Horoskopy pre bábätká

Čakáte bábätko a často si predstavujete, ako bude vyzerať, či bude pokojné alebo uplakané, a čo vás, ako novopečených rodičov, všetko čaká?

Poďme sa trochu hrať a s astrologičkou Blankou Vojáčkovou odhaľme tajomstvá, ktoré sú ukryté vo hviezdach, v postavení Slnka, medzi nebom a zemou. Verte neverte…

Okamih zrodenia

Či si už prajeme okamih príchodu dieťaťa na svet urýchliť alebo oddialiť, najlepšie je, keď si zrelé donosené dieťatko vyberie svoj termín narodenia samo. V prípade, že je zo zdravotných dôvodov dopredu naplánovaný pôrod cisárskym rezom, je niekedy možné dátum a čas narodenia dieťaťa ovplyvniť. Najdôležitejším okamihom je prvý nádych bábätka. Oddelí sa tak prenos kyslíka do krvi od matky a dieťatko začína svoju samostatnú existenciu. Nemá cenu špekulovať, v čom by bolo dieťa iné, keby sa narodilo vo vypočítanom termíne alebo niekedy inokedy.
Ak chceme čas narodenia správne zachytiť, je dobré sa pripraviť dopredu, pred odjazdom do pôrodnice si starostlivo nastaviť hodinky a v ideálnom prípade tým niekoho poveriť, najlepšie niekoho pri pôrode.

Ranné vtáča alebo sova?

Dieťa narodené tesne okolo východu Slnka bude silná osobnosť, ktorá bude posilnená vplyvom slnečného znamenia. Dieťa narodené pred východom Slnka bude aktívnejšie a bude mať väčší pocit dôležitosti ako to, ktoré sa narodí chvíľku po východe Slnka. To môže byť uzavretejšie, pasívnejšie a vnútorne vyzretejšie.

Deti narodené okolo poludnia (pozor, ak platí letný čas, poludnie je už o 11. hodine) sa budú snažiť v živote presadiť v nejakej spoločenskej alebo profesnej role. Pre deti narodené pred poludním bude ocko dôležitým vzorom pre výber profesie a autoritou, deti narodené po poludní budú hladné po vzdelaní a budú radi cestovať.

Narodenie pred západom Slnka zdôrazňuje potrebu vzťahov a schopnosť spolupracovať a zaujímať sa o druhých. Narodenie po západe Slnka súvisí s potrebou robiť užitočnú prácu, ochotou pomáhať a záujmom o zdravie.

Deti narodené pred polnocou (v dobe letného času je to 23. hodina) sa budú najlepšie rozvíjať a realizovať v domácom prostredí, budú tiahnuť k rodičom, je pre nich dôležitý pocit rodinnej spolupatričnosti. Narodenie krátko po polnoci súvisí s potrebou čulých kontaktov s okolím, súrodencami a vrstovníkmi, také dieťa bude zvedavé a učenlivé.

Horoskop na mieru

Ak vás náš malý výlet do astrológie zaujal, potom pre vás máme dobrú správu. Na našich stránkach sa od Nového roku budete každý mesiac dozvedať, ako sa prebiehajúce konštelácie môžu prejaviť v povahe detí, ktoré sa práve narodia.

Ako ale všetci vieme, každý sme jedinečná osobnosť, berme preto tieto informácie pri odhaľovaní povahy a potrieb nášho dieťaťa ako milé spestrenie nášho rodičovstva, nie avšak ako smerodajné.

Ak chcete ísť predsa len ešte o kúsok ďalej, môžete si nechať spracovať podrobný horoskop vášho dieťatka na mieru, ktorý pri svojich ranných rodičovských skúsenostiach možno oceníte ako užitočnú pomôcku v situáciách, kedy si možno nebudete vedieť rady…

Aký je váš názor na horoskopy a astrológiu. Myslíte, že dieťa ovplyvní aj hodina jeho narodenia? Máte s tým skúsenosť? Diskutujte spolu s nami.

Na Babywebe tiež nájdete:

Keď pri pôrode ide o život
Podľa čoho vyberáme meno?
Rozvíjanie schopností dieťatka pred narodením

 Zdroj: http://astro.aksos.cz

29.12.2010 3:47| autor: Redakcia Baby-webu.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist