Všetko, čo ste nechceli vedieť o sexe

Byť zdravým človekom okrem iného znamená dokázať sa prispôsobovať zmenám. Keď sa rozhodnete priviesť na svet dieťa (nieto ešte dve či tri) a vychovať ich, máte o zmeny postarané do konca života. Jednou z jeho stránok, ktorá sa pritom určite zmení, bude váš sexuálny život.

couple-gc0dd906b0_1920-1100x618.jpg Zdroj: Pixabay.com

Niektorí muži sa tešia, až sa budú môcť milovať s tehotnou ženou, iní z toho majú úprimný strach (ženy sú na tom podobne, len sa im tieto pocity premieňajú trochu častejšie). Pritom stačí trochu uvedomelosti, aby sa muž nepokúšal poskakovať po bruchu svojej ženy v deviatom mesiaci tehotenstva alebo aby si nepredstavoval svoj penis ako niečo, čo sa môže ocitnúť v priamom kontakte s dieťaťom (niektorí muži aj napriek vzdelaniu trpia grandióznymi predstavami o svojom tele).

Sex na predpis

Ženine chute sa premieňajú podľa rozbúrenej hladiny hormónov, takže vás vaša partnerka môže prekvapiť rovnako náhlym prílivom vášne, ako aj chladom a odstupom. Predpovedať sa to nedá ani na minúty, musíte jednoducho reagovať felxibilne. Niektorí muži pritom majú šťastie, že im lekár sex pred pôrodom priamo odporučí – spermie totiž obsahujú hormón prostaglandín, ktorý pôrod prirodzenou formou podporuje a zmäkčuje krčok maternice.

Celibát

Šestonedelie je v drvivej väčšine celibátom. To však neznamená, že by partneri nemali byť k sebe láskaví a nežní, naopak! Každý bozk a pohladenie môže byť semienkom, z ktorého znovu vyrastie kvetina sexuálneho spolužitia.

U niektorých žien, žiaľ, šestonedelie trvá celý rok, no aj to je pochopiteľné. Nejde iba o fyzické telo ako také, ale aj o nové okolnosti, a tie často romantickým večerom príliš nenahrávajú. Kým bábätko nechodí, nemôže vás síce prekvapiť náhlym príchodom do miestnosti, o to viac však môže kričať a dožadovať sa pozornosti.

Boj o prsníky

Okrem pozornosti, samozrejme, vyžaduje aj prsníky, ktoré prestávajú byť zdrojom pokušenia a zábavy hravých pánov a stávajú sa výhradne zdrojom potravy. Niektorým ženám neprekáža, keď sa dieťa o prsník delí s mužom, iné to neznesú. Prvé detské zúbky nepoučiteľne hryzúce do bradavky potom túto prípadnú dilemu vyriešia samy od seba. Tak či tak, aj v tomto ohľade sa odporúča vyhovieť potrebám a želaniam ženy.

Postupne, ako malý mimozemšťan rastie, interval nočného ticha sa síce predlžuje, zároveň však narastá riziko náhleho príchodu do spálne a zvedavých otázok: „Čo to robíte? A čo je toto?“ Nevymýšľajte si nezmysly a poctivo sa priznajte. Máte sa radi a chcete byť spolu. Keď sa majú ľudia veľmi radi, narodí sa bábätko. Nie, nenosí ho bocian ani sa nerodí z kapustnej hlavy. Chlapčekovia majú penis a dievčatká vagínu. Môže sa to nazývať aj inak, no tak je to správne a všetci tomu rozumejú.

Čítajte tiež:

Čas na zmenu

Pripadá vám to príliš otvorené? Vaše deti budú mať k sexu i k vlastnému telu taký prístup, aký máte vy. Nerobte tabu z niečoho, čo je prirodzené (určite prirodzenejšie ako „vymleté mozgy“ na televíznej obrazovky). A nečudujte sa, ako keby ste spadli z jahody, vaše deti to aj tak vedia lepšie.

Ak ste si už zvykli, že sa z vášho milovania stala tantrická záležitosť, ktorú prerušujete a naťahujete celé hodiny, pretože v najlepšom treba opakovane utekať ku kričiacim, plačúcim a inak nespokojným deťúrencom, skúste zmenu.

Túžba? Iste, spomíname si

Poproste vlastných rodičov či iných príbuzných o postráženie detí, prenajmite si útulnú izbičku v hoteli a aspoň na jeden večer uleťte na inú planétu. Pripadá vám to nefér? Nemusí. Ak chcete mať spokojný vzťah a odolať náporom vysokej rozvodovosti v našich končinách, nemali by ste zabúdať, že okrem rodičov ste stále aj partnermi. A partneri po sebe občas aj túžia, spomínate si?

14.6.2023 3:41| autor: Adam Suchý

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist