BABY LIVE! Matej (64): Lúčime sa

Ako sa tak pozerám na nášho Maťka a spomínam si na to, aký bol maličký, keď sme si ho priniesli domov z pôrodnice, tak zisťujem, že už je čas. Čas na rozlúčku

Milí čitatelia,

malý Matej už vôbec nie je tým „mimi“ bábätkom, akým bol, prenechám preto už „miesto“ novému hrdinovi či hrdinke seriálu MIMI live. Maťko sa spolu s vami menil, rástol, učil sa chodiť, rozprávať, no a samozrejme aj vyvádzať.

Veď to patrí k tomu a vy na internete ste patrili k nám. Ďakujem preto za všetky pozdravy, maily či priania, potešili nás.

V dobrom aj zlom

Prežili sme spolu viac než rok, presne rok aj tri mesiace života nášho Maťka. Keď si spomeniem, ako som ho prvýkrát zobrala do náručia, ešte teraz cítim, ako mi bije srdce. Hneď vtedy som zabudla na pôrod medzi dvomi epidurálkami aj na všetky problémy počas tehotenstva.

Podobne mi tĺklo srdce aj pri jeho prvých úspechoch, krôčikoch, úsmevoch či prvom slove: „MA-MA“.
No samozrejme aj pri strachu o neho, pri chorobách, keď nás potrápila poriadne vysoká horúčka, či pri snehovej búrke, keď som sa s Maťkom v aute vracala večer zo skúšky.

Všetko je však našťastie úspešne za nami a istotne veľa veľa pekného, nového a samozrejme niekedy aj menej pekného pred nami. S manželom sa však tešíme na každý nový deň s Matejom.


Matej – objaviteľom od malička

Vstávame do práce – záhrady

Tento týždeň mi síce dal zabrať. Zladiť učenie a objaviteľa menom Matej, nie je jednoduché. Alebo je?:)
Každopádne aj tento týždeň museli ísť prípravy na štátnice trochu stranou. Maťko sa kvôli mojej škole nemienil vzdať ani trochu mojej pozornosti a navyše sa mu posunul aj čas ranného vstávania. Teraz všetci traja jednotne vstávame o pol piatej.

Veľký Matej sa chystá do práce a ja s Maťkom…do záhrady. Malý jednoducho zo mňa urobil vášnivú záhradníčku.

Čítajte tiež:

• Poďte sa hrať! alebo Hry pre najmenších
• Adopcia homosexuálnymi pármi?
• Ako ozvláštniť manželský sex


Matej v jeho raji – záhrade

Teraz sa smejem…

Ako sa tak obzerám dozadu, na mnohom sa musím smiať. Aj dnes sa bavím na tom, ako som musela hladoša Maťka nakojiť na poli alebo na jeho tréningoch chôdze či vymyslených slovíčkach.

Menej veselo mi je pri spomienkach na návštevu u doktorky, keď pri počúvaní Maťka zachytila šelesty na srdiečku alebo na predvianočný čas, keď Maťko nečakane začal lapať po dychu. No nakoniec to dopadlo dobre.


Zvládli sme to a s Matejovým úsmevom bolo všetko ľahšie

Zvládli sme to

Mám pocit, že aj vďaka vám to bolo ľahšie. Často som bojovala s únavou, občas aj so zmiešanými pocitmi z kolotoča: škola – rodina– domácnosť– skúšky. No po „vypísaní“ vám sa mi veľakrát uľavilo a pri pohľade na Maťka som na problémy a starosti rýchlo zabúdala.

Zvládli sme spolu všetky nástrahy a dúfam, že toto celé úžasné obdobie, začiatok nového života, budeme môcť s manželom prežiť ešte raz.

Možno sa pri tom stretnem aj spolu s vami na Babywebe.
Ešte vaša Maja + Matejovia

Tak ako to všetko bolo – náš príbeh vo fotkách:

Tu bol Matej ešte v mojom brušku


Takto sme sa zoznamovali v pôrodnici


Jeden z prvých kúpeľov – u nás doma


Maťko rástol, aj takto sme porovnávali ako rýchlo


Matej s nami, keď mal 4. mesiace


Matej ako lezúň

Matej ako chodec

Prvé kroky

Matejove odvážnejšie kroky a hry na objaviteľa


Maťkovo nadšenie na jeho prvé narodeniny, keď zbadal tortu 🙂

Viac o téme: pôrodškola

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist