Netápajte v detskej kozmetike: 3 tipy, ako si uľahčiť jej výber

Detská pokožka je až päťkrát jemnejšia ako pokožka dospelých. To znamená, že všetko čo na ňu nanesieme sa takmer okamžite a prakticky bez zvyškov vstrebáva a prechádza do krvného obehu dieťaťa. Preto by sme pri výbere detskej kozmetiky mali byť veľmi opatrní v tom čo sa v jej zložení nachádza. Ako sa vyznať v záplave kozmetiky?

Detská pokožka sa vyvíja až do troch rokov veku, do tohto obdobia nedokáže telu zaistiť úplnú ochranu, preto by sme mali zvoliť na starostlivosť o detskú pokožku len prípravky určené špeciálne pre ňu. Tu sú tri kroky, ktorými sa pri jej výbere riadiť.

1. ČO POUŽÍVAJÚ V PÔRODNICI A MAMIČKY VO VAŠOM OKOLÍ?

Jedným z ukazovateľov, že je kozmetika nezávadná môže byť to, že ju nájdete na poličkách u svojich kamarátok s deťmi. Spýtajte sa ich akú majú s ňou skúsenosť. Orientovať sa môžete aj podľa toho, akú kozmetiku používajú zdravotné sestry v pôrodnici. To by malo byť zárukou, že kozmetiku bábätká dobre znášajú a mala by byť vhodná aj pre vaše čerstvo narodené bábätko.

2. STAROSTLIVÉ ŠTÚDIUM ETIKIET

Všetky prípravky detskej kozmetiky na našom trhu musia spĺňať prísne normy. Sú teda pre váš poklad bezpečné. Aj napriek tomu si pri nových výrobkoch starostlivo preštudujte etikety so zložením. Pokiaľ si niektorou látkou nie ste Keď kupujete novú značku, preštudujte si starostlivo jej etiketu a zloženie na obale, pokiaľ si nie ste niečím istí, skúste si o tejto látke zistiť viac z dôveryhodných zdrojov. Látky používané na výrobu detskej kozmetiky musia byť síce bezpečné, ale mohlo by sa stať, že niektoré zložky by na citlivej detskej pokožke mohli vyvolať alergickú reakciu. Kontrolujte preto etikety aj na prípadný obsah alergénov. Niektorej detskej pokožke nemusí „voňať“ napríklad harmanček, inej zase extrakt z ružových kvetov. Aj v sortimente detská kozmetika“ existujú stále veľké rozdiely. Len niektoré z nich rešpektujú špecifiká jemnej a citlivej detskej pokožky.

Detská kozmetika by v žiadnom prípade nemala obsahovať:

  • Parabény
  • Parafínové oleje na báze ropy
  • Alkohol, ktorý detskú pokožku vysušuje

Nikdy nepoužívajte kozmetické prípravky pre dospelých!!!

3. TEST ZNÁŠANLIVOSTI

Kým nejaký prípravok nanesiete na celé detské telíčko, vykonajte radšej jednoduchý test znášanlivosti. Na vopred určenú oblasť detskej pokožky (ideálne je predlaktie bábätka) naneste kvapku danej kozmetiky, počkajte niekoľko hodín a sledujte, či sa na nej neprejaví alergická reakcia ako je začervenanie či vyrážka. Pokiaľ k tomu dôjde, potom nie je tento druh detskej kozmetiky vhodný pre vaše bábätko.

HiPP zásady BIO hospodaření

Máme pre Vás tip: Vyskúšajte detskú kozmetiku HiPP Babysanft. Viac sa o nej môžete dozvedieť TU.

  • Vhodná od narodenia
  • pH k pokožke neutrálne
  • BEZ zbytočnej chémie
23.7.2019 9:25| autor: Redakcia Babywebu.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist