KLUB tehuliek (1): Sme v tom s vami

Všetky sme na tom podobne. Všetky „sme v tom“, aj keď každá v inom týždni. Rozhodli sme sa „v tom“ navzájom podporiť a podržať sa. Chceme tiež diskutovať spolu s vami, ďalšími tehuľkami na našom diskusnom fóre. Každý štvrtok sa s nami stretnete aj na hlavnej stránke tak ako dnes.

Tehuľka Tina: Bábätko z Grécka

Keďže som v Klube Tehuliek asi si domyslíte, že som „v tom“. No a ako všetko bolo? Poďme pekne od začiatku.

Romantický začiatok – svadobná cesta

Volám sa Tina a mám 25 rokov. Moje tehotenstvo zatiaľ pribieha asi tak ako väčšina. To, že som tehotná, som zistila dosť skoro, teda aspoň si myslím. Bola som len v 3. týždni.

S manželom sme boli na svadobnej ceste a keď sme sa vrátili, mne stáli meškali a meškali. Boleli ma prsia, ale nepripisovala som tomu veľký dôraz. Myslela som si, že každú chvíľu sa mi spustia.

Keďže stále nič, jedného dňa som sa zobudila a povedala som si, že si spravím test. Po robote som aj s manželom išla do lekárne a kúpili sme rovno dva. Nevedela som sa dočkať, kedy prídeme domov.


Krásne dve čiarky

Malý Rhodos alebo Kréta?

Stále som len pila, aby som mohla ísť hneď na WC. Po chvíľke napätia to bolo tu! Dve čiarky! To nie je možné, vybehla som z kúpeľne za mužom a hneď som mu ukázala test. V tom momente sme sa objali. Boli sme veľmi šťastní. Podarilo sa nám to.

Dieťa malo odvtedy „pracovný názov malý Rhodos alebo malá Kréta“. Boli sme totiž na svadobnej ceste v Grécku.

Prečítajte si tiež:

Tehotenské testy
Svadba ako prežitý rituál?

Neverím poverám

Hovorí sa, že sa má čakať do tretieho mesiaca, kým to povieme známym a rodine. No nevydržali sme. Manžel volal svojej rodine, ja svojej a všetci sa s nami tešili. Nie som typ človeka, čo verí na povery.

Povedala som to tomu, komu som chcela. Dokonca aj kočík sme si zarezervovali v druhom mesiaci tehotenstva.
Začala som pravidelne, každé 4 týždne chodiť do poradne. Zo začiatku mi brali toľko krvi, že až. Ale patrí to k tomu.


Bábätko na ultrazvuku v 12. týždni

Zatiaľ plus 6 kíl

Mám veľmi dobrého gynekológa, ktorý ma vždy upokojí, ak sa náhodou niečoho zľaknem. Pýtala som sa na úplne blbosti typu, či môžem ísť na futbal povzbudzovať, alebo či môžem na Lomnický štít lanovkou. Jeho odpoveď stála za to: „Nie ste chorá, robte čo chcete a vládzete a na futbale si dajte pivo s klobásou aj za mňa.“

Na Babywebe tiež nájdete:

Alkohol v tehotenstve
Predpôrodné kurzy a cvičenie v tehotenstve
Ako použiť tehotenský test

Nie som typ človeka, čo denne sedí na internete a študuje všetko o tehotenstve. Jem všetko, čo nezje mňa. Riadim sa aj mojou maminkou. Keď čakala ona mňa a nebolo toľko vymožeností ako je dnes a som tu. Zdravá. Pribrala som zatiaľ 6 kíl. Lekár povedal, že je to akurát, že netreba jesť za dvoch.

Bude to dievča

Veľmi som sa tešila, kedy začne konečne kopať. Bolo to presne rok po našich zásnubách. A kope statočne.
Tuším v 23. týždni nám povedali, že čakáme dievčatko. Manžel, ako každý chlap, tajne dúfal, že to bude chlapec, ale teší sa aj z baby. A myslím, že aj viac.

Teraz som už v 27. týždni a čaká ma poradňa ako každé tri týždne. Ale o tom nabudúce

Tehuľka Tina


Takto vyzerá bábo v 27. týždni


30.11.2011 10:40 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist