Sex a horúčavy

Tropické počasie spôsobuje nielen nutné zmeny životosprávy vrátane dodržiavania pitného režimu, ale občas prináša rôzne otázky týkajúce sa sexuálnej aktivity. A niet sa čomu čudovať. Veď ľudská sexualita je prirodzenou súčasťou života a v rôznych formách sprevádza každého jedninca od narodenia po smrť.

Už v predpovediach počasia pravidelne hlásia „záťažový stupeň“, bez toho, aby sa niekto obťažoval vysvetliť, ako sa máme pri tých vyšších stupňoch hroziaceho nebezpečenstva správať. Prostý sedliacky rozum však zrejme každému napovie, že by vo veľkých horúčavách nemal preceňovať svoje sily a nútiť sa do telesnej aktivity ohrozujúcej zdravie.

Zvoľte radšej láskanie

Pohlavný styk predstavuje fyzickú záťaž porovnateľnú s rezkou chôdzou na tretie poschodie. Ľudia, pochopiteľne, radšej súložia, ako behajú po schodoch, no tá telesná námaha je asi porovnateľná.

Predovšetkým ľudia s vysokým krvným tlakom a náchylnosťou na srcovo-cievne ochorenia by si v tých najväčších horúčavách mali radšej naordinovať dočasnú sexuálnu abstinenciu alebo sa venovať len takej aktivite, ktorá sa odborne nazýva ľahký petting a ľudovo láskanie. Aj spojenie sexuálnej aktivity s psychickým stresom sa môže javiť ako veľmi nebezpečná kombinácia.

Čítajte tiež:

Infarktový sex

Srdcový infarkt alebo krvácanie do mozgu potom nie je následkom sexu, ale skôr stresu. Toto riziko hrozí hlavne v prípade ilegálnej nemanželskej kombinácie starnúceho milenca a mladej milenky a výrazne ho podporuje aj strach zo sexuálneho zlyhania a z nebezpečenstva prezradenia. Nadmerná horúčava spojená so stratou tekutín je potom len tou poslednou kvapkou, s ktorou pohár srdcového infarktu pretečie.

Týmto varovaním som, samozrejme, nemal v úmysle znepríjemniť letnú sexuálnu aktivitu zdravým ľuďom bez rozdielu veku. Dôležité je len to, aby ani v žiari sexuálnej vášne nezabúdali na pravidlený prísun tekutín (podľa možnosti nealkoholických a nekalorických).

20.7.2018 5:46| autor: Radim Uzel

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist