Silvestrovská vízia

VÁŠ PRÍBEH Vianoce sme si tento rok užili na sto percent. Keď to vezmem od samého začiatku roku 2009 až do konca, tento rok bol prelomový a úžasný:) Volám sa Katka a v septembri sa nám s manželom narodila dcérka Nicol. Začalo to asi pred rokom…

Na Silvestra 2008 som stála u okna v izbe a pri sledovaní tej nádhery, krásnej temnej oblohy s ohňostrojom, som si hovorila, že by bolo úžasné, keby sme sa tu o rok mohli na tú krásu pozerať traja…ja, Tomáš a drobček…

Nečakané prekvapenie

Ubehol mesiac a ja som zistila, že som tehotná…Bohužiaľ v takej nemilej dobe, pretože priateľ oznámil rodičom, že po šiestich rokoch prerušuje štúdium na VŠ, ja sa liečim s krvou a ku všetkému sa i vzťah medzi nami stále len vyhrocoval….No jednoducho, nebola to tá pravá chvíľa na oznámenie tak krásneho zázraku s fanfárami.

Tehotenstvo ale nakoniec prispelo i k urýchleniu svadby, ktorú sme si tiež užili presne podľa našich prianí a v krásny dátum (4. 4. 2009) s našimi rodičmi, súrodencami a svedkami. Bolo to krásne, útulné a pokojné.

Celé tehotenstvo som bola na rizikovom, keďže už od 14. týždňa tehotenstva som si musela pichať Ziborn na riedenie krvi, pretože v októbri 2008 som bola na resekcii prvého krčného rebra. Bolo to jediné riešenie za účelom minimalizácie vzniku ďalšej trombózy. Už vo svojich 25-tich rokoch som mala hlbokú žilnú trombózu v pravej ruke dvakrát. Preto také radikálne riešenie.

Nemohli sme sa dočkať, až sa uvidíme

Všetko ale prebiehalo ako malo, každý nový týždeň som hltala informácie z vášho Babywebu, ako rastie bábätko a čo sa deje so mnou, boli to užitočné informácie, ktoré mi veľmi pomohli. Bola som tiež pod stálym dozorom všetkých možných doktorov a nášmu malému dievčatku sa ešte k tomu zachcelo na svet o dva týždne skôr.

A tak sa nám 22. septembra 2009 o pol deviatej večer narodila dcérka Nicol a pýšila sa mierami 3330g a 51cm. Všetci sme z nej unesení každý deň a ja osobne každým dňom viac a viac…:)

Splnené prianie

Keď sa blížil Štedrý deň, zaplavilo ma úžasné blaho a spokojnosť pri pohľade na Niki, ako si obzerá svietiaci stromček, ako sa jej odráža v očiach tá zvedavosť, to nadšenie z nového a nepoznaného….bolo to úžasné!

Na Silvestra sme stáli u okna všetci traja: ja, Niki a Tom. Bol to najúžasnejší pocit, aký som kedy v živote zažila. Rok 2009 bol pre mňa plný splnených prianí a túžieb, a som rada, že všetko dobre dopadlo, že sme spolu ako pravá rodina.

Ďakujem Ti, Tom!

Katka Boudová, 5. 1. 2010
(Súťaž Prvé Vianoce s bábätkom)

Viac o téme: bábätkotehotenstvo

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist