Manžel má milenku a ja čakám dieťa

VÁŠ PRÍBEH Už neviem ako ďalej. Pri živote ma drží len moje dievčatko v brušku a malá Veronika, ktorá sa stále pýta: „Prečo plačeš, mami?“

Je to už mesiac, čo mi môj manžel oznámil, že sa zamiloval do inej ženy a uvažuje, že kvôli nej odíde odo mňa a od detí. Vôbec mu nevadí, že som v šiestom mesiaci tehotenstva a že sa na to bábätko sám veľmi tešil!
Tá „nová pani“ je tiež vydatá a pracuje s mojím manželom a potom ho vozí domov, teda asi až keď si spolu užijú. Strašne ma bolí, keď mi o nej hovorí, aká je chudinka, že ju manžel dosť nemiluje a stále nás dve porovnáva. Zatiaľ ale mlčím a čakám, až sa mu vráti rozum.

Tento príbeh je o jednej z vás. Ako by ste sa v jej situácii zachovali vy?
Každý týždeň budeme prinášať osudy našich čitateliek, ktoré napísal sám život. Potrebujete sa podeliť o svoje zážitky, trápenia, radosti? Napíšte nám svoj príbeh, anonymne ho zverejníme.

Vôbec nerozumiem, čo sa stalo. Vždy som to bola ja, kto určoval, čo sa bude doma diať, kam pôjdeme, jednoducho hlava rodiny. A on zrazu urobí niečo, čo by som do neho nikdy nepovedala. Neviem, čo budem robiť, ak sa rozhodne pre ňu, ale tiež neviem, či by som mu dokázala odpustiť…

Mám o neho bojovať? A ako? Mám mu ju zakázať? Plakať a prehovárať? Alebo si povedať, že keď to urobil raz, urobí to znova a pokúsiť sa žiť bez neho? Aj keď mám pocit, že ho stále milujem a je to otec mojich detí? Píšte prosím, čakám na vaše názory. Som zúfalá.

Ako by ste sa zachovali v podobnej situácii vy? Čo má Iva robiť? Bavte sa o tejto pálčivej téme tu – na diskusnom fóre.

Jedna kamarátka mi radí, aby som sa porozprávala s jeho milenkou, že žiadna „normálna žena“ neodvedie otca od detí a hlavne od tehotnej manželky. Veď sme v tomto období najzraniteľnejšie.

Ja sa ale nechcem ponižovať a prosiť. Iná mi radí, aby som ho vysťahovala, aby poznal, aké to je stratiť rodinu, že prvé dni s novou ženou bude opojený láskou k nej, ale potom pozná, že mu chýbame a vráti sa. Lenže ja sa bojím, že ho potom stratím úplne. Poradíte mi?

Iva

Na Babywebe tiež nájdete:

Leto je ten správny čas na utuženie vzťahu
Dlhý vzťah kontra šťastné manželstvo?
Partnerskú krízu dieťa pravdepodobne nevyrieši

3.8.2010 8:45| autor: Redakcia Baby-webu.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist