Vyrobte si s Mackou: Maľované tašky a vankúše

TVORENIE A VYRÁBANIE S DEŤMI Leto a prázdniny nám samy osebe ponúkajú nespočetné možnosti zábavy. A tak pridávať jednu ďalšiu navyše je ako nosiť drevo do lesa. Napriek tomu sa však môže stať, že sa vonku zatiahne, spustí sa dážď, vyčíňajú blesky a vy nemáte v zásobe žiadny nápad, ako zabaviť deti. A tohtoročné leto búrkami rozhodne nešetrí.

Takto sme sa pri dnešnej búrke bavili my s Ellinkou:

Budete potrebovať:

  • Voskovky na textil
  • Bavlnenú tašku (predáva sa vo výtvarných potrebách alebo papiernictvách)
  • Papier na pečenie
  • Žehličku a žehliacu dosku
  • Staré noviny, papiere alebo kus kartónu ako podložku

Postup

Najskôr si pripravíme tašku – vložíme do nej staré noviny, časopisy, papiere alebo kartón, aby sme si plátno podložili a neprepisovali na druhú stranu tašky.

1. Pripravíme si voskovky, rozmyslíme si motív a potom už len maľujeme.

2. Maľujeme a maľujeme…

3. A nezabudneme sa podpísať.

Mamičky môžu pomáhať, ale nechajte to hlavne na deti. Ja som len plnila úlohy, ktoré mi moja štvorročná dcéra Ella zadala (podrž mi túto tašku, vyfarbi tuto kúsok…).

4.
Nakoniec je však mamičkina pomoc nevyhnutná – obrázok treba zažehliť cez papier na pečenie prikladaním horúcej žehličky. Žehličku skutočne iba prikladajte, neposúvajte ju, zabránite tak rozmazávaniu motívu. Papierová podložka vnútri tašky odsaje prebytočnú mastnotu, voskovky sa zažehlia a motív sa stane odolným proti vode. Môžeme ho prať na 40 °C.


A vonku zas po daždi a búrke môžeme vyraziť na nákup s novou taškou. Voskovky na textil sú veľmi vďačné – nenáročné, krásne sýte, prácu s nimi zvládnu aj najmenšie deti. Vyblázniť sa do sýtosti však môžu aj dospelí.

Veľa šťastia pri tvorbe a krásny zvyšok leta vám praje Macka!

Vaša Macka a spol.

Ak sa vám Mackine výrobky páčia, navštívte aj jej stránky www.ateliermacka.cz alebo jej profil na Facebooku, kde nájdete ďalšie návody.

Foto: Jiří Černý

Pozrite a vyskúšajte si aj ďalšie naše tvorivé tipy:

Záložky do knižky
Pestrobarevné vtáčiky
Vyrobte si s Mackou: Originálna potlač na tričko

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist