Zvíťazila hovoriaca bábika

VÁŠ PRÍBEH Prvé Vianoce s našou Anetkou boli naozaj kúzelné. Tie predchádzajúce sme slávili ešte s bruškom a dúfali, že za pár mesiacov na nás vykukne ten najväčší poklad. Ani vo sne sme si nedokázali predstaviť, ako ten ďalší rok bude všetko iné….samozrejme lepšie!

Každú stredu a piatok sa s vami podelíme o krátke príbehy a fotografie detí našich čitateľov, ktoré nám poslali do súťaže Prvé Vianoce s bábätkom. Určite vám nedá veľa námahy vrátiť sa v spomienkach aspoň na chvíľočku do sviatočnej vianočnej atmosféry…
Vaša redakcia

Mali sme tú výhodu, že naše dieťatko už nebolo žiadne bábätko, mohla si teda sadnúť s nami k stolu, dať si pohár s rybou a k stromčeku doliezla po štyroch.

Očakávanie veľkých očí hľadiacich do svetielka sa však nenaplnilo. Jediné, čo ju zaujalo, boli balíčky, konkrétne jeden veľký balíček, v ktorom mala schované bábätko – krásnu bábiku s ružovou čiapočkou, ktorá vie plakať, smiať sa a rozprávať.

Jasná favoritka

Ostatné darčeky, a že ich tam bolo neúrekom, boli len zbytočne vyhodené peniaze. Od Štedrého dňa totiž ubehol mesiac a jedna jediná hračka z tých všetkých, ktorú je naše dieťa ochotné rešpektovať a hrať sa s ňou, je práve tá bábika. Jej „mama….papa….báááá….bééé…chichi….brrrr….grrrr“ mi znie v ušiach aj v spánku, rovnako ako i v sne nasadzujem tej hračke čiapočku, len preto, aby ju Anetka následne mohla dať dole a znova mi ju podať, pretože bábätko nemá čiapočku!

I napriek tomu musím povedať, že ani trochu neľutujem, že sme prišli o kúzelný večer u rozprávok, o pokojné jedenie koláčov a večerné popíjanie medoviny u televízora, rovnako nás ani trošku nemrzí, že rozbaľovanie darčekov nie je až tak obradné ako v dobách, keď Anetka ešte nebola na svete. Pretože tie rozžiarené oči s troškou rešpektu k veľkému stromčeku, tie nám za to stoja. A že sa tento rok Vianoce naozaj vydarili!

Petra Filipová, 24. 1. 2010
(Súťaž Prvé Vianoce s bábätkom)

Prečítajte si:

Silvestrovská vízia
Poprvýkrát sme boli traja

Viac o téme: bábätkodieťaoči

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist