KLUB tehuliek 22: Zaslúžený oddych. Hurá!

Obe tehuľky čaká viac oddychu. Peťa je už na dovolenke a pred materskou sa do práce už nevráti, Soňa sa zas teší na dovolenku a wellness. Bruškám sa darí napriek všetkým tehotenským príznakom fajn…

Tehuľka Soňa: Malý sa už otočil

Mám zopár dobrých správ. Asi najviac ma potešila prehliadka u doktorky, teda samozrejme nie samotná prehliadka, ale výsledky – všetko je v poriadku a malý už pekne leží hlavičkou dole. Dobrou správou je aj moja plánovaná dovolenka. Hurááá.

Všetko je v poriadku

Ako som spomínala v úvode, po dlhšej dobe som bola na kontrole u svojej gynekologičky. Malý je už pekne hlavičkou dole tak, ako má byť, čo som veľmi rada. Mala som pocit, podľa toho ako sa vytŕča, že je tam nejako priečne, ale on sa mrška malá medzičasom otočil. Nabudúce ho doktorka aj premeria, tak som zvedavá, koľko váži. Plodovej vody mám našťastie dosť, placenta je v poriadku, srdiečko mu pekne bije, ako má. Čo viac si môžem priať.

Držte palce!

Keďže mám dosť vysoké dioptrie, pýtala som sa na pôrod, či nebudem mať problém napríklad s očným tlakom. Doktorka mi odporučila, aby som pre istotu zašla k očnému lekárovi, poradiť sa, či môžem rodiť normálne, alebo mi nebodaj hrozí cisársky. Myslím, že by to už nemal byť problém ako kedysi, ale istota je istota. Držte palce nech všetko dobre dopadne.

Pri pôrode nebudem môcť mať šošovky, ale okuliare, na ktoré nie som moc zvyknutá, ale nejako to zvládnem. Okrem toho mi zoberú pri tlačení aj okuliare, čiže budem takmer úúúúplne slepá. Hrozné. Našťastie tam budem mať Romana. Okrem dobrých správ, mám aj jednu menej príjemnú. Tak ako Zuzke, aj mne občas opuchnú nohy. Našťastie to nie je pravidelné, ale nevyzerá to moc pekne, keď si nevidíte členok a okolo nohy máte pásik po ponožkách.

Oddych sa už blíži…

Cez víkend mi Romino poskladal novú komodu, tak som si mohla všetky vecičky pre malého, ktoré sme mali kade tade, aspoň „pro forma“ naukladať dnu. Už stačí kúpiť len ten detský prášok a môžem si všetko nachystať tak, aby to bolo použiteľné, keď bude treba.

Čaká ma posledný mesiac v práci pred nástupom na materskú dovolenku a budúci týždeň mám dovolenku a veľa vecí v pláne, tak snáď stihnem všetko, čo mám. V prvom rade ideme oddychovať a na wellness do krásneho hotela na stredné Slovensko, lebo v lete budeme mať iné povinnosti, tak sa už neviem dočkať. Hlavne nech nám vyjde počasie. Potom vám napíšem, ako som to zvládala s mojím veľkým bruškom.

Čítajte tiež:

Otec pri pôrode – áno alebo nie?
Tehotná žena – stručný sprievodca pre budúcich oteckov
Pozor na poruchy erekcie! Môžu byť príznakom choroby

Bábätko v 30. týždni


Tehuľka Petra: Prechádzam zmenou. Vnútornou

Tento týždeň nastali v mojom živote veľké zmeny. Nie sú síce viditeľné, no ja ich pociťujem vnútorne. V práci som už skončila a moje myšlienky a činy tak venujem len tehotenstvu a mojej dcérke. Tú zmenu naozaj cítim…

Už len moja dcérka…

Pripravujem sa na pôrod a tomu predchádza aj zmena môjho myslenia. Predošlý týždeň som sa rozlúčila v práci s kolegami a odovzdala svoju agendu. Teraz sa pokúšam privykať si už len na to, že nemusím riešiť pracovné záležitosti a môžem svoju všetku pozornosť upriamiť už len na moju ešte nenarodenú dcérku.
Doma je opäť všetko hore nohami. Tentoraz prechádza premenou moja izba. Treba ju pripraviť tak, aby sme tam mali s mojou bambulkou čisto a útulne.

Prečítajte si tiež:

Nakupujeme na internete
Najčastejšie vyšetrenia budúcich mamičiek

Otecko priložil ruku k dielu

O pomoc som poprosila aj tatinka malej. Našťastie nepovedal nie, a tak prišiel cez víkend a začalo sa s maľovaním. Žiaľ, nemal až toľko času, a tak sme vypratali niektoré veci do obývačky a stihol vymaľovať strop. Ostatné steny budú farebné. Sľúbil, že si koncom týždňa vezme dovolenku a steny dorobí.

Uvidím, či svoj sľub dodrží a v práci mu dajú voľno. Neviem si predstaviť, že by som mala bez izby vydržať ešte ďalší týždeň a žiť v takýchto bojových podmienkach len v obývačke. Mne sa zatiaľ podarilo za skvelú cenu zohnať do celej izby pod koberec nové linoleum. Vyzdvihneme ho koncom týždňa spolu, pretože mne by sa do auta nijako nezmestilo. Som rada, že mi aspoň takto pomáha, lebo s rastúcim bruškom toho už veľa nevládzem.


Petra je v 28. týždni, takto sa vyvíja jej bábätko.

Materstvo? To je aj nakupovanie

Vždy, keď idem na nákup potravín do nejakého hypermarketu, skončím nakoniec v oddeleniach, kde predávajú vecičky a všetko potrebné pre bábätká. Môj nákup sa tak predĺži o ďalšiu polhodinku.

Musím „preskúmať“, či neobjavím niečo ďalšie, čo by sa mohlo hodiť. Naposledy som opäť dokúpila balenie body, tampóny do podprsenky, šľapky do pôrodnice a hrací kolotoč so zvieratkami na postieľku. Ešte stále mi chýba prebaľovacia podložka a kojenecké podprsenky. Len čo nebude vonku pršať, vyrazím tieto veci dokúpiť.

Radosť i strach zároveň

Minulý týždeň som bola na kontrole. Ráno sa mi nechcelo vstávať, tak som do poradne trochu meškala, no čo, inokedy tam zvyknem čakať aj 15 minút. Doktorka sa kvôli mne aj malej potešila, že konečne idem na dovolenku a nebudem stále v takom strese. Na kŕče mi predpísala magnézium.

Urobila mi gynekologickú prehliadku, pri ktorej sme sa aj zasmiali, lebo ju malá hneď kopla. Asi si bráni svoje teritórium a povedala si, že sa jej tam už nemá nikto tlačiť. Potom malú skontrolovala ultrazvukom. Všetko je zatiaľ v poriadku, a tak som spokojne odišla z ambulancie. Najbližšie ma v polovici mája čaká morfologický ultrazvuk, ktorý sa robí v 30. týždni tehotenstva. Ako vždy sa bojím a zároveň sa teším. Je úžasné vidieť svoje dieťatko ešte pred narodením.

Vaša tehuľka Petra

27.7.2011 7:29 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist