Vyrobte si kornúty na bonbóny

TVORENIE A VYRÁBANIE S DEŤMI Mnohé deti sa chystajú po prázdninách vyraziť prvýkrát do škôlky. Aby ich prvé kroky a zážitky v novom prostredí boli príjemné a bez rozpakov, prichystajte spolu s nimi pre ich nových kamarátov kornút so sladkým prekvapením.

Budete potrebovať:

  • farebný kartón formátu A3
  • niekoľko zvyškov farebných kartónov podľa vlastného výberu
  • lepidlo
  • nožničky
  • krepový papier
  • chlpaté drôtiky
  • guľôčku z papierovej hmoty
  • farebnú širšiu stuhu

Postup:

Najskôr si z farebného výkresu formátu A3 vystrihnite kruhový výsek, ktorého polomer bude tvoriť kratšia strana výkresu. Z výseku stočte kornút, ktorý zlepíte v šve.

Guľôčku z papierovej hmoty napichnite na špajľu a pomaľujte ju dookola ružovou farbou, ktorú necháte dobre zaschnúť. Potom guľôčku rozrežte ostrým nožom na dve polovice. Farbou alebo fixkou nakreslite oči, nos a usmiate ústa motýľa. Ak nemáte papierovú guľôčku, môžete hlavičku motýľa nakresliť len na papierové koliesko z ružového kartónu.

Z farebných výkresov vystrihnite telíčko a krídla, ktoré môžete ozdobiť jednoduchými motívmi z ďalších farieb. Telo spolu s krídlami zlepte. Na kornút nalepte hlavičku motýľa z polovice papierovej guľôčky. Telíčko prilepte tak, že na kornút nalepíte iba jeho stredovú časť a krídla ponecháte voľne trčať do priestoru.

Do hlavičky urobte dva otvory špicatým hrotom malých nožničiek a vsaďte do nich chlpaté drôtiky jeho tykadla, ktoré na jednom konci stočíte do špirály a druhý koniec namočíte do lepidla, aby drôtiky pevne držali v otvoroch.

Na protiľahlých stranách kornútu urobte dierkovačkou otvory, ktorými pretiahnete stužku na zväčšenie kornútu a na koncoch dobre uviažte. Kornút však môžete ponechať aj bez stužky na zavesenie, aby bol iba do ruky.

Z krepového papiera vystrihnite veľký štvorec, nasypte doň balené bonbóny a papier zviažte do veľkého uzlíčka, ktorý previažete farebnou stužkou. Uzlíček s bonbónmi nakoniec vložte do kornúta.

Pozrite a vyskúšajte si aj ďalšie naše tvorivé tipy:

Vyrobte si s Mackou: Originálna potlač na tričko
Vyrobte si s Mackou: Maľované tašky a vankúše
Vyrobte si veselý veterný rukáv

Viac o téme: deti

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist