9. 12. 2016  |  Meniny: Izabela

predčasne narodené deti

Kolostrum: zázračná tekutina pre novorodené bábätko

Mledzivo alebo kolostrum je prvá potrava pre vaše bábätko. Táto životodarná tekutina sa začína v mliečnej žľaze tvoriť niekoľko týždňov pred pôrodom a jej produkcia pokračuje aj pár dní po ňom. Mledzivo bábätku poskytuje všetky potrebné živiny a tekutiny, ktoré v prvých dňoch života potrebuje, a... Celý článok »

Predčasne narodené deti

Napriek všetkej starostlivosti počas tehotenstva môže nastať situácia, že bábätko sa dostane na svet predčasne. Táto skutočnosť väčšinou zaskočí celú rodinu. A nepríjemné otázky na seba nedajú dlho čakať: Kto za to môže? Prečo sa to stalo práve nám? Celý článok »

Pôrod

37. týždeň tehotenstva je považovaný za zlomový. Ak bol výpočet termínu pôrodu správny, bábätko narodené po tomto termíne sa považuje za donosené a predčasný pôrod vám už nehrozí. 35. týždeň tehotenstva, termín pôrodu sa blíži, veci do pôrodnice... Celý článok »

Po pôrode

Matka je prvé dni s dieťaťom ešte v nemocnici, aby sa vylúčili komplikácie ako napríklad krvácanie po pôrode. Približne do desiatich dní sa zvinie maternica späť nižšie do panvy. Preto v týchto dňoch matka pociťuje bolesti maternice, ale bolestivá... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené