Pupočníková krv pre vaše dieťatko

Čo všetko už viete o tejto vzácnej krvi, ktorá obsahuje krvotvorné kmeňové bunky? Pupočníková krv sa dá odobrať len pri pôrode dieťatka, a tak je potrebné myslieť na ňu už počas tehotenstva.

Nachádza sa v pupočnej šnúre a placente, jej odber je bezbolestný a neohrozuje dieťatko ani matku, pretože sa odoberá až po prestrihnutí pupočnej šnúry. Odobratím a uskladnením vlastnej pupočníkovej krvi sa zabezpečí výhradný prístup ku krvotvorným bunkám nielen pre dieťatko, ktorému bola odobratá, ale v prípade potreby a zhody aj pre jeho súrodencov.

Nové možnosti využitia pupočníkovej krvi sa dnes otvárajú aj v oblasti tzv. regeneratívnej medicíny, kde vlastné kmeňové bunky pomáhajú obnoviť poškodené časti organizmu. V USA a Nemecku prebiehajú experimentálne štúdie sledujúce liečebné účinky vlastnej pupočníkovej krvi pri ochoreniach ako diabetes typ 1 alebo pri neurologických poruchách.

Prečo uskladniť pupočníkovú krv pre vaše dieťa?

  • Pupočníková krv môže zachrániť život. Krvotvorné kmeňové bunky, ktoré obsahuje, sa dnes používajú pri liečbe mnohých ochorení.
  • Bunky v pupočníkovej krvi sú mladé, získané na začiatku života. Uložené v tekutom dusíku sa nepoškodzujú, nemenia a počas uskladnenia prakticky nestarnú.
  • Pupočníková krv uskladnená pre potrebu dieťaťa je vo vlastníctve rodičov, a preto má dieťa na ňu výhradné právo.
  • Rýchly prístup ku krvotvorným kmeňovým bunkám môže výrazne zvýšiť šance na vyliečenie.
  • Pravdepodobnosť použitia vlastných krvotvorných buniek, a teda aj vlastnej pupočníkovej krvi, počas života je dnes odhadovaná na 1:400.
  • Pupočníková krv môže v prípade niektorých ochorení pomôcť aj súrodencom.

Moderné technológie umožňujú uchovať bunky z pupočníkovej krvi počas dlhého obdobia. No rozhodnúť sa pre ich odobratie môžete len raz v živote, a to pri narodení vášho dieťaťa.

Viac informácií získate na bezplatnej infolinke 0800 11 12 33, 0800 11 12 33 alebo na www.eurocord.sk, www.ceptra.sk.

Tento článok je komerčnou prezentáciou.

Na Babywebe tiež nájdete:

Prominentní rodičia o pupočníkovej krvi
Poradňa pupočníkovej krvi
Pupočníková krv pomáha (nielen) deťom už 22 rokov

Call
Send SMS
Add to Skype
You’ll need Skype CreditFree via Skype
Viac o téme: dieťarodičia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist