Získajte sto eur na lieky pre vaše dieťa

Máte dieťa do dvoch rokov a býva často choré? Máme pre vás dobrú správu! Zdravotná poisťovňa Dôvera preplatí deťom do 2 rokov, ktoré sú v nej poistené, doplatky za lieky viazané na lekársky predpis až do výšky 100 eur. Táto výhoda sa dotkne takmer 60-tisíc detí a Dôvera ju ponúka zatiaľ ako jediná zo zdravotných poisťovní na Slovensku.

Rodič ani zákonný zástupca pritom nemusia byť poistencami Dôvery, tými musia byť len deti.
„Rodiny s malými deťmi veľmi citlivo vnímajú finančné nároky súvisiace so starostlivosťou o bábätká, obzvlášť keď jeden z rodičov nepracuje. Preto sme sa ich rozhodli podporiť. Navyše, detičky v tomto veku sú často vystavené rôznym lekárskym vyšetreniam a bývajú choré, kým si vybudujú vlastnú imunitu. Chceme im uľahčiť situáciu a zmierniť sociálny vplyv doplatkov za lieky,“ hovorí generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.


Zabezpečiť zdravotnú starostlivosť pre najmenšie deti bude vďaka Dôvere pre rodičov jednoduchšie

Akcia sa týka všetkých liekov, ktoré dieťaťu predpísal lekár a zdravotná poisťovňa ich čiastočne prepláca, a ktoré boli vybraté v lekárni od 1. júna 2013 do 31. decembra 2014. Nie je teda dôležitý dátum predpisu lieku, ale jeho výdaja v lekárni. Zároveň dieťa v tom čase musí mať od nula do dvoch rokov. Tento bonus sa nevzťahuje na dietetické potraviny, zdravotnícke pomôcky, ani voľnopredajné lieky. Naopak, zahŕňa okrem bežných liekov aj očkovacie látky, napríklad proti rotavírusom, či pneumokokom, ale aj lieky vyrábané v lekárni.

Žiadosť bez papierovania

Keďže istý čas trvá, kým lekárne pošlú do poisťovne informácie o všetkých vybratých liekoch, prvý raz bude možné požiadať o preplatenie doplatkov najskôr koncom júla.

„Rozhodli sme sa ponúknuť benefit spojený výhradne s kategorizovanými liekmi, ktorých účinky sú overené Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv a ich použitie u nás schvaľuje aj Kategorizačná komisia MZ SR. Tieto lieky sú určené pre naozaj choré detičky a my chceme podporiť ich uzdravenie aj touto formou,“ vysvetľuje riaditeľ Kultan.


Dôvera preplatí deťom do dvoch rokov doplatky za lieky na recept

Poistenci pritom nebudú musieť predkladať žiadne bločky a potvrdenia, o preplatenie sa totiž bude žiadať len cez Elektronickú pobočku Dôvery. Žiadosť v nej bude dostupná koncom júla. Tí rodičia, resp. zákonní zástupcovia, ktorí nemajú prístup na internet, môžu prísť do „kamennej“ pobočky, kde im zamestnanci pomôžu prihlásiť sa do elektronického systému a požiadať o preplatenie.

Ak dieťa dovŕši druhý rok veku pred 31. decembrom 2014 môže jeho zákonný zástupca podať žiadosť aj v prípade, že suma doplatku je nižšia ako tri eurá. Peniaze bude poisťovňa vyplácať rodičom alebo zákonným zástupcom detí prostredníctvom bankového prevodu na účet, ktorý uviedli v Elektronickej pobočke v žiadosti o preplatenie doplatku.

Kedy žiadať

•  kedykoľvek, keď za lieky rodič doplatí aspoň tri eurá
•  je jedno, či sú na jednom recepte alebo na viacerých
• ak do konca roka 2014 doplatky dosiahnu menej, ako tri eurá, táto suma neprepadne
•  žiadať o jej preplatenie sa bude dať od 1.1.2015 do 31.3.2015
•  podmienkou je, aby v čase podania žiadosti bolo dieťa stále poistené v Dôvere

Video 100 € pre deti do dvoch rokov tu:

www.dovera.sk/doplatky-pre-deti

7.6.2013 2:50| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist