a konečníka alebo takzvaného panvového dna. Vďaka tomuto cvičeniu získate nadvládu nad svojimi svalmi a vďaka tomu pre vás orgazmus už nebude ničím nedosiahnuteľným.

Prezrite sa!

Ženské genitálie sa na rozdiel od tých mužských skrývajú vnútri. Doprajte preto sama sebe trochu obdivu. Vezmite si malé zrkadielko a dobre sa prezrite. Nájdite klitoris. Sexuálna extáza sa väčšinou začína práve v tomto hrboľčeku. Čím viac sa sama so sebou stotožníte, tým väčšiu rozkoš dosiahnete.

Zaujímate k orgazmu správny postoj?

Orgazmus musíte skutočne chcieť. Keď o ňom premýšľate v negatívnom zmysle, teda že ho aj tak nedosiahnete, pretože ste taká a taká, potom sa vám skutočne ľúbostná slasť vyhne oblúkom. Mozog tu hrá veľmi dôležitú rolu. Hlava musí byť v súlade s telom.

Čo pre vás skutočne sex znamená?

Vráťte sa späť do svojho detstva a obdobia dospievania. Väčšina žien sa k orgazmu dopracuje masturbáciou. Ak vám okolie vsugerovalo, že sex je niečo zlé a nevhodné, že sa s ním musí počkať na toho pravého alebo že je to niečo vzácne, pravdepodobne vám nie je príjemná predstava, že by ste sa mali samej seba dotýkať.

Ak máte v dospelosti s masturbáciou problém, pokúste sa ho vyriešiť. Nazvite si masturbáciu a pokojne i sex iným menom. Použite slovo, ktoré si váš mozog nespojí s výrazom „zlý“. Začnite sex nazývať „zábavou“ a sebauspokojovanie „obdarovávaním sa“.

Nakúpte si

Aby bol váš nový prístup kompletný, budete potrebovať novú výbavu. Poobzerajte sa na internete po stránkach sexshopov a vyberte si jednoduchý, ale silný vibrátor. Taký, ktorý sa zameria priamo na váš klitoris. Kúpte si aj kvalitný lubrikačný gél.

Niektorí odborníci by vám odporučili spočiatku použiť pri masturbácii prsty a až následne sa dostať k vibrátoru. A je pravda, že je veľmi dôležité dosiahnuť orgazmus len pomocou vlastných prstov. Vibrátor je však nepochybne najspoľahlivejším a najefektívnejším spôsobom, ako prežiť extázu. Pohrajte sa s ním, skúšajte ho držať v rôznych polohách, experimentovať s rýchlosťou i intenzitou. Len čo sa vo vás začne hromadiť napätie, ocitnete sa na správnej ceste.

Neľakajte sa tlaku a napätia

Tieto dva pocity sú skutočne kľúčové. Zároveň sú i dôvodom, prečo má toľko žien s orgazmom problém.

Prvý orgazmus je niekedy desivým zážitkom, pretože je niečím úplne novým. Máte pocit, že vybuchnete, cítite tlak, akoby ste sa mali pocikať. To sa však deje v dôsledku prietoku krvi do pohlavných orgánov a klitoridálnej oblasti. Keď tento fakt prijmete a pochopíte, dostaví sa eufória.

Čítajte tiež:

Nefunguje to?

Ak sa vám pocity slasti aj naďalej vyhýbajú, môže to mať rôzne dôvody: Možno nie je vibrátor, ktorý ste si kúpili, dostatočne silný – alebo je silný až príliš. Príčiny však môžu byť aj psychické. Niekedy vás môže nepríjemne ovplyvniť traumatický zážitok, ktorý ste prežili napríklad v detstve, hoci si naň teraz nespomínate. Aj tak nás však stále ovplyvňuje. Váš mozog pred vami túto informáciu ukrýva, pretože jej odhalenie by bolo až príliš bolestivé. Mozog však nie je jediná časť, ktorá si pamätá traumatické zážitky, zaznamenáva ich aj telo.

Možno máte pocit, že tu niekde niečo nie je v poriadku, ale neviete presne čo. Možno sa všeobecne necítite príliš pohodlne, keď príde na sex. Riešením môže byť terapia. Dobrý terapeut problém ľahko odhalí a bude ho rýchlo a efektívne riešiť. Len veľmi malé percento žien nedosiahlo orgazmus ani po pomoci terapeuta. Je veľmi nepravdepodobné, že by ste boli jednou z nich.

Nevzdávajte sa!

Ak sa úspech nedostaví hneď, nie je to nič, čo by vám malo v snahe brániť. Skúšajte to ďalej. Existujú aj alternatívne spôsoby, ako dosiahnuť slasť. Zmeňte polohu, sadnite si do kresla, vyskúšajte pozíciu v stoji, zamerajte sa na sexuálne pocity, ktoré vás tešia, namiesto toho, aby ste sa sústredili len na vrchol.

Nezabúdajte ani pridávať ďalšie podnety – prečítajte si erotický príbeh, vybavujte si vzrušujúce okamihy, ktoré ste prežili s partnerom, sťahujte svaly panvového dna a zhlboka dýchajte. Čím viac sa budete snažiť, tým skôr orgazmus príde. A nezabudnite – je to zábava!

14.9.2018 4:25| autor: Eva Kouřimová

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist