KLUB Tehuliek 28: Soňa, drž sa!

Tehuľka Soňa sa hlási z nemocnice, malý neposlúcha. Držte teda palce! Aj Petra mala strach o bábo, našťastie nebol dôvod na paniku.

Tehuľka Soňa: Som v nemocnici

Dnes budem veľmi stručná, lebo sa vám ozývam z nemocnice. Asi chápete, že nemám moc možností písať vám. Dúfam, že sa to čoskoro zmení a opäť budem doma a všetko vám budem môcť vyrozprávať.

Teraz len stručne. Asi ste si domysleli, že som v nemocnici kvôli malému. Drobec mal asi svoj deň, alebo v brušku vystrájal, čím mu začalo rýchlejšie biť srdce. Preto som musela ostať v nemocnici, kde ma monitorujú.

Inak sa cítim dobre. Držte palce, nech sa tak má aj malý a čoskoro sme doma a v poriadku.
Ďakujem

Vaša tehuľka Soňa


Bábätko v 36. týždni, takto vyzerá aj Soninom brušku


Tehuľka Petra: Chytila ma ponorková choroba

Hoci som len nedávno nastúpila na materskú, tento týždeň som už začala vymýšľať. To sa mi stáva, keď mám nejako veľa času a som doma. Chytila ma ponorková choroba.

Neviem oddychovať?

Bránila som sa a snažila som sa každý deň niečo spraviť, no „ponorka“ dorazila. Možno to bude tým, že som doteraz mala ozaj vysoké pracovné tempo v robote a potom doma, tak teraz mi je ničnerobenie divné. Väčšinu úprav v domácnosti mám už totiž za sebou, veci potrebné do pôrodnice sú zbalené v kufri, všetko je pripravené.

Večer potom nie som ani tak unavená a asi preto musím pri zaspávaní dlho hľadať vhodnú polohu. Zaspať sa mi podarí až po polnoci a ráno stále neviem vstať skôr ako o 10-tej.
Keď sa donútim, podarí sa mi vstať skôr. No to len vtedy, keď musím ísť niečo vybaviť, alebo som na konkrétny čas objednaná k lekárke.

Rozptýlilo ma aj jedno doobedie, ktoré som s ostatnými tehuľkami strávila u fotografa. Od posledného spoločného fotenia uplynuli skoro štyri mesiace, a bolo veľmi milé vidieť, ako sme všetky narástli, do šírky samozrejm. Ale musím povedať, že bruško každej náramne pristalo.

Čítajte aj:

Ťažkosti v tehotenstve
Tvrdnutie bruška v tehotenstve

Hurá do predajne

Nasledujúci krásny slnečný deň sme s mamou počas prechádzky mestom navštívili skvelý obchod pre deti s rovnakým názvom – predeti.sk. V Bratislave sídli na Košickej a zašla som si sem vybrať výbavičku v rámci poukazu, ktorý sme ako tehuľky dostali od babyweb.sk a obchodu predeti.sk. Dlho som premýšľala, čo si spomedzi všetkého tovaru vybrať, no nakoniec som sa rozhodla pre praktickú tašku na kočík, nepremokavé plachty, nožničky na nechtíky, odsávačku soplíkov a plyšovú včielku.

Za príjemnú atmosféru a pomoc ďakujem ochotnému personálu a najmä pani Monike. Cestu domov sme si ešte spríjemnili zmrzlinou, ktorú máme ja, aj moja malá teraz veľmi radi.

Prečítajte si tiež:

Infekcia s negatívnym účinkom na plod
Zmeny materského organizmu v tehotenstve
Keď to v sexe neklape

Príroda lieči

Po ponorkovej chorobe z domácnosti som si nakoniec dopriala sladké ničnerobenie, z ktorého som sa tešila. Cez víkend som bola v prírode v kruhu svojej najbližšej rodiny. V Horskom parku sa konala akcia Pes sympaťák a keďže sme celá rodina milovníkmi zvierat, nemohli sme si túto akciu nechať ujsť.

Strach našťastie pominul

Po príjemne strávenom, no pre mňa aj únavnom dni, nasledoval deň strachu. Moja malá bola z tej túry asi tak vyčerpaná, že celý deň prespala. A to ma dosť znervóznilo, lebo sa mi viac ako trištvrte dňa neozvala. Väčšinou spí cez deň pár hodín a hneď sa točí, búcha a kope, čiže viem, že je v poriadku. No teraz nič! Už som bola z toho večer dosť zúfalá, keď sa konečne prebudila a aspoň trošku dala o sebe vedieť. Keby sa neozvala, tak večer utekám na pohotovosť.

Vybrala som si pôrodnicu

Definitívne som sa rozhodla, že pôjdem rodiť na Kramáre. Spolu s ďalšími budúcimi maminami som absolvovala prvé stretnutie s psychologičkou na predpôrodnom kurze. Porozprávala nám o tom, ako sa na kurze naučíme správne dýchať, čo budeme cvičiť na spevnenie a uvoľnenie svalstva, podrobne popísala priebeh pôrodu, opísala kontrakcie, zásady starostlivosti o bábätko, celý mechanizmus pôrodných bolestí a kopec iných zaujímavostí potrebných pred, počas a po pôrode.

Celkom sa teším na prvé cvičenie, ktoré bude už o týždeň. Potom vám napíšem, čo podstatné som sa dozvedela.

Dovtedy sa majte krásne, tehuľka Petra


Bábätko v Petrinom brušku je v 34. týždni, vyzerá asi takto

27.7.2011 7:27 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist