18. 1. 2017  |  Meniny: Bohdana

Pre bábätká

S príchodom bábätka sa musí novým potrebám prispôsobiť život celej rodiny a tiež prostredie, v ktorom bude žiť. Svoje miesto potrebuje postieľka pre bábätko, ideálne blízko postele, kde spia rodičia. Kvalitné matrace pre deti sú už dnes samozrejmosťou. Pre kúpanie novorodenca budete potrebovať vaničku a pri nej by mal byť prebaľovací pult a kozmetika pre novorodenca. Viac ...

20 osvedčených spôsobov, ako upokojiť plačúce dieťa

Každý rodič, ktorého dieťa prepukne do srdcervúceho plaču, by dal čokoľvek za informáciu, ktorá by viedla k utíšeniu malého krikľúňa. Ak si ani vy občas so svojím plačúcim potomkom neviete rady, možno vám pomôže niektorá z týchto osvedčených rád skúsenejších rodičov.  Celý článok »

Dojčiť alebo nie ročné dieťa?

Po roku veku začína dieťa ochutnávať jedlá dospelých. Jeho jedálny lístok je pestrý, tvoria ho okrem iného obilniny, mäso, zelenina, ovocie. Denne dostáva 3-4 jedlá, doplnené podľa chuti o 1-2 výživové desiate. Mlieko a mliečne výrobky však... Celý článok »

Ako správne obliekať bábätko

Topánočky naopak, svetrík naruby, čiapka narazená do čela tak, že dieťa musí zakláňať hlavu, aby aspoň niečo videlo. To sú omyly neskúsených mamičiek, ktoré pôsobia skôr úsmevne. Oveľa dôležitejšia je otázka, ako obliecť dieťa vzhľadom na... Celý článok »

Letná starostlivosť o najmenšie deti

Mamičky, hlavne prvorodičky, bývajú v mnohých prípadoch úzkostlivé a často dieťatko obliekajú príliš. Pritom sa stačí riadiť jednoduchým pravidlom: „Bábätku toho oblečiem toľko ako sebe, maximálne o vrstvu viac!“ Celý článok »

Hurá! Vyrážame na bicykle

Cyklistika je jeden z najpopulárnejších športov, ktorý môžete robiť odmalička až do staroby. Navyše na bicykli môžete jazdiť celá rodina spoločne a tráviť tak aktívne voľný čas – nielen v lete! Poradíme vám, ako vyraziť na bicykel s maličkým... Celý článok »

Plávanie malých detí nie je žiadna veda

Plávanie dojčiat a batoliat sa v ostatných rokoch teší veľkej popularite verejnosti. Vo väčších slovenských mestách už nie je problém nájsť organizované kurzy. Ak sa rozhodnete navštevovať ich so svojím drobcom, získate veľa cenných rád a... Celý článok »

Plávame s bábätkami

Uvažujete o tom, že by ste svojmu drobčekovi dopriali kurz plávania? Najvhodnejšie sú na to plavecké jasličky. Neviete sa však rozhodnúť, či vôbec začať, ako a kde? Poradíme vám, od akého veku je najlepšie s bábätkami plávať, koľko takýto kurz... Celý článok »

Stále sa odkopáva!

Poznáte to. Ručičky ako ľadíky a nožičky vyložené na paplóniku. Problém s odkopávaním detí rieši veľa rodičov. Ak nechcete stráviť celú noc zakrývaním drobca, vyskúšajte niektorú z týchto fínt, možno zaberie. Celý článok »

Lekárnička na cesty s bábätkom

Pri cestách s našími najmenšími nás môže stretnúť nejedno prekvapenie v podobe horúčky, prechladnutia, kašľa, zápalu očí, ušiek, hnačky a ďalších nemilých problémov. Inými slovami, choroba si nevyberá čas, keď na dieťa zaútočí, a nezriedka sa to... Celý článok »

Do lietadla s dojčaťom

Najlepším spôsobom dopravy s malými deťmi na väčšie vzdialenosti zostáva stále lietanie. Štatisticky najbezpečnejší dopravný prostriedok je najrýchlejší, pohodlný a v poslednom čase už nie je ani taký finančne náročný. Celý článok »

Za exotikou s dojčaťom

V prípade, že sa chystáte na cestu do exotických krajín s dieťaťom starším ako šesť mesiacov a mladším ako jeden rok, je vhodné, aby ste ho dali zaočkovať proti záškrtu, tetanu a dávivému kašľu (minimálne 3 dávky), proti tuberkulóze (s overením... Celý článok »

Máme mačku a malé dieťa

Zviera v byte nikdy nemôže byť radosťou či starosťou iba jedného člena rodiny, ale všetkých, ktorí v nej žijú. Mnohých domácich miláčikov chováme v domácnostiach výhradne kvôli deťom. Nie je vôbec vylúčené, že keď jedného dňa vaše deti dospejú,... Celý článok »

Oblečenie, topánočky a pobyt vonku

Chystáte sa von a premýšľate, ako svoje bábätko čo najlepšie obliecť? Nasledujúce tipy vám ukážu, ako si poradiť s chladným a horúcim počasím, aký materiál by ste mali uprednostniť a na čo by ste mali dať pozor pri výbere vhodnej obuvi. Pobyt... Celý článok »

Tipy na vianočné darčeky pre bábätko

Máte vo svojom okolí malé bábätko a premýšľate, ako dieťatko a jeho rodičov potešiť na Vianoce? „Členovia rodiny dávajú väčšinou praktické veci, priatelia zvyčajne kupujú hračky,“ hovorí Ing. Michal Štefanič, majiteľ obchodu s detským tovarom. Celý článok »

Hráme sa s dieťatkom

Nemôžete sa dočkať, až sa vaše dieťa bude hrať so všetkými tými hračkami, ktoré ste mu kúpili? Zachovajte trpezlivosť. Zatiaľ vyskúšajte pár hier, pri ktorých nebudete nič potrebovať, ale ich účinok bude zaručený. Podporíte tak správny vývoj vášho... Celý článok »

Plávanie s bábätkami

Život je od začiatku spojený s vodou. Plod sa vyvíja vo vodnom prostredí, voda nás sprevádza deň čo deň a stále nás vo svojej rozmanitosti fascinuje.Výrazný prínos plávania, respektíve pohybu vo vodnom prostredí, je dokázaný a vychádza z... Celý článok »

S bábätkom na koncert?

Ste do koča aj do voza a máte po nedávnom pôrode neutíchajúci záujem o kultúrne a spoločenské dianie? Smútite za uvoľnenou atmosférou hudobných festivalov? Určite vám však napadá, ako to bude vnímať vaše dieťa. Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené