Veľmi túžim po bábätku, ale partner sa bráni

VÁŠ PRÍBEH Určite nemám tento problém iba ja, má ho veľa žien, ale ja sa jednoducho neviem rozhodnúť, čo mám urobiť. Zožiera ma to čím ďalej viac.

Mám 32 rokov a so svojím priateľom žijem už 7 rokov. Máme sa radi, spoločne sme kúpili byt, auto a aj psa. Lenže potom sa vývoj nášho vzťahu nejak zastavil. Chodíme spolu ďalej do spoločnosti, na dovolenky, milujeme sa, ale ja cítim, že mi niečo chýba.

Čo mám robiť? Rozísť sa alebo vynechať antikoncepciu?

Asi pred rokom som partnerovi povedala, že sa cítim zrelá mať dieťa. Povedal mi, že on teda nie. Má 35 rokov, takže si myslím, že by už na to vek mohol mať. Nechala som ho na pár mesiacov vydýchnuť a potom som o tom začala hovoriť znova. Myslel si, že sa len chcem vydávať a nakoniec súhlasil, že si ma vezme. O to mi ale nejde, chcem dieťa, svadba pre mňa nie je dôležitá.

Všetko je inak

Potom som zase na nejaký mesiac prestala naliehať a čakala, že k tomu sám dospeje. Ale nič, hovorí, že na deti nemá peniaze, pritom zarábame obidvaja nadpriemerne. Myslím si, že sa nechce nijak obmedzovať, jednoducho si zvykol na pohodlný spôsob života a nechce nič meniť. Pritom keď sme spolu začali chodiť, bavili sme sa o tom, ako raz budeme mať deti, rodinu a tak. Teraz je všetko inak.

Plačem a závidím

Už neviem, čo mám robiť. Prosby ani hrozby, že ho opustím, nepomáhajú, väčšinou znechutene odíde. Myslím, že moja túžba po dieťati náš vzťah dosť poznamenáva. Milujem ho a nechcem ho stratiť, ale keď tu na stránkach čítam, ako ste tehotné, alebo si užívate bábätká, plačem a veľmi závidím.

Kamarátka mi radí, aby som vysadila antikoncepciu a otehotniem aj proti jeho vôli. Aj keby od nás odišiel, budem mať aspoň bábätko.

Moja mamka hovorí, že mám ešte chvíľu vydržať, že k tomu možno dospeje. Lenže ako dlho? Veď ja tiež nebudem mať šancu otehotnieť večne. Nechcem stratiť najlepšie roky svojho života.
Niekedy si hovorím, že by bolo najlepšie ho opustiť a začať znova s niekým iným. Ale mám zahodiť tie pekné roky s ním a riskovať, že to možno v budúcom vzťahu bude rovnaké alebo horšie?

Máte s tým nejakú skúsenosť? Ako ho prehovoriť, aby chcel dieťa? Diskutujte spolu s nami!

Na Babywebe nájdete ďalšie vaše príbehy:

Bábätko po internete
Veľmi sa bojím pôrodu
Poprvýkrát sme boli traja

Viac o téme: detipartnervývoj

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist