28. 4. 2017  |  Meniny: Jarmila

Príbehy

Príbehy sú súčasťou života každého z nás. Každý novorodenec začína s písaním toho vlastného príbehu života. Do tejto dejovej línie sa postupne vpisujú aj príbehy ľudí okolo nás. Niekedy v nás zanechávajú hlboké stopy a inokedy len preplávu okolo a idú ďalej. Viac...

Starou mamou som často a rada

Keď za mnou pred šiestimi rokmi prišla dcéra s veľkým a milým prekvapením – no ako pre koho – že je tehotná a sa bude vydávať, myslela som, že je to zlý sen. Vadil mi jej nízky vek, mala len dvadsaťjeden rokov, v ktorom sa rozhodla byť matkou a zo... Celý článok »

Nemôžem byť s deťmi osamote ani minútu

VÁŠ PRÍBEH Neviem, čo mám robiť. S manželkou sme rozvedení a ona mi nechce dovoliť, aby sme boli s deťmi čo i len chvíľku sami. Už tri roky trávim spoločné chvíle s dcérkami v exmanželkinej záhrade a to za akéhokoľvek počasia, aj keď mrzne. Navyše... Celý článok »

Môj syn sa v noci pocikáva

VÁŠ PRÍBEH „Keď sme sa snažili medzi tretím a štvrtým rokom u nášho syna odstrániť plienky na noc, vznikol problém. Každé ráno bola postieľka celá mokrá,“ spomína MUDr. Renáta Adámová, mamička dnes osemročného „enuretika“, alebo dieťaťa, ktoré... Celý článok »

Mám dvojčatá!

VÁŠ PRÍBEH „Chcete jedno alebo dve? Otázka, na ktorú som nebola vôbec pripravená. Áno, reč je o mojich deťoch! Ja mám rozhodnúť, či si dám do maternice vložiť jedno alebo dve embryá. Celý článok »

Ako to máme so starými mamami?

VÁŠ PRÍBEH Sme jednou zo šťastných rodín, ktorá má babky vlastne tri. Manželova mamka však ale býva mimo Prahu, takže o každodenné staranie sa sa delia moja matka a jej setra, dvojča. Celý článok »

Pomoooc! Som prvorodička

VÁŠ PRÍBEH. Začiatok býva vždy ťažký. Je to otrepaná fráza, ale je to tak. V momente, keď sa stanete matkou, zrazu neviete, kam z konopí, pritrafí sa neočakávaná situácia. Celý článok »

Anetka z vďačnosti

VÁŠ PRÍBEH Keďže sme sa o bábätko s manželom snažili niekoľko rokov, mená sme mali vymyslené ešte skôr, než som vôbec prišla do iného stavu. Dohoda bola jasná, ja vymyslím meno pre chlapčeka, manžel pre dievčatko. Spočiatku bola situácia... Celý článok »

Evička si svoj život vybojovala

VÁŠ PRÍBEH Keď sa Evka narodila v 24. týždni tehotenstva, dávali nám lekári tretinovú šancu na jej prežitie. Zahliadla som ju tesne po pôrode – bola taká maličká – vážila 650 gramov. Celý článok »

Bola som sedemkrát tehotná

Rada by som sa s vami podelila o svoj príbeh. Nie preto, že čakám nejakú radu alebo chcem ukazovať, čo všetko som prežila, ale preto, že na stránkach a v diskusiách babywebu čítam občas príbehy ľudí, ktorí sú nešťastní a nevedia ako ďalej. Ja som... Celý článok »

Moje tehotenstvo je zázrak

VÁŠ PRÍBEH Viem presne, o čom Andrea píše. Ja som si tým sama tiež prešla. Nedarilo sa nám otehotnieť skoro dva roky a tak som sa to rozhodla vziať do svojich rúk a požiadala som svojho gynekológa o vykonanie potrebných vyšetrení. Nedopadli dobre. Celý článok »

Poprvýkrát sme boli traja

VÁŠ PRÍBEH Tohtoročné vianočné sviatky sme poprvýkrát oslávili traja. Teda vlastne piati, pretože okrem nášho polročného dievčatka Rozárky sme boli u stromčeku ešte s dedkom a babkou, pretože náš nový byt ešte nie je úplne nový. Celý článok »

Silvestrovská vízia

VÁŠ PRÍBEH Vianoce sme si tento rok užili na sto percent. Keď to vezmem od samého začiatku roku 2009 až do konca, tento rok bol prelomový a úžasný:) Volám sa Katka a v septembri sa nám s manželom narodila dcérka Nicol. Začalo to asi pred rokom... Celý článok »

Zvíťazila hovoriaca bábika

VÁŠ PRÍBEH Prvé Vianoce s našou Anetkou boli naozaj kúzelné. Tie predchádzajúce sme slávili ešte s bruškom a dúfali, že za pár mesiacov na nás vykukne ten najväčší poklad. Ani vo sne sme si nedokázali predstaviť, ako ten ďalší rok bude všetko iné.... Celý článok »

Počali sme na Ježiška

VÁŠ PRÍBEH Som mama deväťmesačného dievčatka Natálky. Napriek tomu, že je môj drobček taký mladučký, môže sa pýšiť už svojím druhým menom. Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené