Klub tehuliek 26: Pranie, žehlenie, prípravy nekončia

Obe tehuľky z klubu sú už doma a chystajú vecičky pre príchod nového človiečika. Soňa sa cíti fajn, užíva si tehotenstvo, Petra si už začala chystať tašku do pôrodnice.

Tehuľka Soňa: Užívam si tehotenstvo

Hoci som už v 34. týždni, mám pocit, že až teraz si začínam naplno vychutnávať tehotenstvo. Je to asi tým, že už nechodím do práce a môžem sa naplno venovať prípravám na nášho drobca.

Dovolenkujem a vychutnávam si to

Tento týždeň už dovolenkujem. Je to taký zvláštny pocit, keď si predstavím, že najbližšie roky nepôjdem do práce. Ale na druhej strane je to fajn, lebo sa budem môcť naplno venovať nášmu synovi, čo má svoj krásny zmysel a teším sa na to. Zachovávam si však aký-taký režim. Ráno vstávam ako predtým spolu s Rominom, dáme si raňajky, pokecáme a odprevadím ho do práce. Uvidím, ako dlho mi to vydrží.

Postupne som si začala prať a žehliť posteľnú bielizeň a perinky pre malého, pokiaľ ešte vládzem. Už to totiž ide so mnou dole vodou. Nevydržím dlho v jednej polohe, pohybujem sa pomaly a najväčší problém mám s obúvaním ponožiek. Ešteže má byť teplo, takže ich nebudem až tak potrebovať. V poslednej dobe si aj viac pospím cez deň.

Prečítajte si tiež:

Ako vybrať pôrodnicu
Mamičky pozor! Čaká vás dlhšia a vyššia materská!
Prečo niektoré ženy zanevrú na sex?

Postieľka už stojí

Poslednú škaredú sobotu sme využili na vyzdvihnutie detskej postieľky u našich, ktorú sme hneď zložili a dočasne postavili Rominovi do pracovne. Už nám chýba len matrac, ktorý máme objednaný a ďalšia dôležitá vec je nachystaná. Kúpili sme aj všetok potrebný materiál na urobenie prebaľovacieho pultu na našu komodu, tak sa už teším, kedy bude hotová. V nedeľu bolo pekne, využili sme preto čas na prechádzku, dali sme si zmrzlinu a spokojne sme sa vrátili domov.

Pôjdem už k pôrodníkovi

Bola som opäť na poradni a všetko bolo fajn. Sestrička mi vzala krv na posledné testy – pečeňové, RH faktor a podobne. Dostala som už aj žiadosť o materské, ktoré som hneď zaniesla do práce. Keď mi robila doktorka ultrazvuk, tak malý ako vždy vytŕčal svoju malú pýchu cez celý monitor, tak sme sa dobre pobavili. Lekárka všetko popozerala a uistila ma, že bábätko sa na svet ešte našťastie nechystá, tak môžem byť pokojná. Placenta je v poriadku a ani krčok sa mi ešte neotvára.

Nabudúce si už prídem len pre výsledky a môžem ísť k pôrodníkovi. Tehotenstvo si užívam plnými dúškami. Vždy som sa na toto obdobie tešila a som veľmi rada, že sa páčim aj svojmu manželovi, ktorý mi to dáva často najavo a hlavne mi hladká bruško a dohovára malému. Je to najkrajší pocit na svete.

Vaša tehuľa Soňa


Bábätko v 34. týždni


Tehuľka Petra: Som ako netopier

Teploty v kombinácii s veľkým bruchom robia so mnou divy. Stáva sa zo mňa netopier, lebo do horúcich ulíc „vylietam“ len podvečer. Samozrejme, že občas musím ísť aj cez deň von, napríklad na poradňu. No tá našťastie stála za to – s malou sme v poriadku. Hurá!

Už nie som ranné vtáča…

Únava ma prepadáva už aj z ničnerobenia. V podstate sa ráno zobudím celkom ako zbitá a kým sa rozhýbem, prejde aspoň hodina.
Kde sú tie časy, keď som bez problémov vstávala o šiestej a hneď som utekala do práce, lebo sa mi najlepšie a najefektívnejšie robilo práve ráno. Predpokladám, že narodením malej sa k tomuto režimu tak, či tak vrátim, ale teraz je to naozaj ťažké.

Veľa otázok

Minulý týždeň som bola na kontrole. Po prehliadke som spustila na svoju lekárku spŕšku otázok, samozrejme prečítaných zo svojho notesu. Zaujímal ma hlavne jej názor na pupočníkovú krv a tiež na predpôrodný kurz. Nevynechala som ani otázku, čo robiť, ak ma pôrod prekvapí trochu skôr a nikto s autom nebude po ruke. Chcela som vedieť, či mi stačí volať sanitku a kopec iných vecí.

Na všetko mi pokojne odpovedala a keďže riešim podobnú záležitosť s dioptriami ako tehuľka Soňa, musím ísť ešte na vyšetrenie k očnej. Okrem tohto mi už lekárka vypísala žiadosť o materské. Oficiálne na ňu nastupujem už 12. júna. Žiadanku som na druhý deň odniesla do práce, tam mi doplnia údaje a môžem začať s vybavovaním na sociálnej poisťovni.

Kolotoč prania a žehlenia

Teším sa z nových vecičiek pre malú. Okrem tých, ktoré som dokúpila, mi do zbierky pribudli aj krásne vecí od mojej sestry. Kolotoč prania a žehlenia sa tak opäť roztočil. Riadne som sa pri žehlení zapotila, je oveľa náročnejšie vyžehliť také miniatúrne šatičky. No námaha určite stojí za to a už si predstavujem, aká v tom bude malá „fešná“.

Čo zobrať do pôrodnice? Čítajte tu – kliknite

Mamina mi v meste zohnala klasické látkové biele plienky, takže vyperiem ešte tieto a dúfam, že týmto sa kolotoč zastaví, teda samozrejme len do pôrodu. Potom sa roztočí ešte viac a zastane až….. ťažko povedať kedy. Rovnako si začínam chystať kufor do pôrodnice. Zoznam vecí, ktoré musím mať so sebou, som si našla na internete. Ostatné budem zháňať podľa potreby.

Čítajte tiež:

Ako vybrať predpôrodný kurz?
Je sex počas šestonedelia naozaj nevhodný?
Čo si pripraviť z pôrodnice domov

Malá sa schováva?

Som skoro ako netopier. Veľmi zle znášam teplo a denné horúčavy, preto sa celý deň skrývam doma vo vnútri, kde je počas dňa príjemne chladno. Na nákupy vyliezam až podvečer. Rovnako dobre to robí aj mojej malej. Ani ona, ani ja sa necítime dobre, keď mi je na bruško teplo. Všimla som si, že odkedy cítim pohyby, mám brucho oproti ostatným častiam tela oveľa chladnejšie. Ale dúfam, že nebude po mne taká zimomravá.
Neviem, čím to je, ale nemá rada dotyky jej tatinka.

Lebo, keď sa ma dotkne a čaká, že sa malá pohne, tak vtedy úplne zmeravie a neurobí ani pohyb. Myslím, že jej vadí „horúca“ teplota jeho rúk a keďže tento dotyk veľmi nepozná, reaguje tak, že sa vo mne snaží schovať, schúliť a tváriť sa akoby tam ani nebola. Nuž nerozkážem jej..

Vaša opäť väčšia tehuľka Petra


Petra je v 32. týždni, takto sa vyvíja jej bábätko.

27.7.2011 7:27 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist