Baby LIVE! Šarlotka (7): Havo, aula. Ja rozprávam!

Šarlotka bola na očkovaní, poplakala si, no potom si užívala „viac rodičovskej lásky“. Nabrala silu aj vo svojej novej hojdačke a tak vám dnes píše ona sama:).

Očkovanie včelička má aj svoje výhody

Musím sa vám posťažovať. Mama ma nechala dvakrát pichnúť včielke a bolelo to. Do obidvoch nôh, veď to je týranie dieťaťa!

Chvíľu som si myslela, že ma už vôbec nemá rada. Deň predtým som prišla na to, že viem poriadne škriekať, to som si to natrénovala, ale netušila som, že hneď ďalší deň to využijem naplno.

Tak som u pani doktorky spustila sirénu po prvom bodnutí a potom som ešte dokričala po druhom bodnutí. Ale vlastne to nebolo až také zlé, potom mi mama celé poobedie až do večera často dávala cicík, čo sa mi veľmi páčilo, tatino sa so mnou bláznil vo vani dlhšie a vôbec som si pripadala taká nejaká viac ľúbená. Asi budem chcieť chodiť k pani doktorke na včeličku častejšie, má to aj svoje výhody.

Prečítajte si tiež:

• Za exotikou s dojčaťom
• Aký ste otec?

Tatinov návrat, darčeky samozrejme nechýbali

Keď sme boli u pani doktorky, tak sa pýtala, že kde bol tata. A on jej povedal, že na Ukrajine. Vypučila oči a pohrozila, že hádam nič odtiaľ nepriviezol.

Povedal jej, že určite nie, ale potom keď sme prišli domov, tak vyberal jeden darček za druhým. Neviem prečo ocino pani doktorke klamal, ale my s mamou sme doma len híkali a tešili sa zo všetkých darčekov, čo nám priniesol. Asi sa nechcel s darčekmi deliť aj s pani doktorkou. A veru nám už veľmi chýbal, aj mu mama povedala, že ho už dlho nikam nepustíme.

Predtým než odišiel nám namontoval na terasu hojdačku, tak sme sa s mamou každý deň v nej hompáľali. Veľmi je pohodlná, mama v nej aj niekoľkokrát zaspala. A aj ja som v nej spala a vietor ma hojdal, bolo to super.

Fotenie babywebu, či ujo so škatuľkou?

Minulý týždeň sme boli s mamou a babkou na výlete. Boli sme sa stretnúť s mojimi kamoškami Domčou a Nelčou u strašne srandovného uja, čo mi stále svietil s takou divnou škatuľkou do očí.

Ale nám všetkým bolo veľmi teplo, mama mi dala moje obľúbené šaty a celé som si ich prepotila. A ten ujo na mňa robil všelijaké grimasy a lúskal na mňa a vždy keď som sa naňho pozrela, tak mi svietil tou škatuľkou. Vraj budeme mať krásne fotky. Som zvedavá čo to je.

Chystám sa na výšku

Dostávam teraz okrem cicíkového mliečka aj také priesvitné mliečko vo fľaške. Vôbec nijako nechutí, aj sa veru ksichtím, keď ho musím piť. Vždy je vtedy vonku veľmi teplo a mama mi už aj vysvetľovala, že to je nejaká voda či čo a že to mám od smädu, aby som sa neprehriala.

Viete aká som už veľká? Už mám päť kíl a všetky dupačky veľkosti 62 sú mi tak akurát. Mama sa teší, že som začala konečne rásť a priberať a ja sa teším, že sú mi už dobré tie nádherné šaty, čo mi visia v kúpeľni.

Aj tata, keď prišiel domov tak bol úplne paf z toho, ako som podrástla. Stále neveriacky nado mnou krútil hlavou a ochkal a achkal, chichúňali sme sa na tom spolu. Ja som mu potom aj predviedla, ako som sa naučila za ten týždeň rozprávať. Lebo mama ma učila nové písmenká a tata si z toho poskladal “havo” a “aula”. Že vraj sa už pripravujem na vysokú školu :).

Prečítajte si tiež:

• Pes priateľ dojčaťa?
• Detské pestúnky

Husokačky, Dolča i nová myš

Z našich husokačiek sú už poriadne teliatka. Mama hovorí, že sa im u nás páči a pekne papkajú a už sa o chvíľu nezmestia do svojho domčeka.

A naša Peťka lieta ako sýkorka. Frnk! Frnk! Prelietava z jednej strany voliéry na druhú a keď sa blíži naša Dolča, spustí škrekot, aby ju vyplašila. Ale naša Dolča ju ignoruje, príde nosom ku pletivu a cerí zuby ako šelma. Ona vie poriadne ceriť zuby a aj obraňovať náš dom.

Keď sme boli samé baby doma, tak sa k nám nasťahovala myš. Lozila popod moju komodu a budila v noci mamu chrumkaním. Aj ju Dolča vyštekávala, len sa mama na ňu hnevala, lebo ma tým budila. Ale myš sme zatiaľ nechytili, čakali sme na tatina, on to vie najlepšie. Niekedy mi je tých myší ľúto, lebo sú také maličké a majú mäkučké kožúšky, ale mama hovorí, že to sú naši nepriatelia a nosia choroby.

Neviem, čo je to choroba, ale asi to nebude ako darčeky, čo doniesol tatino. Lebo to by sa mama nesťažovala.
Dávajte na seba pozor a pite veľa toho priesvitného mliečka, aby ste sa neprehriali.

Vaša Šarlotka

Viac o téme: dupačkyoči

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist