Neriešim, či budem mať postihnuté dieťa

VÁŠ PRÍBEH Som veriaca a na potrat by som nikdy nešla. Bohužiaľ túto skutočnosť moji lekári odmietajú akceptovať a vďaka tomu, že nechcem v tehotenstve absolvovať genetické testy, mi zo života robia peklo.

Začalo to, keď mi doktorka akosi automaticky napísala žiadanku na krv na triple test. Povedala som jej, že tam nechcem ísť. Pre mňa nie je dôležité, či moje dieťa bude postihnuté, nechám si ho aj tak, tak prečo absolvovať tieto testy?

Každý týždeň prinášame osudy našich čitateliek, ktoré napísal sám život. Potrebujete sa podeliť o svoje zážitky, trápenia, radosti? Napište nám svoj príbeh alebo diskutujte o tejto citlivej téme s ostatnými v našej diskusii.

Zosypali sa na mňa obe. Doktorka aj sestrička, a či si vraj uvedomujem, čo to je starostlivosť o postihnuté dieťa a či som si tak istá, že by som ho potom nedala do ústavu a kopu ďalších otázok. Vlastne urážok.
Viem, že sa o svoje dieťa postarám, nech je akékoľvek, pracujem v ústave s mentálne postihnutými ľuďmi a poznám ich život. Pre niekoho je možno málo bohatý, ale ja na nich denne vidím, že dokážu byť veľmi šťastní.

Lekár mi vynadal

Nakoniec som musela podpísať, že test nechcem a že som informovaná o všetkých rizikách. Na ultrazvuku v 20. týždni se situácia opakovala s iným lekárom, ktorý mi vynadal, či som sa nezbláznila, že nemám výsledky triple testu, a že by ma bez toho radšej ani nevyšetril.

Šikana pokračuje

Šikana zdravotníkov pokračuje. Som v 23. týždni a moja lekárka dokonca volala manželovi, či o tom vie, že som odmietla genetické testy a prehovárala ho, aby mi dohovoril. Manžel je na mojej strane, ale ja premýšľam, či nezmením lekárku, prípadne aj pôrodnicu, pretože tam som sa stretla s rovnakým prístupom. Skoro mi príde, že mi to postihnuté dieťa prajú.

A prečo to všetko píšem? Aby som podporila mamičky, ktoré si myslia, že genetické testy sú založené len na pravdepodobnosti a tehotnú akurát stresujú. A tiež by ma zaujímalo, aké máte skúsenosti s lekármi vy? Neviete o nejakom profesionálovi, ktorý by ctil prianie pacienta?
Vy by ste si postihnuté dieťa nechali?

Iveta

Na Babywebe nájdete aj ďalšie zaujímavé príbehy:

Veľmi sa bojím pôrodu
Moje tehotenstvo je zázrak
Pôrod obríka

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist