KLUB tehuliek 20: Vecičky, výbavičky – radosti aj starosti zároveň

Aj tehuľky z klubu sa pustili do jarného upratovania a príprav na maličké. Predsa len, deň D sa blíži. Soni postupujúce tehotenstvo komplikuje spánok a tehuľka Petra zas bojuje s kyselinou.

Tehuľka Soňa: Nočné prebudenia sú stále častejšie

Asi je to jarou alebo možno „davovou psychózou“, no pustili sme sa aj my s Romanom (podobne ako tehuľka Zuzka) do jarného upratovania. No a rovnako ako Zuzku aj mňa prepadli problémy so spánkom, malý často v noci vyvádza.

Keď mám na niečo chuť, musím to mať

Náladu a únavu mi však vylepšuje slniečko, konečne vykuklo a vonku je príjemne. Cez víkend sme sa preto vybrali na prechádzku. Mala som strašnú chuť na zmrzlinu. Tak sme si ju dopriali, lebo keď na niečo teraz dostanem chuť, musím to mať.

Po prechádzke som bola taká unavená, že som si musela zdriemnuť. Okrem prechádzky sme cez víkend upratovali. Romi dával do poriadku pracovňu, ktorá sa časom zmení na detskú, no na to má ešte chvíľku čas, keďže malý bude mať postieľku u nás v spálni.

A ja som si triedila veci v šuflíkoch a zbavila som sa starých nepotrebných kúskov. Potom sme sa vybrali do obchodu kúpiť komodu, kde budem dávať vecičky pre malého. Detské vecičky som si potriedila podľa veľkosti, ponožtičky a čiapočky som dala do špeciálnych zakladačov, ktoré sa dajú dať do šuflíka a budem mať poriadok a hlavne prehľad.

Som celkom spokojná, ako sme s prípravami pohli, už potrebujem kúpiť len špeciálny prášok na detskú pokožku a môžem napĺňať komodu, lebo zatiaľ to máme kade-tade po byte v igelitkách a škatuliach.

Hľadám vhodnú polohu

Podobne ako tehuľka Zuzka ani môj spánok už nie je to, čo býval. Niekedy v noci sa zobudím pre plný močový mechúr a musím ísť cikať. No a obávam sa, že sa to s rastúcim bruškom, bude len zhoršovať.

Prečítajte si tiež:

Sny v tehotenstve
Prečo niektoré ženy zanevrú na sex?

Najhoršie na tom je, že keď sa vrátim do postele malý začne kopať ako o život a nedovolí mi zaspať. Hľadám si vhodnú polohu, ale zjavne sa mu nič nepáči. Našťastie potom od únavy zaspím. Blížia sa veľkonočné sviatky, tak som trošku vyzdobila byt zajačikmi.

Ešte si musím zohnať zlatý dážď alebo iné halúzky, na ktoré povešiam vymaľované vajíčka a sviatky môžu prísť. Som rada, že sú štyri dni voľna, snáď si ich užijem a oddýchnem si.

Príjemné prežitie veľkonočných sviatkov praje vaša tehuľa Soňa


Bábätko v 28. týždni


Tehuľka Petra: Premýšľam, čo ma asi čaká

Kopance maličkej, nočné chute i zamyslenia, únava, nálady a najnovšie aj pálenie záhy. Zoznam mojich tehuľkovských príznakov narástol o ďalší nie moc príjemný. No rovnako ako s ostatnými s malou proti nemu bojujeme. Dúfam, že nám sily neubudnú…

Hurá dostanem výbavičku!

Polopracovný týždeň ubehol ako voda. V piatok som si spravila v práci voľno a tak som ho strávila s mojou sestrou Katarínou. Veľmi ma upokojila v tom, že mi dá všetky potrebné vecičky pre bábo.

No a skutočne, keď som si spísala zoznam vecí, ktoré budem mať od nej, zistila som, že mi už stačí dokúpiť len základné hygienické potreby, prebaľovaciu podložku a pre seba podprsenky na kojenie. Ostatné vec už budem zháňať, ako sa vraví, operatívne a podľa potreby.

Po príjemnom doobedí sme šli s Katkou do škôlky po jej malú Lucku. Detičky sedeli na malých detských stoličkách za stolom a v zápale hry si ani nevšimli, že sa na ne chvíľu pozeráme.

Až po upozornení vychovávateľky, sa Lucka otočila a zbadala nás vo dverách.Veľmi sa potešila, že nás vidí. Mamina ju prezliekla a pred škôlkou sme sa rozlúčili a pobrali domov.

Príprava izbičky

Bol prekrásny slnečný deň a po týždni pršania pôsobil ako balzam na dušu. Cestou som ešte nakúpila potraviny, aby sme sa cez víkend nezdržovali nákupmi.

V sobotu nám doviezli veľký kontajner a spolu s ním začalo rovnako veľké upratovanie. Pomôcť prišiel švagor s jeho synovcom. Oni nosili tie najťažšie kusy nábytku a iných vecí. Po hodinke tvrdej driny to u nás doma konečne vyzerá o niečo vzdušnejšie. Ja som sa okrem nosenia tých ľahších vecí pustila do čistenia a vysávania.

Ešte vytepujem koberec, keď bude vonku trochu teplejšie, namaľujem steny a v podstate mám izbu pripravenú pre moju malú bambuľku. Úpravami prejde ešte podlaha na chodbe a v kuchyni. Všetky zmeny chcem stihnúť počas mája.

Čítajte tiež:

Líčenie počas tehotenstva
Zmeny materského organizmu v tehotenstve
Nebezpečenstvá popôrodnej diéty

Bleee kyselina

Od víkendu sa neviem zbaviť kyseliny. Zo všetkého, čo zjem, ma hneď páli záha. V sobotu večer to bolo už tak zlé, že som vyvrátila to, čo som zjedla. Ešteže pravidelne netrpím nechutenstvom a zvracaním. Je to strašný pocit – skláňať sa nad záchodovou misou.

Ale, aspoň na chvíľu sa mi uľavilo a rýchlo som potom zaspala. Pálenie záhy však pokračuje doteraz, možno budem musieť zájsť do lekárne po lieky a radu.

Únava večne živá…

Okrem záhy medzi moje tehotenské príznaky patria aj stále prítomná únava. Na spánok ma často berie aj cez deň. Z práce chodím domov skôr, už okolo tretej, trochu sa doma pomotkám, niečo spravím, ležiac pozriem poobedňajší program v telke a o dve hodinky som „tuhá“.

Pospím si asi tak hodinku, niekedy aj viac a večer, keď nejde žiaden dobrý film, sadnem si k internetu. V noci sa opäť prebudím okolo 2hej a spolu so mnou samozrejme aj moja malá. Vtedy ma prepadajú rôzne chute, no ovládam sa a zobneme len nejaké ovocie. Teraz nám najviac chutia nektarinky.

Potom si ideme ľahnúť spať, no veľakrát sa už spánok nevie vrátiť a ja prevaľujem aj do štvrtej rána. Čas si krátim hladkaním bruška a premýšľaním o všetkom, čo ma asi čaká.

Krásne veľkonočné sviatky vám želá tehuľka Petra


Petra je v 26.týždni, takto sa vyvíja jej bábätko.

27.7.2011 7:29 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist