KLUB tehuliek (20): Úsmev a dobré správy

Katka aj Peťa strávili opäť nejaký čas u lekárov. Podstatné však sú dobré výsledky. Petra už môže rodiť každú chvíľu.

Tehuľka Katka v 28. týždni

Buch! Počuli ste? To mi spadol kameň zo srdca. Moje vyšetrenia dopadli dobre.

Hurá!

Počas týždňa som viac pracovala z domu ako z kancelárie, tak mi dni ubehli veľmi rýchlo. Stále som však čakala na sono pečene.

Našťastie dopadlo dobre a nič mi nenašli. Lekárka skontrolovala aj ostatné orgány ako mechúr, obličky a slezinu. Pankreas už prekrývala maternica, takže ho nebolo vidno.

Všetko vyzerá byť v poriadku, s tým, že mi už tretí lekár potvrdil zderfomované obličky a močovody kvôli tehotenstvu. Ale to patrí k tomu a postupom času budú všetky orgány „utláčané“. Beriem to ako daň za rastúce bruško.

Tento týždeň ma ešte čaká poradňa. Som zvedavá, čo mi povie lekár na výsledky zo sona. Musíme ešte doriešiť to moje svrbenie, ktoré stále pretrváva. Hoci, lekárka zo sona povedala, že je to v tehotenstve normálne a že aj tie hodnoty zvyknú byť vyššie, tak ja už fakt neviem. Len dúfam, že sa nebudem musieť zmieriť so svrbením na zvyšných 2,5 mesiaca.

Oficiálne som tehotenstvo neoznámila

V práci ma čakal rozhovor s novým šéfom. Trošku sa nám v práci pomenila štruktúra, vymenili manažéri, niektorí kolegovia odišli, no a ja som jedna z tých, ktorých odchod neminie už čoskoro.

Bolo dobré sa dohodnúť, ako to celé bude prebiehať a aké sú naše vzájomné očakávania. Celé to v podstate dopadlo dobre, hoci som išla na stretnutie s manažérom s malou dušičkou. Manažér je v podstate mladý chlap, ktorý má síce priateľku, ale deti ešte nemá, takže som nevedela, ako sa s ním o tom otvorene baviť.

Veď predsa len, je to chlap a ten asi sotva pochopí tehotenské problémy. Ale musím ho pochváliť, celé to bolo veľmi profesionálne. A hoci je mladý, bolo vidno, že nie som prvá, ktorú „odprevádzal“ na materskú.

Mal prehľad o všetkých pravidlách v rámci odchodu na materskú a tiež mi poskytol kontakt na personálne, aby som si mohla dohodnúť stretnutie s asistentkou, čo mi pomôže s papierovačkami a dokladmi.

Som totiž ešte stále v pozícii, keď môj zamestnávateľ oficiálne nevie o tom, že som tehotná. Manažér vie, kolegovci vedia a aj vidia:), ale ešte som nikomu nič písomne neoznámila a nepotvrdila.

Termín materskej ešte nemám

Najprv sa chcem s lekárom dohodnúť na termíne odchodu na materskú dovolenku. Predbežne to mám vyrátané na 1.5.2012, ale zdá sa mi to moc skoro.

Neviem si predstaviť, čo budem robiť sama doma mesiac a pol. Príde mi to zbytočné. Preto by som si to chcela predĺžiť aspoň o dva týždne viac a odísť k 15-temu v danom mesiaci.

Otázne je, či sa dohodneme, pretože podľa gynekológa, je ešte skoro baviť sa o materskej, či pôrodnom pláne, ešte sa môže čokoľvek stať. Takže čakám na vhodnú chvíľu.


Katka s Petrou v modrom:)

Opäť bez kurzu

V piatok som mala ísť na predpôrodný kurz, ale ho zrušili. Pôrodná asistentka mala ťažké zdravotné problémy a musela sa preliečiť.

Tentoraz mi to však skôr vyhovovalo, ako prekážalo. Čoraz viac sa nám s kolegyňou vyskytuje problém s dopravou. Takže to, že kurz odpadol, bolo len dobre a nemuseli sme sa viac starať o odvoz.

Kurz sa presunul z piatka na utorok, takže nič nezmeškáme a hádam už aj odvoz bude. Ďalšou témou kurzu má byť masáž hrádze. No tiež je to taká téma, ktorú by som asi najskôr riešila s pôrodníkom.

Ak je epiziotómia (čiže nástrih) v pôrodnici automatický, zbytočne sa budem masáži venovať mesiac a pol pred pôrodom. Hoci som sa dočítala aj to, že masážou sa zlepšuje hojenie rany po epiziotómii.

Preto som dosť zvedavá na prednášku a ak si budem veriť, že to zvládnem aj doma sama, tak by som sa do toho hádam aj pustila.

Prečítajte si tiež:

Čo máme vedieť z predpôrodného kurzu?
Späť do práce

Jarné „skrášlovanie“

Sobotu sme mali pracovnú. Priateľ sa staral o trávnik, pokosil ho a pohnojil, rovnako ako aj tuje. Vyčistil aj jazierko po zime a napustil rybám čistú vodu.

Ja som sa spočiatku len tak motala, akosi som si nevedela nájsť aktivitu, do ktorej by som sa mohla so svojimi možnosťami pustiť.

Uvažovala som, že spravím poriadok v záhradnom domčeku, a tak som začala postupne z neho vyťahovať všetky veci. V polovici ma to prestalo baviť a hlavne som si uvedomila, že najlepšie by bolo, ak by si to priateľ spravil sám.

Okrem topánok a bicykla tam ja ani nič nemám. Všetko sú to „jeho“ veci – náradie, vŕtačky, šrauby, farby, lepidlá, kosačka, motyka, hrable, filtre…

Ak by som to začala upratovať ja, už by asi nič nenašiel na svojom mieste a skončilo by to miliónom otázok, kde je to a kde je hento.

Vzdala som to a pustila som sa do lakovania dreveného mlyna. Máme ho už dva roky, ale lakovaný bol len raz. Prelakovala som ho, aby bolo drevo dostatočne chránené pred vodou. Celý rok je mlyn v blízkosti jazierka a občas na neho špliecha voda z fontány, keď fúka vietor.

No už sa nemusíme viac báť, krásne sa leskne, takže som dobre odviedla svoju robotu :).


Náš drevený mlyn

Leto za dverami:)

Nedeľa bola v znamení oddychu. Prišla k nám priateľova sestra aj s frajerom na grilovačku. Len tak sme vysedávali na terase a rozprávali sa. Keď prišiel čas obeda, vytiahli sa namarinované rebierka, kuracie stehná a cesnakový bok. Priateľ poctivo stál pri grile a postaral sa nám o obed.

Ja som už len dodatočne spravila šalát. Po výbornom obede, sme sa prešli ešte na malý dezert, keďže nám už otvorili aj zmrzlináreň. Musím povedať, že máme tú najlepšiu zmrzlinu na svete a nikdy si z nej nedokážem kúpiť menej ako 4 kopčeky. Taká je výborne sladká a krémová.

Nechápem priateľa, ktorý si kúpi len dve a tvrdí, že to už má na celé leto. Už teraz sa vidím ako budem počas materskej dovolenky a ešte k tomu pred pôrodom každý deň na zmrzline 🙂 Joj, ako dobre, že už je tu jar a leto za dverami.


Katka je v 28. týždni, takto sa vyvíja aj jej bábätko


Tehuľka Peťa v 40. týždni

Malej Dominike sa ešte nechce na svet, hoci ju už volám. Uvidíme, či sa trafí presne do termínu, ako si to myslí jej tato :).

Počúvali sme srdiečko

V poradni ma tento týždeň opäť čakal monitor. Bola tam so mnou jedna mamička, ktorá ma taký istý termín ako ja. Super, že sme tam boli dve naraz, aspoň som tam nezaspávala a mohli sme pokecať.

No a keďže sa Dominika nechcela predviesť, musela ju sestrička hľadať, aby srdiečko bolo pekne počuť.

Nakoniec som si musela ľahnúť nabok, a to bolo na tom to najlepšie, lebo na chrbte by som to asi nevydržala. Všetko dopadlo dobre, tak doktorka len skonštatovala, že sa uvidíme zase o 7 dní. Rodiť teda ešte nejdem…

Čítajte aj:

Čo so sebou na cestu z pôrodnice
Kedy ísť do pôrodnice

Bude malá presná?

Vrátila som sa z návštevy mojej mamy domov. No som často sama :), manželovi práve teraz pridali zmeny za kolegu, ktorý si zlomil nohu. Stále sa smejem, že ma pôrodné bolesti chytia, počas jeho nočnej.

Keď je drahý doma, stačí, že sa v posteli otočím a už sa ma pýta: „Čo ti je? Ideme rodiť? Deje sa niečo?“
No, keď mu vtedy poviem, že by som rada šla, tak mi len odpovie: „Veď ešte nemáš termín.“

Náš synček sa totiž narodil presne na termín, tak si drahý myslí, že to bude aj teraz tak… Uvidíme veru. Podľa tehotenskej knižky by som mala rodiť 30. marca.


Už len čakám na našu Dominiku

111 centimetrov okolo bruška

Trápi ma však, že ma zmohla nejaká choroba. Začalo to nádchou, pokračovalo bolesťami hrdla a teraz sa už začínam aj v noci poriadne potiť. Musím vstať a viackrát sa prezliecť.

Tak sa doma dopujem čajíkom a vitamínmi v podobe ovocia. Bojím sa, že mi to do pôrodu neprejde a nebudem potom vládať.

Zatiaľ ešte silu mám, napríklad ma prepadla chuť niečo upratovať a všetko chystať, aby to tu bolo pekne čistučké, keď príde Dominika domov.

Včera večer som si merala obvod bruška a mám pekných 111 cm. Hmotnosť sa mi už nemení, od začiatku som pribrala 9 kíl. Uvidíme, či po pôrode pôjdu pekne dolu.

Dostali sme zľavu

Ako som vám minulý týždeň písala, zistili sme, že manžel má ako zamestnanec zľavu v nemocnici. Vrátili nám teda polovicu poplatku aj za sprievodcu pri pôrode.

Chcela by som využiť nadštandardnú izbu, dúfam, že bude nejaká voľná, keďže sa dopredu rezervovať nedá.
Keď nie, tak nevadí, pri prvom pôrode som ju nemala a aj tam som bola spokojná.

Držte mi palce aby som sa už na budúci týždeň hlásila ako mamina 🙂

Vaša tehuľka Peťa


Katka tu je v 25. týždni a Peťa v 37. týždni
Foto: Braňo Herchl


Petra už je v 40. týždni

28.3.2012 9:24 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist